16/330
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"27" червня 2006 р. Справа № 16/330
Суддя О.В.Васьковський
розглянувши заяву Державної податкової інспекції у Рахівському районі, м. Рахів
про роз'яснення абз.5 постанови від 20.10.05.
у справі №16/330 господарського суду Закарпатської області
за заявою Державної податкової інспекції у Рахівському районі, м. Рахів та Управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі, м. Рахів
до відкритого акціонерного товариства „Рахівхліб”, м. Рахів
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Закарпатської області по справі №16/330 від 20.10.05 ВАТ „Рахівхліб” визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Бахтин Віталія Віталійовича. Ліквідатора зобов'язано приступити до виконання обов'язків згідно ст.25-34 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Постановою (додатковою) господарського суду Закарпатської області по справі №16/330 від 23.06.06 резолютивну частину постанови господарського суду Закарпатської області по справі №16/330 від 20.10.05 доповнено абзацом 6 наступного змісту: „скасовуються арешти, накладені на майно ВАТ „Рахівхліб” (м. Рахів, вул. Тиха, 1, код ЄДРПОУ 00377970) чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень (обтяжень) щодо розпорядження майном банкрута не допускається”.
26.06.06 Державна податкова інспекція в Рахівському районі звернулося до господарського суду Закарпатської області з заявою про роз'яснення абз.5 постанови господарського суду Закарпатської області по справі №16/330 від 20.10.05 в частині чи звільняються відповідно до ч.1 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” активи підприємства-боржника з податкової застави та припиняється адміністративний арешт майнових активів підприємства-боржника.
Згідно із п. 7.8 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” з моменту прийняття ухвали судом про порушення провадження у справі про банкрутство платника податків порядок сплати податкового зобов'язання або погашення податкового боргу такого платника податків, зазначених у заяві, яка подається до суду, визначається згідно з нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", без застосування процедур Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Саме норми Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначають підстави виникнення та припинення податкової застави, арешту та поняття самої податкової застави, арешту, як способу забезпечення податкового зобов'язання платника податків та виду обмеження щодо розпорядження майном боржника.
Відповідно до ч.1 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень (обтяжень) щодо розпорядження майном банкрута не допускається. Фактично йдеться про скасування будь-яких обмежень (публічні та приватні обтяження) щодо мана банкрута.
Так як податкова застава та арешт є одним із видів обмеження щодо розпорядження майном боржника, норми Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” не застосовуються з моменту винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство, а згідно ст. 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” скасовуються будь-які обмеження щодо розпорядження майном підприємства-банкрута, то на думку суду не потребує додаткового роз'яснення абзац 6 Постанови господарського суду Закарпатської області по справі №16/330 від 20.10.05р., згідно якого звільняються відповідно до ч.1 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” всі активи підприємства-боржника з податкової застави та припиняється адміністративний арешт майнових активів підприємства-боржника. Однак, у зв'язку із необхідністю розгляду такого звернення суд вважає за можливе заяву задоволити та роз'яснити абзац 5 Постанови господарського суду Закарпатської області по справі №16/330 від 20.10.05. Крім того, слід вказати, що постанова господарського суду набирає чинності з моменту винесення, відповідно до ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Керуючись ст. 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 4-1, 86, 89 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
заяву задоволити.
Роз'яснити абзац 5 Постанови господарського суду Закарпатської області по справі №16/330 від 20.10.05 наступним чином:
скасовуються будь-які обмеження (публічні та приватні обтяження) щодо розпорядження майном підприємства-боржника, в тому числі: адміністративний арешт, застава, податкова застава, арешт накладений органом Державної виконавчої служби, іпотека, арешти накладені в порядку кримінально-процесуального кодексу України, заборони накладені в порядку забезпечення позову, тощо.
Ухвалу надіслати кредитору, банкруту, ліквідатору.
Суддя О.В.Васьковський
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2006 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 18020 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні