ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
Справа № 32/377
22.09.11
За скаргою Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства
На дії відділу Державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у місті Києві
У справі
за позовом Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Одесем”
третя особа Контрольно-ревізійне управління в Харківській області
про стягнення 68245,00 грн.
Суддя Ковтун С.А.
Представники учасників процесу:
не з’явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Рішенням господарського суду міста Києва від 04.11.2009 р. позов Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства до товариства з обмеженою відповідальністю “Одесем” задоволено повністю та вирішено стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Одесем” на користь Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства 68245,00 грн. завданих збитків, 682,45 грн. державного мита та 315,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
09.12.2010 р. на виконання рішення господарського суду міста Києва від 04.11.2009 р., яке залишено без змін постановою Вищого господарського суду України від 07.10.2010 р., яке набрало законної сили 07.10.2010 р., видано наказ.
Ізюмське комунальне виробниче водопровідно-каналізаційне підприємство звернулося до суду зі скаргою на дії відділу Державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у місті Києві, в якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність органу виконання рішень з невиконання наказу господарського суду міста Києва від 09.12.2010 р. у справі № 32/377;
- зобов’язати орган виконання рішень провести дії, направлені на встановлення майна належного ТОВ «Одесем», на яке можна звернути стягнення;
- зобов’язати орган виконання рішень накласти арешт на все наявне майно та банківські рахунки ТОВ «Одесем»;
- зобов’язати орган виконання рішень виконати наказ господарського суду міста Києва від 09.12.2010 р. по справі № 32/377.
Стягувач вважає, що граничний строк примусового стягнення заборгованості - 28 липня 2011 року, оскільки постанова про відкриття виконавчого провадження винесена 28 січня 2011 року. Проте, посадовими особами ДВС Оболонського районного управління юстиції у місті Києві не проведено жодних дій на примусове стягнення існуючої заборгованості, ігноруються всі запити Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства щодо виконання рішення суду.
Ухвалою суду від 13.09.2011 р. розгляд скарги призначено на 22.09.2011 р..
У вказане судове засідання представники учасників процесу не з’явились, про причини неявки суд не повідомили, що, відповідно до положень ст. 121-2 ГПК України, не є перешкодою для розгляду скарги по суті.
Дослідивши наявні матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
24.12.2010 р. наказ господарського суду міста Києва № 32/377 від 09.12.2010 р. був направлений для виконання до відділу Державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у місті Києві, куди він надійшов 28 грудня 2010 року, про що свідчить підпис в поштовому повідомленні.
28.01.2011 р. відкрито виконавче провадження ВП № 24022879 з виконання наказу господарського суду міста Києва № 32/377 від 09.12.2010 р..
21.03.2011 р. на адресу відділу Державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у місті Києві стягувачем був направлений лист № 352 з проханням надати відомості щодо стадії виконання наказу господарського суду міста Києва від 09.12.2010 р. по справі № 32/377.
Відповідь на зазначений лист не отримана.
19.05.2011 р. на адресу відділу Державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у місті Києві стягувачем направлений лист № 850 про зміну банківських реквізитів стягувана, та з проханням надати відомості про перспективу стягнення існуючої заборгованості.
Відповідь на зазначений лист не отримана.
08.07.2011 р. ТОВ «Одесем»було перераховано на рахунок Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства 3846 грн. 81 коп. в рахунок існуючої заборгованості.
За твердженням стягувача, перерахунок коштів здійснювався безпосередньо з рахунку ТОВ «Одесем», що свідчить про те, що Державною виконавчою службою Оболонського районного управління юстиції у місті Києві не арештовані рахунки ТОВ «Одесем»в фінансових установах, що свідчить про неналежне виконання своїх обов'язків посадовими особами виконавчої служби.
Статтею 1 Закону України «Про виконавче провадження»(далі –Закон) встановлено, що виконавче провадження є сукупністю дій органів і посадових осіб, зазначених у Законі України «Про виконавче провадження», спрямованих на примусове виконання рішень судів, які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених Законом України «Про виконавче провадження», іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст. 11 Закону державний виконавець зобов’язаний вживати заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно вчиняти дії.
Державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом.
При здійсненні виконавчого провадження державний виконавець має право, зокрема, одержувати необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки, іншу інформацію; на виконання рішення суду про стягнення коштів в прядку, встановленому цим Законом накладати арешт на грошові кошти та інші цінності боржника, в тому числі на кошти, які знаходяться на рахунках та вкладах в установах банків, інших кредитних установах, на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей.
Якщо у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, і здійснені державним виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними, а також, якщо в результаті вжитих державним виконавцем заходів неможливо з’ясувати місцезнаходження боржника, виконавчий документ, прийнятий державним виконавцем до виконання, за яким стягнення не провадилося або було проведено частково, повертається стягувачеві, про що виноситься постанова, яка затверджується начальником відповідного відділу державної виконавчої служби (ст. 47 Закону).
Одночасно нормами статті 31 Закону передбачено, що сторонам та іншим учасникам виконавчого провадження надсилаються виконавчі документи, які повинні бути доведені їм до відома.
Державний виконавець зобов’язаний провести виконавчі дії по виконанню рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження (стаття 30 Закону).
Однак, з дати відкриття виконавчого провадження по дату подання скарги (12.08.2011 р.) рішення виконано не було.
Відповідні докази вчинення виконавчих дій відсутні.
Як зазначено у роз’ясненнях Президії Вищого господарського суду України від 28.03.2002 № 04-5/365 “Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України” (ч. 7 п. 8) за результатами розгляду скарги виноситься ухвала, в якій господарський суд або визнає доводи заявника правомірними і залежно від їх змісту визнає постанову державного виконавця щодо здійснення заходів виконавчого провадження недійсною, чи визнає недійсними наслідки виконавчих дій, або зобов'язує орган державної виконавчої служби здійснити певні виконавчі дії, якщо він ухиляється від їх виконання без достатніх підстав, або визнає доводи скаржника неправомірними і скаргу відхиляє.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне задовольнити скаргу Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства в частині визнання неправомірною бездіяльності органу виконання рішень, зобов’язання органу виконання рішень провести дії, направлені на встановлення майна боржника, на яке можна накласти стягнення, та зобов’язання вчинити виконавчі дії щодо виконання наказу господарського суду міста Києва № 32/377 від 09.12.2010 р..
Вимога щодо зобов’язання органу виконання рішень накласти арешт на все наявне майно та банківські рахунки товариства з обмеженою відповідальністю «Одесем»задоволенню не підлягає, оскільки порядок звернення стягнення на кошти та інше майно боржника регулюється нормами статті 52 Закону України «Про виконавче провадження», якою передбачено, що стягнення на майно боржника звертається в розмірі і обсязі, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат, пов’язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 121-2 ГПК України, суд
У ХВ А Л И В:
Скаргу Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства на бездіяльність відділу Державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у місті Києві задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність відділу Державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у місті Києві з виконання наказу господарського суду міста Києва № 32/377 від 09.12.2010 р..
Зобов’язати відділ Державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у місті Києві провести дії, направлені на встановлення майна, належного товариству з обмеженою відповідальністю «Одесем», на яке можна накласти стягнення.
Зобов’язати відділ Державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у місті Києві вчинити виконавчі дії щодо виконання наказу господарського суду міста Києва № 32/377 від 09.12.2010 р..
Суддя С.А. Ковтун
Ухвалу підписано 05.10.2011 р..
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2011 |
Оприлюднено | 18.10.2011 |
Номер документу | 18590248 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Хрипун О.О.
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Васильєв Олег Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні