22/41
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2008 р. Справа № 22/41
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Малєєвої О.В.
при секретарі судового засідання: Строїч П.П.,
за позовом: ТзОВ "Краєвид", вул. Карпатська, 176, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200
до відповідача: Коломийського МБТІ, вул. Переяславська, 2, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200
про визнання права власності на самочинне будівництво - незавершений будівництвом гірськолижний комплекс, що складається з трьох нежитлових будівель котеджного типу, що знаходяться в с.Татарів, дільниця Женець № 671 Яремчанської міської ради Івано-Франківської області,
за участю представників сторін:
від позивача: не з'явились;
від відповідача: не з'явились;
в с т а н о в и в:
Товариством з обмеженою відповідальністю “Краєвид” заявлено позов до Коломийського МБТІ про визнання права власності на три житлові приміщення (котеджі), що знаходяться в с.Татарів, вул. Женецька Яремчанської міської ради Івано-Франківської області. Згідно заяви №18/с від 24.09.2008р. позивач уточнив позовні вимоги і просив визнати за ТзОВ “Краєвид” право власності на незавершений будівництвом гірськолижний комплекс, що складається з трьох нежитлових будівель котеджного типу, що знаходяться в с.Татарів, дільниця Женець № 671 Яремчанської міської ради Івано-Франківської області.
Заявлені вимоги мотивував тим, що згідно договору оренди від 12.10.2001р. Татарівською сільською радою надано ТзОВ “Краєвид” в оренду земельну ділянку, площею 254000 кв.м., для будівництва гірськолижного комплексу. З метою здійснення будівництва позивач замовив та виготовив містобудівний паспорт на проектування вказаного об'єкту, який зареєстрований управлінням містобудування та архітектури м.Яремче за №23 від 17.07.2001р. та управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрації за №181 від 20.07.2001р., виготовлені інші необхідні документи. Зазначає, що він власними силами розпочав будівництво трьох котеджів, процент готовності яких згідно довідки Коломийського МБТІ становить 28%, однак із-за відсутності коштів будівництво припинив і має намір дане майно відчужити. Вказує на відмову Коломийського МБТІ зареєструвати право власності на незавершений будівництвом об'єкт згідно ч.2 п.3 ст.331 ЦК України.
Коломийське МБТІ позов не визнало з посиланням на лист Міністерства юстиції України №19-32/1 від 10.05.2006р. щодо порядку застосування ст.331 ЦК України. Зокрема, в даному листі вказано на те, що для реєстрації прав власності на об'єкти незавершеного будівництва, крім документів, визначених Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Мінюсту від 07.02.2002р. №7/5 та зареєстрованого в Мінюсті 18.02.2002р. за №157/6445, необхідно також подавати договір оренди, проектно-кошторисну документацію, дозвіл на виконання будівельних робіт, виданий в установленому законодавством порядку. Позивач дозвіл на початок будівельних робіт відповідно до Закону України “Про планування і забудову територій” не представив, що не дозволяє відповідачу зареєструвати право власності на незавершене будівництво.
З урахуванням наведених заперечень ТзОВ “Краєвид”, користуючись процесуальними правами згідно ст.22 ГПК України, змінило позовні вимоги –просить визнати право власності на самочинне будівництво - незавершений будівництвом гірськолижний комплекс, що складається з трьох нежитлових будівель котеджного типу, що знаходяться в с.Татарів, дільниця Женець № 671 Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, на підставі п.5 ст.376 ЦК України.
Щодо змінених позовних вимог відповідач заперечень не навів.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши зібрані по справі докази, оцінивши їх відповідно до приписів ст. 43 ГПК України, суд встановив наступне.
Між Татарівською сільською радою, як орендодавцем, та ТзОВ "Краєвид", як орендарем, 12.10.2001 року був укладений договір оренди земельної ділянки (зареєстрований в реєстрі за № 1047 від 12 жовтня 2201 року), яка знаходиться в с.Татарів урочище Женець, квартал 9, виділ 13, 17, 18, 24, 27, 28; квартал 10, виділ 1, 4,5,6,7,8,12,22,29,35, площею 254000 кв.м. Відповідно до п.2.1.,п.2.2. даного договору земельна ділянка передана в оренду для будівництва гірськолижного комплексу терміном на 25 років.
З довідки виконавчого комітету Татарівської сільської ради №391 від 16.09.2008 року вбачається, що земельна ділянка, площею 6,00 га, в с. Татарів, урочище Женець, дійсно, знаходиться в оренді ТзОВ «Креєвид», м. Коломия, вул. Карпатська, 176.
Для здійснення будівництва позивачем був виготовлений містобудівний паспорт на проектування вказаного об'єкту, зареєстрований управлінням містобудування та архітектури м.Яремче за №23 від 17.07.2001р. та управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрації за №181 від 20.07.2001р., отриманий позитивний висновок відділу архітектури і містобудування виконавчого комітету Яремчанської міської ради №39/01-20 від 10.04.2001р. На замовлення позивача Івано-Франківським філіалом “НДІпроектреконструкція” виготовлено робочий проект (стадія проектування) котеджа для відпочинкової зони в с.Татарів, урочище Женець, Яремчанського району Івано-Франківської області.
Проте, згідно ст.24 ЗК «Про планування і забудову територій»для початку будівництва необхідно отримати дозвіл на виконання будівельних робіт. Дозвіл на виконання будівельних робіт - це документ, що засвідчує право забудовника та підрядника на виконання будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд, видачу ордерів на проведення земляних робіт, який надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю на підставі проектної документації, погодженої та затвердженої в порядку, визначеному законодавством; документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, рішення виконавчого органу відповідної ради або місцевої державної адміністрації про дозвіл на будівництво об'єкта містобудування; документа про призначення відповідальних виконавців робіт та відомостей про здійснення авторського та технічного нагляду.
В порушення наведених вимог закону позивач розпочав будівництво гірськолижного комплексу без отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Відповідно до ч.1 ст.376 ЦК України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. В ст.24 ЗК «Про планування і забудову територій»також передбачено, що здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.
Враховуючи викладене, незавершений будівництвом гірськолижний комплекс слід вважати самочинним будівництвом.
Як передбачено п.5 ст.376 ЦК України, на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
В даному випадку ТзОВ «Креєвид»є користувачем земельної ділянки, призначеної для будівництва гірськолижного комплексу. Будь-яких обставин, які б свідчили про порушення прав інших осіб, не встановлено.
Довідкою Татарівської сільської ради № 391 від 16.07.2008р. підтверджується те, об'єкти незавершеного будівництва ТзОВ “Краєвид”, що знаходяться на орендованій земельній ділянці на дільниці Женець № 671 в с.Татарів Яремчанської міської ради, складаються з трьох нежитлових будівель котеджного типу.
Згідно листа Коломийського МБТІ № 2260 від 17.08.2008 року процент готовності незавершеного будівництва трьох житлових будинків котеджного типу, що знаходиться на дільниці Женець с. Татарів Яремчанської міської ради, становить 28 відсотків.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про задоволення позову.
Судові витрати згідно ст. 49 ГПК України слід покласти на позивача.
Керуючись ст.ст. 8, 124 Конституції України, ст.24 ЗК «Про планування і забудову територій», ст. 376 ЦК України, ст.ст. 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ :
Позов задоволити.
Визнати за товариством з обмеженою відповідальністю "Краєвид", (вул. Карпатська, 176, м. Коломия, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 31261952) право власності на незавершений будівництвом гірсколижний комплекс, що складається з трьох нежитлових будівель котеджного типу із відсотком готовності –28%, що знаходяться в с. Татарів, дільниця Женець № 671 Яремчанської міської ради Івано-Франківської області.
Судові витрати покласти на позивача.
Суддя Малєєва Олена Вікторівна
Внесено в АС "Діловодство суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2008 |
Оприлюднено | 13.11.2008 |
Номер документу | 2286291 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні