24/26
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
03.04.08 р. Справа № 24/26
Господарський суд Донецької області у складі головуючого судді Н.В. Ломовцевої
При секретарі судового засідання Петровій В.П.
за участю:
Прокурора Лисенко С.І. – посвідчення
Представників сторін:
від позивача-1 не з'явився
від позивача-2 не з'явився
від позивача-3 не з'явився
від відповідача не з'явився
Розглянув у відкритому судовому засіданні справу:
За позовом Прокурора Центрально-міського району м. Макіївки в інтересах держави в особі Макіївської міської ради, Управління міського житлово-комунального господарства м. Макіївка, Комунального підприємства „Жилцентр №7” м. Макіївка
До відповідача Макіївська міська громадська організація „Хофнунг (Надія)” м.Макіївка
про стягнення 990 грн. 54 коп.
СУТЬ СПОРУ:
Прокурор Центрально-міського району м. Макіївки в інтересах держави в особі Макіївської міської ради, Управління міського житлово-комунального господарства м.Макіївка, Комунального підприємства „Жилцентр №7” м. Макіївка звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Макіївської міської громадської організації „Хофнунг (Надія)” м. Макіївка про стягнення 3205 грн. 38 коп.
В обґрунтування позовних вимог прокурор та позивачі посилаються на договір оренди комунального майна № 25 від 07.11.2005р., акт прийому-передачі від 07.11.2005р., додаткову угоду №1 від 03.11.2006р., рахунки на оплату, претензію, розрахунок суми боргу.
Прокурор та позивачі надали заяву № 433-60вих. від 17.03.2008р., якою зменшили суму позову та просять стягнути заборгованість в сумі 318,77 грн., 63,75 грн. ПДВ та 208,02 грн. неустойки, а також відмовились від стягнення витрат на виготовлення звіту з незалежної оцінки приміщення, що перебуває в оренді в розмірі 400 грн.
Відповідач до жодного судового засідання не з'явився, відзив на позов та витребувані документи не надав, хоча був повідомлений про слухання справи належним чином, в тому числі рекомендовано поштою з повідомленням.
Відповідно до довідки державного реєстратора Макіївської міської ради та довідки Головного управління статистки у Донецькій області від 11.03.2008р., які направлені до господарського суду за запитом, Макіївська міська громадська організація „Хофнунг (Надія)” м. Макіївка на момент розгляду справи значиться у державному реєстрі як юридична особа.
Справу розглянуто за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення прокурора та позивачів суд ВСТАНОВИВ:
Між КП „Жилцентр № 4” м. Макіївка (Орендодавець) та Макіївською міською громадською організації „Хофнунг (Надія)” м. Макіївка (Орендатор) укладено договір оренди комунального майна № 25 від 07.11.2005р., строком дії до 02.11.2006р. Пунктом 12.2 договору у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну цього договору протягом одного місяця до закінчення строку його чинності, договір вважається продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені цим договором при умові погодження продовження дії цього договору власником майна.
Договір укладено без протоколу розбіжностей, з додатковою угодою № 1 від 03.11.2006р., підписаною обома сторонами, якою сторони зазначили строк дії договору до 28.10.2007р.
Як вбачається з матеріалів справи та пояснень позивача, після 28.10.2007р. орендоване за зазначеним договором приміщення відповідачем не було повернуто Орендодавцю, тобто Орендар продовжував ним користуватися.
Згідно ст. 764 Цивільного кодексу України якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором. Оскільки після 28.10.2007р. майно позивачу не повернуто, договір оренди комунального майна № 25 від 07.11.2005р. продовжено на новий термін. Також сторони не направили заяв про припинення або зміну умов договору в порядку ст. 17 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”.
Таким чином, суд дійшов висновку, що на момент виникнення боргу сторони перебували у договірних відносинах.
Відповідно до п.1.1 договору, орендодавець передає, а орендатор приймає у термінове платне користування нежитлове приміщення, яке розташоване за адресою: м. Макіївка-32, вул. Кармелюка, 10, загальною площею 23,53 кв.м., що знаходиться на балансі КП „Жилцентр №4”.
Факт передачі спірного нежилого приміщення в оренду відповідачу підтверджується актом прийму-передачі від 07.11.2005р., підписаним КП „Жилцентр №4” та відповідачем”.
Згідно рішення виконавчого комітету Макіївської міської ради від 29.01.2007р. № 93 з балансу КП „Жилцентр №4” спірний житловий фонд передано на баланс КП „Жилцентр №7”.
У п.п. 3.1, 3.2, 3.3 договору зазначено, що орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати, затвердженої Макіївською міською радою і становить за перший місяць оренди без урахування ПДВ 34,41 грн. Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць. Орендна плата перераховується орендодавцю щомісячно не пізніше 20 числа поточного місяця.
Згідно зі ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання – відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до ст.ст. 526, 527 Цивільного кодексу України боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок та зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, цього Кодексу та інших актів цивільного законодавства.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 2 Закону України „Про оренду державного та комунального майна” орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
Згідно ст.ст. 10, 18, 19 Закону України „Про оренду державного та комунального майна” орендна плата є істотною умовою договору, яка вноситься орендарем своєчасно, в повному обсязі та незалежно від результатів господарської діяльності орендаря.
В ході розгляду справи судом встановлено, що відповідач свої зобов'язання за договором щодо орендної плати виконав не в повному обсязі у зв'язку з чим у нього перед позивачем виникла заборгованість в сумі 318 грн. 77 коп. та 63 грн. 75 коп. ПДВ, що доведено прокурором та позивачем, підтверджено матеріалами справи і підлягає стягненню.
Згідно зі ст. 1 Закону України “Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань” від 22.11.1996р. № 543-96-ВР, платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.
Пунктом 10.1 договору передбачено, що за несвоєчасне або не в повному обсязі перерахування орендної плати орендар сплачує неустойку у наступних розмірах:
- за прострочку від 1 до 30 днів – пеня в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від несплаченої суми за кожен день прострочення.
- за прострочку від 31 до 60 днів – штраф у розмірі 30% несплаченої суми.
- за прострочку від 61 до 90 днів – штраф у розмірі 50% несплаченої суми.
- за прострочку більше 90 днів – штраф у розмірі 100% несплаченої суми.
Відповідно до ст.ст. 216 – 218 Господарського кодексу України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за порушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій. Господарськими санкціями визнаються заходи впливу на правопорушника у сфері господарювання, в результаті застосування яких для нього настають несприятливі економічні та/або правові наслідки. Господарські санкції застосовуються в установленому законом порядку за ініціативою учасників господарських відносин. Підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.
Прокурор просить стягнути з відповідача 208,02 грн. неустойки (пені та штрафу), яка нарахована відповідно до вимог діючого законодавства та умов договору і підлягає стягненню.
Заявою від 17.03.2008р. прокурор та позивачі відмовились від позовних вимог в частині стягнення витрат на виготовлення звіту з незалежної оцінки приміщення, що перебуває в оренді в розмірі 400 грн.
Наслідки відмови судом роз'яснені. Відмова прокурора та позивачів від частини позову не суперечить діючому законодавству і судом приймається.
Таким чином провадження у справі щодо стягнення витрат на виготовлення звіту з незалежної оцінки приміщення, що перебуває в оренді в розмірі 400 грн. підлягає припиненню у зв'язку з відмовою прокурора та позивачів від позову в цій частині.
Судові витрати покладаються на сторони відповідно до ст. 49 Господарського процесуального Кодексу України.
В судовому засіданні оголошено рішення відповідно до ст. 85 Господарського процесуального Кодексу України.
На підставі ст.ст. 526, 527, 764 Цивільного кодексу України, ст.193 Господарського кодексу України, керуючись ст.ст. 4-2, 4-3, 32, 33, 34, 38, 43, 49, 75, п. 4 ст. 80, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального Кодексу України, господарський суд –
В И Р I Ш И В :
Позовні вимоги прокурора Центрально-міського району м. Макіївки в інтересах держави в особі Макіївської міської ради, Управління міського житлово-комунального господарства м. Макіївка, Комунального підприємства „Жилцентр №7” м. Макіївка до Макіївської міської громадської організації „Хофнунг (Надія)” м. Макіївка про стягнення 990 грн. 54 коп. задовольнити частково.
Стягнути з Макіївської міської громадської організації „Хофнунг (Надія)” (86102, м. Макіївка, Донецька область, вул. Рябініна, 1, ЗКПО 26318231, р/р 26002301448 у філії – Макіївському міському відділенні № 3292 ВАТ „Державний ощадний банк України”) на користь Комунального підприємства „Жилцентр №7” (86106, м. Макіївка, Донецька область, вул. Руденко, 36, ЗКПО 32315191, р/р 260057032 в „Райффайзен Банк Аваль” м.Донецьк, МФО 335076) 318 грн. 77 коп. – боргу, 63 грн. 75 коп. ПДВ, 208 грн. 02 коп. – неустойки.
Провадження у справі щодо стягнення витрат на виготовлення звіту з незалежної оцінки приміщення, що перебуває в оренді в розмірі 400 грн. припинити у зв'язку з відмовою прокурора та позивачів від позову в цій частині.
Стягнути з Макіївської міської громадської організації „Хофнунг (Надія)” (86102, м. Макіївка, Донецька область, вул. Рябініна, 1, ЗКПО 26318231, р/р 26002301448 у філії – Макіївському міському відділенні № 3292 ВАТ „Державний ощадний банк України”) на користь державного бюджету України (рахунок: 31111095700006, отримувач: УДК в Київському районі, банк отримувача: Головне управління державного казначейства України в Донецькій області, МФО: 834016, ЗКПО: 34687001) 18 грн. 79 коп. - державного мита.
Стягнути з Макіївської міської громадської організації „Хофнунг (Надія)” (86102, м. Макіївка, Донецька область, вул. Рябініна, 1, ЗКПО 26318231, р/р 26002301448 у філії – Макіївському міському відділенні № 3292 ВАТ „Державний ощадний банк України”) на р/р 31216259700004 у ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, отримувач: ЄДРПОУ 34686537 Державний м.Донецьк Ворошиловський район, код бюджетної класифікації: 22050000 плати за інформаційно-технічне обслуговування судового процесу в сумі 21 грн. 74 коп.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржене до Донецького апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня його прийняття.
Суддя Ломовцева Н.В.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2008 |
Оприлюднено | 17.04.2008 |
Номер документу | 1534161 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні