ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5/100
29.09.11
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Едванс-груп”, м. Київ
До учасника Товариства з обмеженою відповідальністю “Едванс-груп”
фізичної особи ОСОБА_2, м. Київ
Про визнання права власності та заборону чинити певні дії
Суддя Качан Н.І.
Представники:
Від позивача Собченко К.А. - директор
Від відповідача ОСОБА_1. –пред. по довір.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання права власності на нерухоме майно нежитлові приміщення з № 1 по № 5 (групи приміщень № 6а) загальною площею 41,3 кв.м, яке знаходиться за адресою: Україна, АДРЕСА_1 та заборону відповідачу чинити перешкоди у здійсненні права власності позивачем на нерухоме майно.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 06.07.2011р. порушено провадження у справі №5/100 та судовий розгляд призначено на 26.07.2011р.
Ухвалою суду від 26.07.2011р. розгляд справи було відкладено на 01.09.2011р., у зв’язку з неявкою представників відповідача.
В судовому засіданні 01.09.2011р. було оголошено перерву до 13.09.2011р., відповідно до ст. 77 ГПК України.
Ухвалою суду від 01.09.2011р. було задоволено клопотання сторін та продовжено строк вирішення спору, відповідно до ст. 69 ГПК України.
В судовому засіданні 13.09.2011р. оголошувалася перерва до 15.09.2011р., а потім до 20.09.2011р., відповідно до ст. 77 ГПК України.
Розпорядженням від 19.09.2011р. Голови господарського суду міста Києва А.С.Ємельянова, у зв’язку з тим, що суддя Ломака В.С. знаходиться у відпустці, справу № 5/100 передано для розгляду судді Н.І.Качан.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.09.2011р. розгляд справи було призначено на 29.09.2011р.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що вищевказане майно є внеском учасника у статутний капітал ТОВ «Едванс-груп», а отже в силу положень ст. 115 ЦК України –власністю позивача, в той час як відповідач намагаючись повернути спірне майно, фактично оспорює право власності позивача на нього.
Відповідач у відзиві на позовну заяву проти позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що позивач не виплачує дивіденди за внесок до статутного капіталу нерухоме майно, а тому відповідач несе матеріальні збитки.
В судовому засіданні 29.09.2011р. було оголошено вступну та резолютивну частини рішення, відповідно до ст. 85 ГПК України.
Судом, у відповідності до вимог ст. 81-1 ГПК України, складалися протоколи судових засідань, які долучені до матеріалів справи.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представників учасників процесу, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
01 червня 2010 року на Загальних зборах учасників було прийнято рішення про створення Товариства з обмеженою відповідальністю «Едванс-груп»(позивач).
04 червня 2010р. Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією було проведено державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Едванс-груп». Засвідчені документи, що підтверджують реєстрацію долучені до матеріалів справи та визнаються судом належними доказами, якими посвідчуються наведені факти.
Згідно пункту 4.2 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Едванс-груп»учасниками останнього є відповідач та ОСОБА_3
17 червня 2010 року на загальних зборах учасників товариства «Едванс-груп»було прийнято рішення про збільшення статутного капіталу товариства.
Згідно протоколу №2 від 17.06.2010 року статутний капітал збільшувався до 301 000 (триста одна тисяча) грн., за рахунок додаткових вкладів учасників, а саме:
ОСОБА_2 – додатковим вкладом є нежитлові приміщення з № 1 по № 5 ( групи приміщень № 6 а) загальною площею 41, 3 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 Оцінені Учасниками Товариства на загальну суму 120 000 (сто двадцять тисяч) гривень 00 коп. (Акт оцінки вкладів Учасників від 17.06.2010 року);
ОСОБА_3 – додатковим вкладом є грошові кошти на загальну суму 180 000 (сто вісімдесят тисяч) гривень 00 коп.
08.07.2010 року Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією проведено державну реєстрацію змін до статутних документів ТОВ «Едванс-груп»(номер запису 10701050001040074), а саме зареєстровано нову редакцію Статуту ТОВ «Едванс-груп».
Пунктом 4.1 Статуту передбачено, що для забезпечення господарської діяльності Товариства створюється статутний (складений) капітал у розмірі 301 000 (триста одна тисяча) грн. за рахунок грошових та майнових вкладів Учасників Товариства.
Пунктом 4.4. Статуту встановлено, що вкладами Учасників до Статутного (складеного) капіталу Товариства є:
ОСОБА_3: грошові кошти на загальну суму 180 600 (сто вісімдесят тисяч шістсот) гривень 00 коп., що становить 60 (шістдесят) % від Статутного (складеного) капіталу Товариства;
ОСОБА_2: нежитлові приміщення з № 1 по № 5 ( групи приміщень № 6 а) загальною площею 41, 3 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1; грошові кошти на загальну суму 400 (чотириста) гривень 00 коп. Загальна сума вкладу ОСОБА_2 –120 400 (сто двадцять тисяч чотириста) гривень 00 коп., що становить 40 (сорок) % від Статутного (складеного) капіталу Товариства.
Згідно пункту 3.4. Статуту Товариство є власником майна, переданого йому учасниками у власність; продукції, виробленої Товариством внаслідок його фінансово-господарської діяльності; одержаних доходів, а також іншого майна, набутого у власність на підставах, не заборонених чинним законодавством. Товариство здійснює володіння, користування і розпорядження своїм майном відповідно до цілей своєї діяльності.
Відповідно до пункту 4.15 Статуту джерелами формування майна Товариства є зокрема грошові та майнові вклади та додаткові внески учасників.
Факт передачі нежитлового приміщення, підтверджується Актом прийому передачі нежитлових приміщень від 17.06.2010 року, якій підписано повноважними особами та приймається судом , як належний доказ.
Листом від 18 березня 2011 року відповідач звернувся до позивача з вимогою повернути йому нежитлове приміщення.
Згідно до ст. 66 Господарського кодексу України, майно підприємства становлять виробничі і невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства. При цьому, джерелами формування майна підприємства є, зокрема грошові та матеріальні внески засновників.
Відповідно до ст. 140 Господарського кодексу України, джерелами формування майна суб‘єктів господарювання є, зокрема грошові та матеріальні внески засновників.
Згідно зі ст. 85 Господарського кодексу України, господарське товариство є власником, зокрема майна, переданого йому у власність засновниками і учасниками як внески.
Наведена норма також кореспондується зі ст. 115 Цивільного кодексу України та ст. 12 Закону України «Про господарські товариства», відповідно до яких господарське товариство є власником, зокрема майна, переданого йому учасниками товариства у власність як вклад до статутного капіталу.
Згідно зі статтями 321, 392 Цивільного кодексу України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Власник майна може пред’явити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюється або не виконується іншою особою, а також у разі втрати ним документів, який засвідчує його право власності.
Відповідно до ст. 20 Господарського кодексу України права та законні інтереси суб’єктів господарювання захищаються шляхом, зокрема визнання наявності або відсутності прав.
Згідно зі ст. 16 Цивільного кодексу України одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.
Таким чином, судом встановлено, що внаслідок внесення відповідачем майнового внеску у вигляді спірного нерухомого майна до статутного капіталу позивача, відповідач втратив право власності на нього та отримав корпоративні права, а власником спірного майна в силу ст. 115 ЦК України, 85 ГК України, ст. 12 Закону України «Про господарські товариства»став позивач.
Відповідно до ч. 2 ст. 386 Цивільного кодексу України власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.
Стаття 392 Цивільного кодексу України встановлює, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог чи заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідач не надав суду належних та допустимих доказів, які б спростовували доводи позивача та підтверджували правомірність заперечення проти задоволення позовних вимог.
За таких обставин, позов визнається судом доведеним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Враховуючи, що відповідно до ст. 44 ГПК України позивачем понесені судові витрати, пов’язані з розглядом даної справи, зокрема витрати на оплату інформаційно-технічного забезпечення судового процесу та сплати державного мита, то зазначені витрати відшкодовуються за рахунок відповідача (ст. 49 ГПК України).
Керуючись ст.ст. 16, 386, 392 ЦК України, ст.ст. 66, 140 ГК України, ст. ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, Статутом товариства, Господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати право власності Товариства з обмеженою відповідальністю «Едванс-груп»(01133, м. Київ, бульвар Марії Приймаченко, буд 5, код ЄДРПОУ 37143371) на нерухоме майно нежитлові приміщення з № 1 по № 5 (групи приміщень № 6 а) загальною площею 41,3 кв.м., які знаходяться за адресою: Україна, АДРЕСА_1
3. Заборонити ОСОБА_2 (03110, АДРЕСА_2) чинити перешкоди у здійсненні права власності Товариством з обмеженою відповідальністю «Едванс-груп»(01133, м. Київ, бульвар Марії Приймаченко, буд 5, код ЄДРПОУ 37143371) на нерухоме майно нежитлові приміщення з № 1 по № 5 ( групи приміщень № 6 а) загальною площею 41,3 кв.м., які знаходиться за адресою: Україна, АДРЕСА_1
4. Стягнути з ОСОБА_2 (03110, АДРЕСА_2) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Едванс-груп»(01133, м. Київ, бульвар Марії Приймаченко, буд 5, код ЄДРПОУ 37143371), - з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання судового рішення, 1 200 (одну тисячу двісті) грн. - державного мита та 236 (двісті тридцять шість) грн. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
5. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його підписання.
Суддя Н. І. Качан
Повне рішення складено 04 жовтня 2011 року.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2011 |
Оприлюднено | 19.10.2011 |
Номер документу | 18620741 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні