Справа № 2-з -36/11
У Х В А Л А
про
відмову в забезпеченні поз ову
"16" серпня 2011 р. Суддя Братсь кого районного суду Миколаїв ської області Марценюк С. А. ,
вивчивши заяву публічног о акціонерного товариства ко мерційний банк "ПриватБанк" п ро забезпечення позову , -
В С Т А Н О В И В :
16 серпня 2011 р. публічного а кціонерного товариства коме рційний банк "ПриватБанк" зве рнувся з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованос ті.
16.08.2011 року позивач подав з аяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти, рухоме та неру хоме майно відповідачки та о бмеження відповідача у виїзд і за межі України до виконанн я ним своїх зобов'язань.
Відповідно до вимог ст. 151 Ц ПК України, суд, за заявою осіб , які беруть участь у справі, м оже вжити заходів забезпечен ня позову.
Однак, дослідивши матері али справи вважаю, що заява пу блічного акціонерного товар иства комерційний банк "Прив атБанк" не підлягає задоволе нню з наступних підстав.
Так, в своїй заяві ПАТ КБ "П риватБанк" просить забезпечи ти позов шляхом накладення а решту на грошові кошти, рухом е та нерухоме майно відповід ачки, шляхом заборони будь-як им особам укладати угоди сто совно цього майна, проводити його реєстрацію та перереєс трацію, здійснювати його від чуження. Проте, в матеріалах справи відсутні дані про вир ішення спору в досудовому по рядку, а саме: немає даних, що б оржник отримав попередження позивача про відшкодування боргу. Також, в матеріалах спр ави відсутні дані про вартіс ть майна відповідача, на яке п озивач просить накласти ареш т та співрозмірність розміру боргу та вартості майна.
Крім того, скориставшись правом, передбаченим ч.2 ст. 152 Ц ПК України, про застосування кількох видів забезпечення позову, заявник просить тако ж обмежити боржника у виїзді за кордон. Проте, статтею 6 Зак ону України “Про порядок виї зду з України і в'їзду в Україн у громадян України”передб ачено, що громадянинові Укр аїни може бути тимчасово від мовлено у видачі паспорта та громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчас ово відмовлено у виїзді за ко рдон. Проте, зазначеною статт ею не передбачено здійснення вищезазначених процесуальн их дій судом. У таких випадках судом здійснюється тимчасов е затримання або вилучення п аспорта, а не обмеження виїзд у за кордон України. У разі від мови громадянину України у в иїзді за кордон з підстав, пер едбачених пунктами 1, 2 і 6-8 част ини першої статті 6 цього Зако ну, він може оскаржити цю дію у судовому порядку за місцем с вого проживання. Відмова у ви їзді з України з підстав, пере дбачених пунктами 3-5 і 9 частин и першої статті 6 цього Закону , оскарженню не підлягає. Розд ілом VI ЦПК України про процесу альні питання, пов' язані з в иконанням судових рішень у ц ивільних справах та рішень і нших органів (посадових осіб ) та статтею 6 Закону України “ Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян Ук раїни” не віднесено до компе тенції суду вирішення питань щодо тимчасового обмеження громадян у праві виїзду за ко рдон. Тому, суд дійшов висновк у, що, оскільки ні Цивільним пр оцесуальним кодексом Україн и, ні Законом України “Про пор ядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України ”не віднесено до компетенц ії суду вирішення питання пр о обмеження громадян у виїзд і за кордон та передбачено ли ше можливість оскарження в с удовому порядку рішень орган ів, які застосували таке обме ження. Разом з тим, в матеріала х справи відсутні докази тог о, що боржник має закордонний паспорт і має намір виїжджат и за межі України.
Враховуючи вищевикладен і обставини, суд приходить до висновку, що у задоволенні кл опотання заявника про забезп ечення позову необхідно відм овити в повному обсязі.
На підставі вищевказан ого та керуючись ст. ст. 151 - 153 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В :
У задоволенні заяви публі чного акціонерного товарист ва комерційний банк "ПриватБ анк" про забезпечення позову у вигляді накладення арешту на грошові кошти, рухоме та не рухоме майно відповідача та обмеження відповідача у виїз ді за межі України до виконан ня ним своїх зобов'язань - в ідмовити.
Ухвала суду може бути оска ржена до апеляційного суду М иколаївської області через Б ратський районний суд протяг ом п'яти днів з дня її проголош ення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особ и, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п 'яти днів з дня отримання копі ї ухвали.
Суддя С. А. Марценюк
Суд | Братський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2011 |
Оприлюднено | 04.04.2012 |
Номер документу | 21280598 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Братський районний суд Миколаївської області
Марценюк С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні