Рішення
від 22.02.2012 по справі 11/471
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

11/471

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  11/471

22.02.12

За позовомКомунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київреклама"

до  Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр "Дружба-Орбіта"

простягнення 28 181,37 грн.

Суддя Смирнова Ю.М.

Представники:

від позивача       Борисюк О.В. –представник

від відповідача  не з'явились

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київреклама" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр "Дружба-Орбіта" заборгованості у розмірі 22 194,00 грн., інфляційних втрат у розмірі 797,76грн., 3% річних у розмірі 473,78 грн., пені у розмірі 1 386,73 грн. та штрафу у розмірі 3 329,10 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач неналежним чином виконує умови договору № 00591/08 на право тимчасового користуванням місцями для розміщення рекламних засобів від 01.10.2008 щодо здійснення розрахунків за тимчасове користування рекламними місцями.

Відповідач відзиву та письмових пояснень на позов не подав, явку своїх представників в судові засідання не забезпечив. Ухвали про призначення розгляду справи та про її відкладення направлялись відповідачу рекомендованою кореспонденцією за всіма наявними у матеріалах справи адресами. Про місце, дату та час судових засідань, відповідач був повідомлений належним чином, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 64 Господарського процесуального кодексу України разі відсутності сторін за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином. Доказів на підтвердження поважних причин невиконання вимог ухвали суду та нез'явлення в судове засідання відповідач суду не надав. Заявлені позовні вимоги не заперечив.

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається судом за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва  

В С Т А Н О В И В :

01.10.2008 між Головним управлінням з питань реклами виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (далі - робочий орган), Комунальним підприємством виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київреклама" (далі - підприємство, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр "Дружба-Орбіта" (далі - розповсюджувач зовнішньої реклами, відповідач) укладено Договір № 00591/08 на право тимчасового користування місцем (-ями) для розміщення рекламного (-их) засобу (-ів), що перебуває (-ють) у комунальній власності територіальної громади м. Києва, його районів або повноваження щодо розпорядження якими здійснюють органи місцевого самоврядування м. Києва (далі - Договір).

Згідно з умовами Договору робочий орган надає відповідачу в тимчасове користування місце (-я)для розміщення рекламного (-их) засобу (-ів) (далі - РЗ) на підставі оформленого (-их) належним чином дозволу (-ів) на розміщення зовнішньої реклами, а відповідач використовує надане (-і) місце (-я) відповідно до Типових правил розміщення зовнішньої реклами, Порядку розміщення зовнішньої реклами в м. Києві та здійснює оплату за його (їх) користування.

У відповідності з п. 3.6.15 Договору відповідач зобов'язаний щомісячно, не пізніше 15 числа поточного місяця, отримувати у позивача рахунки на оплату права за тимчасове користування місцями для розміщення рекламних засобів.

Згідно з п. 3.4.2 Договору позивач зобов'язаний до 5 числа наступного після звітного місяця надати Акт приймання-передачі наданих послуг.

Відповідно до 3.6.3 Договору відповідач зобов'язаний отримати Акт приймання-передачі наданих послуг до 5 числа наступного після звітного місяця та протягом 5 днів повернути підписаний Акт приймання-передачі позивачу. Якщо відповідач протягом вказаного періоду не поверне підписаний Акт, то вважається, що послуги надані належним чином.

Таким чином, отримання відповідачем від позивача рахунків-фактур для здійснення оплати та Актів приймання-передачі наданих послуг є обов'язком відповідача.

Згідно з п. 4.3 Договору розрахунки за цим Договором здійснюються відповідачем щомісячно не пізніше 25-го числа поточного місяця на поточний рахунок позивача.

Також, відповідно до п. 4.5 Договору, плата сплачується відповідачем окремо по кожному рахунку-фактурі. Неотримання рахунків-фактур в строки, визначені цим договором, не звільняє відповідача від внесення ним плати за Договором та не є перешкодою для нарахування штрафних санкцій, передбачених цим Договором та чинним законодавством.

В матеріалах справи наявні рахунки-фактури за тимчасове використання місць для розміщення об'єктів зовнішньої реклами за період з липня 2010 року по грудень 2011 року на загальну суму 22 194,00 грн.

Вказані рахунки-фактури відповідачем не оплачені. Доказів того, що послуги, вартість яких зазначена у цих рахунках, надані не в повному обсязі або мали відхилення по якості, відповідач суду не надав.

Як визначено ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 2 ст. 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язання є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим до виконання сторонами.

Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ч. 1 статті 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Згідно з ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Матеріалами справи підтверджується, що відповідач в порушення умов Договору №00591/08 не здійснив своєчасне перерахування платежів за право тимчасового користування місцем для розташування об'єкту зовнішньої реклами, чим порушив свої зобов'язання.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідач доказів на спростування обставин, повідомлених позивачем, не надав. Належних доказів погашення заборгованості за Договором № 00591/08 по сплаті платежів за право тимчасового користування місцем для розташування об'єкту зовнішньої реклами, за період з липня 2010 року по грудень 2011 року відповідачем суду не надано.

Таким чином, заборгованість відповідача перед позивачем за Договором № 00591/08 становить 22 194,00 грн.

Враховуючи викладене, вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 22 194,00 грн. визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Також позивач просить стягнути з відповідача інфляційні втрати у розмірі 797,76 грн., 3% річних у розмірі 473,78 грн., пеню у розмірі 1 386,73 грн. та штраф у розмірі 3 329,10 грн.

Згідно приписів ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Відповідно до ч. 3 ст. 549 Цивільного кодексу України пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання (ч. 2 ст. 549 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України, штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Згідно з ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

У відповідності з п. 7.4 Договору за несвоєчасне або неповне внесення плати відповідач сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діє на момент сплати пені, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення.

Згідно з п. 7.5 Договору за прострочення внесення платежів за тимчасове користування місцями для розміщення РЗ, що складає більше 1 місяця, відповідач додатково сплачує штраф у розмірі 15% простроченої суми.

Оскільки факт прострочення відповідачем виконання грошового зобов'язання зі сплати платежів за тимчасове користування місцями для розміщення РЗ на користь позивача встановлений судом та по суті відповідачем не спростований, вимоги позивача про стягнення з відповідача пені є правомірними та такими, що підлягають задоволенню за розрахунком позивача, перевіреним судом та неоспореним відповідачем.

З огляду на те, що за період з липня 2010 року по грудень 2011 року відповідачем було затримано сплату платежів за тимчасове користування місцями для розміщення РЗ більше ніж на 1 місяць, а відповідальність у вигляді штрафу передбачена Договором, вимоги позивача про стягнення з відповідача штрафу у розмірі 3 329,10 грн. також підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст.625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.   

Факт прострочення відповідачем виконання грошового зобов'язання встановлений судом та відповідачем не оспорений. Перевіривши розрахунок 3% річних позивача, суд визнає його вірним, тому вимоги про стягнення 3% річних у розмірі 473,78 грн. підлягають задоволенню.

Перевіривши розрахунок інфляційних втрат позивача, суд визнає його частково невірним у зв‘язку з арифметичними помилками. За розрахунком суду розмір інфляційних втрат становить 591,85 грн.

Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Судові витрати відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених вимог.

Керуючись ст. ст. 33, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва          

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр "Дружба-Орбіта" (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 25, ідентифікаційний код 19476320) на користь Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київреклама" (01030, м. Київ, вул. Михайла Коцюбинського, 12-А, ідентифікаційний код 26199714) заборгованість у розмірі 22 194 (двадцять дві тисячі сто дев'яносто чотири) грн. 00 коп., пеню у розмірі 1 386 (одна тисяча триста вісімдесят шість) грн. 73 коп., штраф у розмірі 3 329 (три тисячі триста двадцять дев'ять) грн. 10 коп., 3% річних у розмірі 473 (чотириста сімдесят три) грн. 78 коп., інфляційні втрати у розмірі 591 (п'ятсот дев'яносто одна) грн. 85коп. та 1 401 (одна тисяча чотириста одна) грн. 20 коп. судового збору.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

3. В іншій частині позову відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

    Суддя                                                                                                      Ю.М. Смирнова

Дата підписання рішення:27.02.2012

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.02.2012
Оприлюднено03.03.2012
Номер документу21662103
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/471

Постанова від 03.04.2013

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Чорна Л.В.

Ухвала від 15.02.2013

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Чорна Л.В.

Ухвала від 03.01.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Рішення від 22.02.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 30.12.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Постанова від 04.07.2011

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Зубець Л.П.

Ухвала від 04.05.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 22.03.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Рішення від 18.02.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 24.01.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні