19/213
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
УХВАЛА
01.02.12 Справа № 19/213
Суддя Косенко Т.В., розглянувши клопотання Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії –Луганського обласного управління АТ "Ощадбанк" у справі за позовом
Відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії - Лисичанське відділення № 2867, м.Лисичанськ Луганської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліспрод", м.Лисичанськ Луганської області
про звернення стягнення на майно на суму 2081933 грн. 37 коп.
без виклику представників сторін
В С Т А Н О В И В:
Обставини справи: Публічне акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії - Луганського обласного управління АТ "Ощадбанк" звернулось з клопотанням від 22.12.2011 № 39-09/395 про заміну найменування позивача по справі № 19/213, в якій просить суд замінити назву позивача з Відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії - Лисичанського відділення № 2867 ВАТ "Ощадбанк" на Публічне акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії - Лисичанського відділення № 2867 АТ "Ощадбанк".
Ухвалою господарського суду Луганської області від 26.12.2011 дане клопотання (заява) було прийняте до розгляду та провадження за цим клопотанням (заявою) було зупинено до повернення матеріалів справи № 19/213 з Донецького апеляційного господарського суду.
За супровідним листом від 19.01.2012 справу № 19/213 було надіслано до господарського суду Луганської області.
У зв'язку з усуненням обставин, що зумовили зупинення, провадження у справі слід поновити.
Розглянувши клопотання, встановивши фактичні обставини, оцінивши надані докази, господарський суд Луганської області дійшов наступного.
Рішенням господарського суду Луганської області від 12.07.2011 по справі № 19/213 позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії - Лисичанського відділення № 2867, м.Лисичанськ Луганської області, до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліспрод", м.Лисичанськ Луганської області, задоволені у повному обсязі, звернуто стягнення на майно, яке належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Ліспрод" та є предметом договору іпотеки нерухомого майна від 15.10.2008 за реєстровим № 5155 на користь Відкритого акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” в особі філії Лисичанського відділення № 2867 в рахунок сплати заборгованості за договором кредитної лінії № 27 від 13.10.2008 в сумі боргу за кредитом –1800000 грн. 00 коп., заборгованості за строковими відсотками у сумі 11342 грн. 47 коп., заборгованості за простроченими відсотками в сумі 239160 грн. 27 коп., комісії за видачу кредиту у розмірі 18000 грн. 00 коп., пені за простроченими відсотками у сумі 13430 грн. 63 коп. та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліспрод" на користь Відкритого акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” в особі філії Лисичанського відділення № 2867 державне мито у сумі 20819 грн. 33 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 236 грн. 00 коп.
На виконання цього рішення судом були видані відповідні накази від 29.07.2011 року № 19/213.
Відповідно до ст.115 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому цим Кодексом та Законом України "Про виконавче провадження".
Оскільки виконання судового рішення є невід'ємною стадією процесу правосуддя, то заміна сторони на цій стадії може відбуватися не інакше, як на підставах та у порядку, визначеному Господарським процесуальний кодексом України та Законом України "Про виконавче провадження".
У відповідності до Господарського процесуального кодексу України правове регулювання питання заміни кредитора здійснюється на підставі ст.25 Господарського процесуального кодексу України (у редакції Закону України від 12.05.2011 № 3329-VІ), а саме у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб"єкта господарювання, шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов"язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
В п.5 ст.8 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.
Як вбачається з п.1.4 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 за приписом ст.25 Господарського процесуального кодексу України у разі, зокрема, реорганізації суб'єкта господарювання у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі його правонаступника. Господарським судам необхідно враховувати, що сама лише зміна найменування юридичної особи не означає її реорганізації, якщо при цьому не змінюється організаційно-правова форма даної особи. Зміна типу акціонерного товариства з приватного на публічне не є його реорганізацією (ст.5 Закону України "Про акціонерні товариства"). Водночас зміна найменування юридичної особи тягне за собою необхідність у державній реєстрації змін до установчих документів, порядок проведення якої викладено у ст.29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців". У разі коли така зміна сталася у процесі вирішення спору господарським судом, про неї обов'язково зазначається в описовій частині рішення (при цьому у мотивувальній частині, за необхідності, також зазначається нове найменування учасника судового процесу - наприклад, у разі задоволення позову до нього) або в ухвалі, якою закінчується розгляд справи.
Якщо ж зміна найменування юридичної особи пов'язана зі зміною організаційно-правової форми юридичної особи (статті 104 –108 Цивільного кодексу України), то йдеться про її реорганізацію, що потребує вчинення господарським судом процесуальної дії, зазначеної в ч.3 ст.25 Господарського процесуального кодексу України; крім того, про винесення відповідної ухвали зазначається в описовій частині рішення, прийнятого по суті справи.
Зазначеною статтею Господарського процесуального кодексу України передбачено процесуальне правонаступництво у зв'язку не лише зі смертю (оголошенням померлою) фізичної особи та реорганізацією суб'єкта господарювання, а й в інших передбачених законом випадках, у тому числі заміни кредитора або боржника у зобов'язанні (статті відповідно 512 і 520 Цивільного кодексу України). Процесуальне правонаступництво в розумінні цієї норми Господарського процесуального кодексу України допускається на будь-якій стадії судового процесу і здійснюється господарським судом без виклику сторін у справі, якщо їх явка не зумовлена необхідністю з'ясування судом тих чи інших обставин.
В своїй заяві позивач посилається на те, що відповідно до роз"яснення ДКЦПФР від 14.07.2009 № 8 "Щодо порядку застосування окремих положень розділу ХVІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про акціонерні товариства" у зв"язку з набранням ним чинності" приведення діяльності відкритого АТ та закритого АТ у відповідність до Закону про АТ не потребує застосування процедури припинення товариства.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.2011 № 502 було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2003 № 261 "Деякі питання діяльності відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України".
В даній постанові зазначено, що банк утворений відповідно до розпорядження Президента України від 20.05.1999 № 106, постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.1999 № 876 шляхом перетворення Державного спеціалізованого комерційного ощадного банку України у відкрите акціонерне товариство "Державний ощадний банк", тип якого відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства" змінено на публічне акціонерне товариство.
На підставі вказаної постанови були внесені зміни до статуту банку, а саме, як вбачається з п.1 змін до Статуту Відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України", який є невід"ємною частиною Статуту, у назві Статуту слово "відкритого" замінено словом "публічного", дані зміни зареєстровані державним реєстратором Печерської районної в м.Києві державної адміністрації 07.06.2011 та погоджені Національним банком України 12.06.2011.
До положення про філію –Лисичанське відділення № 2867 Відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" також були внесені зміни, згідно до яких у назві і в тексті положення слова "відкритого" замінено словами "публічного", а в п.1.9 слова ВАТ "Ощадбанк" замінено словами АТ "Ощадбанк".
У підтвердження здійснення державної реєстрації змін до установчих документів банком надані копії виписки з єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія ААБ № 590082 з якої вбачається, що належною назвою позивача є Публічне акціонерне товариство "Державний ощадний банк України", свідоцтва Національного банку України про реєстрацію Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (АТ "Ощадбанк) № 0000564 та довідки АА № 385979 від 14.07.2011 з єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України з якої вбачається, що належною назвою філії є філія –Лисичанське відділення № 2867 Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України".
З огляду на викладене вище, господарський суд вважає за можливе задовольнити клопотання Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії –Луганського обласного управління АТ "Ощадбанк" та здійснити заміну його назви з Відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії –Лисичанського відділення № 2867 ВАТ "Ощадбанк" на Публічне акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії –Лисичанського відділення № 2867 АТ "Ощадбанк".
Керуючись ст.ст.25, 79, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області
У Х В А Л И В:
1.Провадження у справі поновити.
2. Клопотання Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії –Луганського обласного управління АТ "Ощадбанк", м.Луганськ, № 39-09/395 від 22.12.2011 задовольнити.
3. Замінити назву позивача з Відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії –Лисичанського відділення № 2867 ВАТ "Ощадбанк" на Публічне акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії –Лисичанського відділення № 2867 АТ "Ощадбанк".
Суддя Т.В.Косенко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2012 |
Оприлюднено | 08.02.2012 |
Номер документу | 21275257 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Косенко Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні