Ухвала
від 21.11.2011 по справі 22-ц-1323/11
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22-ц-1323/11 Головуючий у 1 інстанц ії: Мусієвський Є.Р.

Категорія: 27 Доповідач : Бойко С. М.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2011 року м.Львів

Колегія суддів су дової палати у цивільних спр авах апеляційного суду Львів ської області в складі:

головуючого - судді Бойко С.М .,

с уддів: Зверхановської Л.Д., Ма цея М.М.,

секретаря - Купчак О.В.,

з участю: представника ТОВ "Фо кус Україна" - Комара І.Е.,

п редставника ТОВ "КиївРусь" - Дудишина С.Ю.,

розглянувши у відкритому с удовому засіданні цивільну с праву за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Залізн ичного районного суду м.Льво ва від 15 вересня 2010 року у справ і за позовом ОСОБА_3 до О СОБА_4, товариства з обмежен ою відповідальністю "Фокус У країна", товариства з обмежен ою відповідальністю "КиївРус ь" про визнання недійсними до говорів купівлі-продажу нежи тлового приміщення, визнання права власності та витребув ання майна з чужого незаконн ого володіння, -

в с т а н о в и л а:

30.01.2009 року позивач з вернувся до суду з позовом, ут очненим заявою від 14.04.2010 року (а .с.92), в якому просить визнати не дійсним договір купівлі-прод ажу нежитлового приміщення п лощею 88,0 кв.м по вул.Городоцьк ій, 98 у м.Львові, укладений 02.07.1996 р оку між приватним виробничо- торгівельним підприємством (далі-ПВТП) "Жубер" та ОСОБА_4 , з тих підстав, що він був підп исаний не ОСОБА_3, а іншою о собою, спірне приміщення від чужене особою, яка не мала дос татнього обсягу повноважень представника і на підставі н едійсного доручення (без дот римання встановленої законо м форми), визнати за ним право власності на це приміщення, о скільки ПВТП "Жубер" ліквідов ане, а він був єдиним засновни ком цього підприємства, та ви требувати майно з володіння ТзОВ "КиївРусь", як від добросо вісного набувача, оскільки м айно вибуло з володіння перв існого власника поза його во лею.

Рішенням Залізничного ра йонного суду м.Львова від 15 ве ресня 2010 року в задоволенні за значеного позову відмовлено .

Рішення суду оскаржив пози вач в особі свого представни ка ОСОБА_5. Просить рішенн я суду скасувати з підстав не відповідності висновків суд у обставинам справи, порушен ня норм матеріального та про цесуального права і ухвалити нове рішення, яким його позов задовольнити.

Свої доводи апелянт обгрун товує тим, що висновок суду пр о пропуск позивачем строку п озовної давності та про підп исання доручення, на підстав і якого було відчужено майно за оспорюваним договором, гр унтується на припущеннях. Вв ажає, що суд дійшов висновку п ро підписання доручення ОС ОБА_3 без вирішення його кло потання про проведення судов ої почеркознавчої експертиз и.

Крім того, зазначає, що висн овок суду про дійсність дору чення, на підставі якого ОС ОБА_6, діючи як представник П ВТП "Жубер", продав ОСОБА_4 с пірне приміщення, суперечить ст.ст. 29, 65, 67 Цивільного кодексу (далі-ЦК) України в редакції 1963 року та Статуту ПВТП "Жубер", о скільки воно не було нотаріа льно посвідчене, в ньому не за значено дати і воно підписа не не директором, як того вима гає Статут підприємства, а за сновником.

На думку апелянта, суд не за стосував норми ст.ст.65, 67 ЦК Укр аїни, в редакції 1963 року, які пі длягали застосуванню для виз нання договору недійсним. Вв ажає, що спірне майно вибуло з володіння власника поза йог о волею, а тому підлягає повер ненню.

Неправильним апелянт вваж ає і висновок суду про те, що ОСОБА_3, як фізична особа, не може звертатись із такими ви могами до суду, оскільки підп риємство за рішенням господа рського суду ліквідоване, а в ін є його єдиним засновником .

Позивач ОСОБА_3 та йо го представник ОСОБА_5, ві дповідач ОСОБА_4, представ ник ЛОКП "БТІ та ЕО" в судове за сідання не з"явились, хоча бул и належним чином повідомлені про час і місце розгляду спра ви, що підтверджується пошто вим повідомленням про вручен ня судових повісток (а.с.182, 183) та оголошенням в газеті про вик лик в судове засідання ОСОБ А_3 та ОСОБА_4 за відомою с уду адресою (а.с.184), клопотань п ро відкладення розгляду спра ви не надходило, що дає апеляц ійному суду право, відповідн о до вимог ст.305 Цивільно-проце суального кодексу (далі-ЦПК) У країни, розглянути справу у ї хній відсутності.

Заслухавши пояснення пред ставників ТОВ "Фокус Україна " та ТОВ "КиївРусь", які запереч или апеляційну скаргу, перев іривши матеріали справи в ме жах доводів апеляційної скар ги та вимог, заявлених в суді п ершої інстанції, колегія суд дів вважає, що апеляційну ска ргу необхідно відхилити з на ступних підстав.

Судом встановлено, що спір не нежитлове приміщення до й ого відчуження належало прив атному виробничо-торгівельн ому підприємству "Жубер" (а.с.13, 16), засновником якого згідно С татуту підприємства був ОС ОБА_3 (а.с.84).

Рішенням арбітражног о суду Львівської області ві д 20.11.2000 року скасовано державну реєстрацію ПВТП "Жубер" і зобо в"язано його власника - ОСОБ А_3 здійснити ліквідацію пі дприємства у встановленому з аконом порядку (а.с.95).

02.07.1996 року між ПВТП "Жубер", в о собі його представника ОСО БА_6, та ОСОБА_4 було уклад ено договір купівлі-продажу нежитлового приміщення по в ул.Городоцькій, 98 у м.Львові, за яким приміщення перейшло у в ласність ОСОБА_4 (а.с.17, 18).

ОСОБА_6, підписуюч и вказаний вище договір, діяв на підставі доручення, підпи саного засновником ПВТП "Жуб ер" - ОСОБА_3 (а.с.12).

04.06.1998 року між ОСОБА_4 та Т зОВ "Фокус Україна" було уклад ено договір купівлі-продажу вказаного приміщення, згідно якого воно перейшло у власні сть ТзОВ "Фокус Україна" (а.с.20, 21) .

03.04.2007 року між ТзОВ "Фокус Укр аїна" та ТзОВ "КиївРусь" було у кладено договір купівлі-прод ажу, згідно якого спірне нежи тлове приміщення перейшло у власність ТзОВ "КиївРусь" (а.с. 22, 24).

Відмовляючи у задоволенні позову, суд виходив з того, що спірне нежитлове приміщення вибуло з володіння ПВТП "Жубе р" за його волею і було відчуж ено з дотриманням вимог зако ну, чинного на момент укладен ня оспорюваного договору, а т ому підстав для його витребу вання з володіння теперішньо го власника - ТзОВ "КиївРусь" н емає.

Колегія суддів вважає, що та кого висновку суд дійшов, пов но з"ясувавши обставини, які м ають значення для справи, дав ши правильну оцінку доказам, які надали сторони в обґрунт ування своїх вимог та запере чень.

Посилання апелянта на те, що суд належними засобами дока зування не встановив факту п ідписання доручення позивач ем, є безпідставними, оскільк и після уточнення позовних в имог ні позивач, ні його предс тавник не наполягали на приз наченні судової почеркознав чої експертизи, а відтак, втра тили процесуальний інтерес п о доказуванню цієї обставини , а тому суд першої інстанції н а своє переконання, що відпов ідає вимогам ст.212 ЦПК України , дійшов правильного висновк у про підписання доручення с аме позивачем. Крім того, під ч ас розгляду справи в апеляці йному суді ні позивач, ні його представник жодного разу не з"явились в судове засідання , клопотання про призначення апеляційним судом судової п очеркознавчої експертизи не заявляли, не зазначали таког о клопотання і в апеляційній скарзі, а тому апеляційний су д, в силу вимог ст.143 ЦПК України , не може з власної ініціативи призначати даний вид експер тизи.

Що стосується доводів апел янта в частині недотримання судом вимог матеріального за кону щодо визнання недійсно ю довіреності, на підставі як ої діяв ОСОБА_6, то вони теж є безпідставними, оскільки с уд, правильно застосував мат еріальний закон, чинний на мо мент виникнення спірних прав овідносин, та положення Стат уту ПВТП "Жубер".

У відповідності до ст.29 ЦК Ук раїни в редакції 1963 року, юриди чна особа набуває цивільних прав і бере на себе цивільні о бов"язки через свої органи, що діють у межах прав, наданих їм законом або статутом.

У відповідності до ст.65 цьог о ж Кодексу, довіреність на ук ладення угод, що потребують н отаріальної форми, повинна б ути нотаріально посвідчена, за винятком випадків, передб ачених в цьому Кодексі, та інш их випадків, коли спеціальни ми правилами допущена інша ф орма довіреності.

У відповідності до п.2.4 Стату ту ПВТП "Жубер" (а.с.87) засновник підприємства, який є повнопр авним господарем підприємст ва, самостійно вирішує питан ня його виробничого та соціа льного розвитку, зокрема, до й ого виключної компетенції вх одить затвердження договорі в, укладених дирекцією підпр иємства на суму більше 10.000.000 крб .(п.п."з" п.2.6 Статуту), і може бути д иректором, який згідно п.2.7 очо лює постійне керівництво дія льністю підприємства.

У відповідності до п.2.5, засно вник може здійснювати керівн ицтво підприємством через пр изначеного ним представника , який діє в інтересах засновн ика на підставі його довірен ості.

Оскільки ОСОБА_3 був єди ним засновником підприємств а і його власником, тому згідн о названих вище положень Ста туту мав право видати довіре ність представнику на розпор ядження майном підприємства за своїм підписом, скріплени м печаткою, що не суперечить в имогам ст.ст.29, 65 ЦК України (1963 ро ку).

Відсутність дати складанн я доручення за встановлених судом обставин не можуть бут и підставою для визнання осп орюваного позивачем договор у недійсним, оскільки доруче ння було видане засновником на вчинення конкретно визнач еної дії - відчуження спірног о нерухомого майна (а.с.12).

Таким чином, суд першої інст анції дійшов правильного вис новку про те, що позивачем не д оведено факту вибуття спірно го майна з володіння власник а поза його волею, а тому й від сутні підстави, визначені ст .388 ЦК України (в редакції 2004 року ), для витребування майна від д обросовісного набувача.

Посилання апелянта на недо веденість факту пропуску ним строку позовної давності є б езпідставними, оскільки суд, вирішуючи спір по суті, відмо вив у задоволенні позову за б езпідставністю, а тому висно вок суду про пропущення пози вачем строку позовної давнос ті, зазначений в мотивувальн ій частині рішення, правовог о значення за таких обставин немає.

Суд першої інстанції пра вильно встановив характер сп ірних правовідносин, дав нал ежну оцінку доказам, які є в ма теріалах справи, встановив ф актичні обставини справи, за стосував матеріальний закон , який підлягав застосуванню , і ухвалив правильне по суті р ішення, під час розгляду спра ви не допустив порушень проц есуального закону, які б були підставою для скасування рі шення, доводи апеляційної ск арги не спростовують висновк ів суду, а тому апеляційну ска ргу необхідно відхилити, а рі шення суду залишити без змін .

Керуючись ст.ст. 303, 307 ч.1 п.1, 308, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія су ддів

у х в а л и л а:

апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.

Рішення Залізничног о районного суду м.Львова від 15 вересня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає зако нної сили з моменту її прогол ошення, може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищо го спеціалізованого суду Укр аїни з розгляду цивільних і к римінальних справ шляхом под ачі касаційної скарги протяг ом двадцяти днів з дня набран ня законної сили ухвалою апе ляційного суду.

Головуючий:

Судді:

СудАпеляційний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.11.2011
Оприлюднено21.12.2011
Номер документу19971254
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —22-ц-1323/11

Ухвала від 03.08.2011

Цивільне

Апеляційний суд Чернівецької області

Одинак О. О.

Ухвала від 21.07.2011

Цивільне

Апеляційний суд Чернівецької області

Одинак О. О.

Ухвала від 27.07.2011

Цивільне

Апеляційний суд Чернівецької області

Одинак О. О.

Ухвала від 01.04.2011

Цивільне

Апеляційний суд Миколаївської області

Шаманська Н. О.

Ухвала від 11.02.2011

Цивільне

Апеляційний суд Херсонської області

Кутурланова О. В.

Ухвала від 13.10.2011

Цивільне

Апеляційний суд Тернопільської області

Ходоровський М. В.

Ухвала від 21.11.2011

Цивільне

Апеляційний суд Львівської області

Бойко С. М.

Ухвала від 01.06.2011

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Качан О. В.

Ухвала від 14.07.2011

Цивільне

Апеляційний суд Сумської області

Семеній Л. І.

Рішення від 28.04.2011

Цивільне

Апеляційний суд Миколаївської області

Шаманська Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні