ВИРОК
іменем України
02 липня 2009 року справа №1-202
Корольовський районний суд м.Житомира в складі: головуючої - Янчук Н.П. при секретарі - Левченко Т.В. за участю прокурора - Товянського B.C.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, народженого в с. Скурати Малинського району Житомирської області, громадянина України, з середньою освітою, не одружений, не працює, проживає: с Скурати Малинського району Житомирської області, не судимий, за ч.2ст.296 КК України,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, народженого в м.Житомирі, громадянина України, не одружений, кухар ТОВ "Людина", проживає: АДРЕСА_1, не судимий,
за ч.2 ст.296 КК України,
ВСТАНОВИВ:
06.12.2008 року близько 23 години 00 хвилин, ОСОБА_2, разом із своїми знайомими ОСОБА_1 та іншою особою, щодо якої матеріали з кримінальної справи виділені в окреме провадження у звязку з розшуком, перебуваючи в стані алкогольного спяніння, знаходились поблизу зупинки громадського транспорту "Завод Промавтоматика", що по вул. Вітрука, 8 м. Житомира, де в цей же день та час, помітили незнайомого їм ОСОБА_3 В цей час ОСОБА_2, наблизившись до ОСОБА_3 почав з ним розмову, під час якої безпричинно, з хуліганських спонукань обома руками, завдав йому удар в груди, в результаті чого відштовхнув від себе. В цей час ОСОБА_1 спільно з інщою особою, підтримуючи злочинні дії ОСОБА_2, з хуліганських спонукань, зневажаючи загальноприйняті правила і норми поведінки у суспільстві, бажаючи самоутвердитись за рахунок приниження інших осіб, підбігли до ОСОБА_4, та грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю, безпричинно, умисно почали наносити ОСОБА_4, численні удари руками та ногами взутими у взуття по різним частинам тіла, чим спричинили останньому тілесні ушкодження у вигляді, синця в лівій навколо орбітальній ділянці, забою лівого очного яблука з крововиливом під кон"юнктиву лівого ока, забійної рани верхньої губи та струсу головного мозкує, закритої тупої травми живота у вигляді гематоми селезінки, які відносяться до легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоровя.
ОСОБА_2, ОСОБА_1 в суді вину визнали. Дали покази про те, що 06.12.2008 року разом із ОСОБА_5 після вживання спиртних напоїв близько 23 години перебували на зупинці „Завод Промавтоматика". В цей час на зупинці стояв ОСОБА_4, який на пропозицію ОСОБА_2 відмовився випити горілки, а той штовхнув його в груди. Після цього до ОСОБА_4 наблизився ОСОБА_5 та завдав ОСОБА_4 декілька ударів руками. Вони підтримали дії ОСОБА_5, нанесли потерпілому декілька ударів, після чого їх було затримано перехожими, які їх передали працівникам міліції.
Згідно протоколу предявлення фотознімків для впізнання від 25.01.2009 року, потерпілий ОСОБА_4 впізнав серед представлених фотознімків, фотознімок ОСОБА_5 як такого, який спільно з іншими особами, 06.12.2008 року, на зупинці громадського транспорту „Завод Промавтоматика", що по вул.Вітрука в м.Житомирі, безпричинно спричинив йому тілесних ушкоджень.
(т.2а.с. 42)
Згідно протоколу предявлення фотознімків для впізнання від 25.01.2009 року, потерпілий ОСОБА_4 впізнав серед представлених фотознімків, фотознімок ОСОБА_1 як такого, який спільно з іншими особами, 06.12.2008 року, на зупинці громадського транспорту „Завод Промавтоматика", що по вул. Вітрука в м.Житомирі, безпричинно спричинив йому тілесних ушкоджень.
(т.2 а.с.43)
Згідно протоколу відтворення обстановки та обставин події від 07.02.2009 року, ОСОБА_4 розповів та показав на місці, де саме 06.12.2008 року, ОСОБА_2, ОСОБА_1 та ОСОБА_5 безпричинно спричинили йому тілесні ушкодження.
(т.2 а.с. 113)
Згідно з протоколом очної ставки між ОСОБА_4 та ОСОБА_2 від 29.01.2009 року, останні підтримали свої покази, які надавали раніше, про обставини, які мали місце 06.12.2008 року.
(т.2 а.с.90)
Згідно з протоколом очної ставки між ОСОБА_4 та ОСОБА_1 від 29.01.2009 року, останні підтримали свої покази, які надавали раніше, про обставини, які мали місце 06.12.2008 року.
(т.2 а.с. 91)
Судово-медична експертиза встановила, що виявлені у ОСОБА_4 тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми у вигляді синця в лівій навколо орбітальній ділянці, забою лівого очного яблука з крововиливом під кон"юнктиву лівого ока, забійної рани верхньої губи та струсу головного мозку, а також закритої тупої травми живота у вигляді гематоми селезінки, є легкими тілесними ушкодженнями з короткочасним розладом здоров" я.
(т.2 а.с. 93-94)
Оцінюючи в сукупності досліджені докази, які є достатніми для вирішення питань, зазначених в ст.324 КПК України, що вирішуються судом при постановленні вироку, суд вважає доведеною вину кожного з підсудних та кваліфікує їх дії:
за ч.2 cm. 296 КК України - умисні дії, які виразилися в грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, вчиненими групою осіб.
Призначаючи покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу кожного з підсудних, обтяжуючі та помякшуючі покарання обставини.
Злочин, передбачений ч.2 ст.296 КК України є середньої тяжкості.
Обставиною, яка згідно ст.66 КК України помякшує покарання кожного з підсудних, є щире каяття у скоєному.
Обставиною, яка згідно ст.67 КК України обтяжує покарання кожного з підсудних, є вчинення злочину в стані алкогольного спяніння.
Досліджуючи дані про особу кожного з підсудних, суд враховує їх вік, стан здоровя, поведінку до вчинення злочину, минуле.
ОСОБА_1, ОСОБА_2 вперше притягуються до кримінальної відповідальності, мають молодий вік, позитивно характеризуються за місцем проживання.
Із урахуванням ступеня тяжкості, обставин вчиненого злочину, його наслідків, суд призначає підсудим покарання у виді позбавленя волі.
Оцінюючи дані про особу кожного з підсудних, суд приходить висновку, що виправлення ОСОБА_1, ОСОБА_2 можливе без відбування покарання, від відбування якого суд звільняє кожного з випробуванням.
Вирішуючи питання про конкретний розмір відшкодування заявленого потерпілим цивільного позву про відшкодування моральної шкоди, суд враховує характер діяння підсудних, характер отриманих потерпілим ОСОБА_4 тілесних ушкоджень, які відносяться до легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоровя, обсяг страждань, повязаних з подіями хуліганських дій відносно нього та інші негативні наслідки, зокрема проведення діагностичного оперативного втручання та повязаний з ним розлад здоровя.
Таким чином суд вважає, що потерпілому заподіяно моральної шкоди, яка підлягає відшкодуванню в розмірі 6000, 00 гривень, в решті частині позову слід відмовити.
Позов про відшкодування матеріальної шкоди підлягає до задоволення в повному обсязі, а саме в розмірі 2505, 00 гривень.
Позов прокурора заявлений до ОСОБА_6 про стягнення 2507, 74 гривень витрат за проведене стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_4 залишити без задоволення.
В порядку ст.93-1 КПК України стягнути в дольовому порядку з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 витрачені закладом охорони здоровя кошти на стаціонарне лікування ОСОБА_4, а саме по 835, 91 гривень з кожного.
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 за ч.2 ст.296 КК України на З (три) роки позбавлення волі.
Відповідно ст.75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк 2 (два) роки.
Відповідно п.3 cm. 76 КК України зобовязати ОСОБА_1 повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.
ОСОБА_2 за ч.2 ст.29б КК України на 3 (три) роки позбавлення волі.
Відповідно ст.75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк 2 (два) роки.
Відповідно п.3 cm. 76 КК України зобовязати ОСОБА_2 повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.
До набрання вироком законної сили запобіжний захід залишити ОСОБА_1, ОСОБА_2 підписку про невиїзд.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4 2505, 00 гривень заподіяної матеріальної шкоди та 6000, 00 гривень заподіяної моральної шкоди, а всього 8505, 00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 з кожного по 835, 91 грн., витрати за проведене стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_4 перерахувавши кошти на розрахунковий рахунок Центральної міської лікарні №1 р/р 35419008001727 УДК в Житомирській області МФО 811039 код 01992127.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м.Житомира протягом 15 діб.
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2009 |
Оприлюднено | 23.12.2022 |
Номер документу | 18176891 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Янчук Н. П.
Кримінальне
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Чаус Людмила Володимирівна
Кримінальне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Максименко Людмила Валентинівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні