Справа № 4-945/11
П О С Т А Н О В А
іменем України
"04" жовтня 2011 р. Дарницький районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді Трусової Т.О.,
при секретарі Маляр Н.В.,
з участю: захисника ОСОБА_1, прокурора Апаріна І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві скаргу захисника ОСОБА_1 на незаконне затримання ОСОБА_2,-
В С Т А Н О В И В:
Захисник ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою на незаконне затримання 24 червня 2011 року ОСОБА_2 як підозрюваного у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 3 ст. 186 КК України. Захисник послався на відсутність передбачених законом підстав для затримання ОСОБА_2, оскільки останній сам прийшов в ОВС за викликом по телефону, до затримання він від слідства не переховувався, не вживав заходи, щоб перешкодити встановленню істини по справі, надавав показання, які фактично викривають його у злочинах, у яких він підозрюється, а події, які йому інкримінуються, мали місце 9 квітня 2011 року, тобто більш ніж за 2 місяці до затримання.
Вивчивши матеріали кримінальної справи № 02-20658, які стали підставою для затримання ОСОБА_2, заслухавши захисника, який підтримав доводи скарги, та прокурора, який вважав затримання законним, суд приходить до висновку про обгрунтованість скарги виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 115 КПК України слідчий вправі затримати і допитати особу, підозрювану у вчиненні злочину, за підставами і в порядку, передбаченому статтями 106, 106-1 і 107 цього Кодексу. Стаття 106 КПК України передбачає, що особа може бути затримана лише при наявності однієї з таких підстав: коли цю особу застали при вчиненні злочину або безпосередньо після його вчинення; коли очевидці, в тому числі потерпілі, прямо вкажуть на дану особу, що саме вона вчинила злочин; коли на підозрюваному або на його одягу, при ньому або в його житлі буде виявлено явні сліди злочину. При наявності інших даних, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні злочину, її може бути затримано лише в тому разі, коли ця особа намагалася втекти, або коли її місце проживання чи перебування не зареєстровано, або коли не встановлено особи підозрюваного.
Як вбачається з матеріалів кримінальної справи, 9 квітня 2011 року до Дарницького РУ ГУ МВС України в м. Києві звернувся громадянин ОСОБА_3 з заявою про те, що цього дня з його кімнати в гуртожитку по АДРЕСА_1 двоє невідомих чоловіків в його присутності викрали три мобільні телефони з сім-картками. За даним фактом була порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України.
Цього ж дня до Дарницького РУ ГУ МВС України в м. Києві з заявою звернувся громадянин ОСОБА_4, який повідомив, що в його відсутність з кімнати в гуртожитку по АДРЕСА_1 зникли дві сумки з особистими речами. За даним фактом була порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ч. 1ст. 185 КК України.
В ході досудового слідства у даній справі були встановлені особи ОСОБА_5 та ОСОБА_6, у яких було вилучено два з трьох мобільних телефонів, викрадених у ОСОБА_3 ОСОБА_5 та ОСОБА_6 показали, що вказані телефони вони придбали у наглядно знайомих відповідно за 80 та 120 грн.
Як видно з рапортів старшого о/у ВКР Дарницького РУ ГУ МВС України в м. Києві Бондаренка А.М., у вчиненні грабежу та крадіжки викрито мешканців м. Києва ОСОБА_5 та ОСОБА_2, які повністю зізналися у скоєному. В матеріалах справи наявні пояснення ОСОБА_5 та ОСОБА_2 від 24.06.2011 р., де вони зізналися в пограбуванні після конфлікту мешканця гуртожитку по АДРЕСА_1 та в крадіжці рюкзака з однієї з кімнат вказаного гуртожитку.
24 червня 2011 року слідчий СВ Дарницького РУ ГУУ МВС України в м. Києві Коновалюк В.Б. затримав ОСОБА_2 по підозрі у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 3 ст. 186 КК України, зазначивши підставою затримання те, що очевидці прямо вказують на нього як на особу, що вчинила злочин, а мотивом затримання - попередження можливості ухилитися від слідства та суду і перешкодити встановленню істини по справі.
Однак в матеріалах справи відсутні дані про те, що очевидці вказали на ОСОБА_2 як на особу, що вчинила злочин - потерпілому ОСОБА_3 та свідку ОСОБА_6, які б могли його впізнати, ні він особисто ні його фото не пред*являлися.
З матеріалів справи не вбачається також і інших, передбачених законом, підстав для затримання ОСОБА_2 Так на момент затримання з часу вчинення злочину пройшло понад 2-х місяців, тобто не можна вважати, що ОСОБА_2 застали при вчиненні злочину або безпосередньо після його вчинення; на ньому або особисто у нього не було виявлено жодних слідів злочину, в тому числі речових доказів по даній справі; втекти він не намагався, його особа була встановлена та наявні дані про те, що він зареєстрований за місцем свого проживання.
Враховуючи наведене вбачаються підстави для визнання затримання ОСОБА_2 незаконним.
На підставі викладеного, керуючись ст. 106, 165-2 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу захисника ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати затримання ОСОБА_2 як підозрюваного у кримінальній справі № 02-20658 незаконним.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва протягом семи діб з дня її винесення.
Суддя:
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2011 |
Оприлюднено | 09.12.2022 |
Номер документу | 19654875 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Трусова Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні