ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
про призначення судової експертизи
Справа № 36/131
19.09.11
За позовом Заступника прокурора Подільського району міста Києва в інтересах держави в
особі Київської міської ради
до Приватного підприємства «Лювас»
про стягнення 135 706,48 грн. шкоди, заподіяної самовільним зайняттям
земельної ділянки
Суддя Трофименко Т.Ю.
Представники:
Від позивача ОСОБА_1 –представник за довіреністю
Від відповідача ОСОБА_2 –представник за довіреністю;
Прокурор Давиденко О.В. (посвідчення) не з’явився.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник прокурора Подільського району міста Києва звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом в інтересах держави в особі Київської міської ради до відповідача про стягнення з останнього 135 706,48 грн. шкоди, заподіяної самовільним зайняттям земельної ділянки.
В обгрунтування позову прокурор наголошує на тому, що відповідачем самовільно зайнято та здійснювалось використання земельної ділянки площею 0,64 га за адресою: м.Київ, просп. Георгія Гонгадзе (колишня назва – просп. Радянської України), 18-г без документів, що посвідчують право власності або користування земельною ділянкою, чим державі в особі Київської міської ради завдано шкоду в розмірі 135 706,48 грн., на підтвердження чого надано акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства № А 758/28 від 19.05.10, акт обстеження земельної ділянки від 19.05.10, інформацію Головного управління земельних ресурсів від 19.05.10 та рішення Господарського суду міста Києва від 28.10.2010 № 18/339.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.04.2011 порушено провадження в справі № 36/131, розгляд справи призначено на 11.05.2011.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.05.2011 в справі було призначено судову експертизу, провадження у справі № 36/131 –зупинено.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.07.2011 провадження у справі № 36/131 було поновлено у зв’язку з надходженням до суду повідомлення експерта про неможливість проведення експертизи та поверненням матеріалів справи до суду, розгляд справи призначено на 29.08.2011.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.08.2011 розгляд справи відкладено до 19.09.2011.
В судовому засіданні 19.09.2011 представник відповідача звернувся з письмовим клопотанням про призначення в справі судової економічної експертизи. Клопотання мотивне тим, що відповідач не погоджується з наведеним розрахунком розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття ПП «Лювас»земельної ділянки площею 0,64 га за адресою: м.Київ, просп. Георгія Гонгадзе (колишня назва –просп. Радянської України), 18-г, а також вважає, що розмір шкоди документально та нормативно розрахунок шкоди –не підтверджується, оскільки розмір шкоди має бути встановлено у визначеному законом порядку та підтверджено належним доказом, яким у даній справі, на думку, відповідача, може бути саме висновок судової експертизи.
Представники позивача та прокуратури проти заявленого клопотання заперечували, посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість.
Відповідно до ст.41 Господарського процесуального кодексу України, для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу. Учасники судового процесу мають право пропонувати господарському суду питання, які мають бути роз'яснені судовим експертом. Остаточне коло цих питань встановлюється господарським судом в ухвалі. Проведення судової експертизи доручається державним спеціалізованим установам чи безпосередньо особам, які відповідають вимогам, встановленим Законом України "Про судову експертизу". Особа, яка проводить судову експертизу користується правами і несе обов'язки, зазначені у статті 31 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 1.2.4 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 8 жовтня 1998 року (із змінами і доповненнями), одними із основних видів експертиз, які проводяться в експертних установах, є економічна експертиза.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про судову експертизу", судово-експертну діяльність здійснюють державні спеціалізовані установи, а також у випадках і на умовах, визначених цим Законом, судові експерти, які не є працівниками зазначених установ. До державних спеціалізованих установ належать, зокрема, науково-дослідні установи судових експертиз Міністерства юстиції України.
Статтею 42 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що висновок судового експерта повинен містити докладний опис проведених досліджень, зроблені в результаті їх висновки і обгрунтовані відповіді на поставлені господарським судом питання. Висновок подається господарському суду в письмовій формі, і копія його надсилається сторонам.
Якщо під час проведення судової експертизи встановлюються обставини, що мають значення для правильного вирішення спору, з приводу яких судовому експерту не були поставлені питання, у висновку він викладає свої міркування і щодо цих обставин.
Дослідивши наявні матеріали справи, заслухавши в судовому засіданні представника відповідача, судом встановлено, що у даній справі питанням, яке має значення для правильного вирішення спору є питання про те, чи правильно здійснено розрахунок, а також чи підтверджується нормативно та документально розмір шкоди внаслідок зайняття та використання відповідачем земельної ділянки площею 0,64 га за адресою: м.Київ, просп. Георгія Гонгадзе (колишня назва –просп. Радянської України), 18-г, без документів, що посвідчують право власності або користування земельною ділянкою, і для відповіді на яке необхідні спеціальні знання у економічній галузі, оскільки відповідач заперечує наведений прокурором у позові розрахунок шкоди, посилаючись на його необґрунтованість, а прокурором у позові жодним чином не обґрунтовано з посиланням на чинні нормативно-правові акти наведений розрахунок шкоди.
Також, оскільки суд не володіє спеціальними знаннями щодо встановлення правильності здійснення розрахунку, а також встановлення його підтвердження нормативно та документально, а тому є необхідність проведення в даній справі судової економічної експертизи, проведення якої необхідно доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (03680 м. Київ, вул. Смоленська,6) на підставі статті 7 Закону України "Про судову експертизу".
З огляду на викладене, клопотання відповідача про призначення в справі судової економічної експертизи - є законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 41, 79 ч. 2 п. 1, 86 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, –
УХВАЛИВ:
1. Клопотання відповідача про призначення судової економічної експертизи –задовольнити.
2. Призначити у справі № 36/131 судову економічну експертизу, проведення якої доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (03680 м. Київ, вул. Смоленська,6) на підставі статті 7 Закону України "Про судову експертизу".
3. Поставити на вирішення судової експертизи (судовим експертам) наступне питання:
3.1. Чи правильно здійснено розрахунок, а також чи підтверджується нормативно та документально розмір шкоди внаслідок зайняття та використання Приватним підприємством «Лювас»(код ЄДРПОУ 23706174) земельної ділянки площею 0,64 га за адресою: м.Київ, просп. Георгія Гонгадзе (колишня назва –просп. Радянської України), 18-г, без документів, що посвідчують право власності або користування земельною ділянкою?
3.2. У випадку неправильного здійснення розрахунку, здійснити (навести) розрахунок розмір заданої шкоди.
4. Витрати по проведенню судової експертизи покладаються на Приватне підприємство «Лювас»(код ЄДРПОУ 23706174; місцезнаходження: 04080 м.Київ, вул.. Фрунзе, 69-А). Рекомендувати експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України приступити до виконання судової експертизи після надходження її оплати від Приватного підприємства «Лювас».
5. Зобов’язати сторін надати до Господарського суду міста Києва або безпосередньо до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України всі первинні документи, які містять відомості, –вихідні дані для вирішення поставленого питання. Зобов’язати сторін на вимогу експерта надати останньому додаткову документацію, яка буде необхідна експерту для проведення експертизи.
6. Відповідно до ст.14 Закону України “Про судову експертизу” попередити експерта про кримінальну відповідальність у відповідності із ст.ст. 384 та 385 Кримінального кодексу України.
7. Матеріали справи № 36/131 передати до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.
8. Копії ухвали направити сторонам та експерту.
Суддя Т.Ю.Трофименко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2011 |
Оприлюднено | 21.11.2011 |
Номер документу | 19218789 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні