Галицький районний суд м.Львова
Справа № 4-1732/11
П О С Т А Н О В А
27.04.2012м. Львів
суддя Галицького районного суду м. Львова Ванівський О.М., при секретарі -Рут О.О., з участю прокурора - Пришляк Ю.О., захисника -адвоката ОСОБА_1, слідчого -Бориса В.З., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові в залі суду подання старшого слідчого в особливо важливих справах СУ ГУ МВС України у Львівській області Бориса В.З. про застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту до обвинуваченого
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Львова, українця, громадянина України, не працюючого, не одруженого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1,
в с т а н о в и в :
СУ ГУ МВС України у Львівській області розслідується кримінальна справа №140-0451, порушена відносно ОСОБА_3 за ознаками злочинів, передбачених ч.4 ст.190; ч.2 ст.15, ч.4 ст.190; ч.3 ст.15, ч.4 ст.190; ч.3 ст.28, ч.3 ст.358; ч.2 ст.190; ч.3 ст.358 КК України.
Старший слідчий в ОВС СУ ГУ МВС України у Львівській області Борис В.З. за погодженням із першим заступником прокурора Львівської області звернувся в суд з поданням про застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту до обвинуваченого ОСОБА_3, який обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, санкція якого передбачає позбавлення волі на строк понад 10 років.
Розглянувши подання слідчого, заслухавши думку прокурора на підтримання внесеного подання та захисника про відмову в задоволенні такого та обрання запобіжного заходу у виді застави, вивчивши матеріали кримінальної справи, опитавши особу, в провадженні якої перебуває справа та обвинувачуваного ОСОБА_3, приходжу до висновку, що в задоволенні такого слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.165 КПК України запобіжний захід у вигляді взяття під варту застосовується лише за вмотивованою постановою судді чи ухвалою суду.
Згідно ч.1 ст.148 КПК України запобіжні заходи застосовуються до підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого з метою запобігти спробам ухилитися від дізнання, слідства або суду, перешкодити встановленню істини у кримінальній справі або продовжити злочинну діяльність, а також для забезпечення виконання процесуальних рішень. Підставами для застосування запобіжних заходів, відповідно до ч.2 ст.148 КПК України, є достатні підстави вважати, що підозрюваний, обвинувачений, підсудний, засуджений буде намагатися ухилитися від слідства і суду або від виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини у справі або продовжувати злочинну діяльність.
Статтею 150 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про застосування запобіжного заходу, крім обставин, зазначених у статті 148 цього Кодексу, враховуються тяжкість злочину, у вчиненні якого підозрюється, обвинувачується особа, її вік, стан здоров'я, сімейний і матеріальний стан, вид діяльності, місце проживання та інші обставини, що її характеризують. Таким чином, ст.150 визначає підстави застосування запобіжних заходів, а ст.148 обставини, що враховуються при обранні міри запобіжного заходу за наявності підстав для його обрання.
Пунктом 3 ч.1 ст.155 КПК України передбачено, що взяття під варту, як запобіжний захід може бути застосовано у справах про злочини, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад три роки.
Відповідно до санкцій норм ч.4 ст.190; ч.2 ст.15, ч.4 ст.190; ч.3 ст.15, ч.4 ст.190; ч.3 ст.28, ч.3 ст.358; ч.2 ст.190; ч.3 ст.358 КК України, верхньою межею максимального покарання є позбавлення волі на строк понад десять років.
Відповідно до ч.1 ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на свободу та особисту недоторканність. Нікого не може бути позбавлено свободи, крім випадків, визначених Конвенцією, і відповідно до процедури, встановленої законом. Пунктом «с»ч.1 ст.5 вказаної Конвенції передбачено, що законний арешт або затримання особи, здійснене з метою допровадження її до компетентного судового органу за наявності обґрунтованої підозри у вчиненні нею правопорушення або якщо обґрунтовано вважається необхідним запобігти вчиненню нею правопорушення чи її втечі після його вчинення.
Крім того у абз.6 п.3 Рішення Конституційного Суду України від 08.07.2003 року у справі №1-23/2003 зазначено, що ст.149 КПК України визначає вичерпний перелік видів запобіжних заходів, які можуть бути застосовані до особи з підстав, викладених у статті 148. За змістом частини другої цієї статті необхідність застосування запобіжного заходу пов'язується з поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого після скоєння злочину (намагання ухилитися від слідства і суду або від виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини у справі або продовжувати злочинну діяльність).
Згідно абз.7 п.3 згаданого Рішення Конституційного Суду України, тяжкість злочину законом не визначається як підстава для застосування будь-якого виду запобіжного заходу, а не тільки взяття під варту, оскільки це суперечить Конституції України, відповідно до ст.62 якої особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, а запобіжний захід -тримання під вартою може бути застосований лише у разі нагальної необхідності запобігти злочинові чи перепинити його.
В судовому засіданні встановлено, що обставини, які б давали суду впевненість у тому, що обвинувачений ОСОБА_3 ухилятиметься від слідства і суду чи буде перешкоджати встановленню істини у справі, або продовжувати злочинну діяльність відсутні.
Крім того, як свідчать матеріали подання на утриманні обвинуваченого ОСОБА_3 перебуває малолітня дитина, він має постійне місце проживання, виключно позитивно характеризується, як місцем проживання так і за місцем попереднього зареєстрованого місця проживання, на обліках в нарко- та психдиспансері не перебуває.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що належну процесуальну поведінку обвинуваченого, виконання ним процесуальних обов'язків можливо забезпечити шляхом застосування щодо нього запобіжного заходу у вигляді застави, оскільки обвинувачений не заперечує щоб щодо нього було застосовано такий вид запобіжного заходу, а близькі готові надати для цього відповідні кошти.
На підставі вищевказаного, приходжу до висновку, що до обвинуваченого ОСОБА_3 слід застосувати запобіжний захід у вигляді застави -внесення на депозитний рахунок суду з метою забезпечення належної поведінки, виконання зобов'язання не відлучатися з місця постійного проживання без дозволу слідчого чи суду, явки за викликом до органу розслідування і суду грошової суми в розмірі 4500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 76500,00 гривень.
Керуючись ст.ст.154-1, 155, 156, 165-3 КПК України,
п о с т а н о в и в :
відмовити в задоволенні подання старшого слідчого в особливо важливих справах СУ ГУ МВС України у Львівській області Бориса В.З. про застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту до обвинувачуваного ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за відсутністю підстав.
Застосувати до ОСОБА_3 запобіжний захід -заставу, зобов'язавши його внести або забезпечити внесення іншою фізичною особою не пізніше п'яти календарних днів з часу винесення постанови на депозитний рахунок суду 76500,00 гривень.
Роз'яснити ОСОБА_3 його процесуальні обов'язки, які випливають з ч.1 ст.148 КПК України та що в разі невиконання ним своїх обов'язків застава буде звернена на підставі ч.6 ст.154-1 КПК України, в дохід держави, а заставодавцю -у вчиненні якого злочину обвинувачується ОСОБА_3 і що в разі невиконання ним своїх обов'язків застава буде звернена в дохід держави.
Контроль та виконання даної постанови покласти на старшого слідчого в особливо важливих справах СУ ГУ МВС України у Львівській області Бориса В.З..
Звільнити обвинуваченого ОСОБА_3 з-під варти в залі суду.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області на протязі трьох діб з дня її проголошення.
Суддя О.М.Ванівський
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2012 |
Оприлюднено | 11.05.2012 |
Номер документу | 23753736 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Ванівський О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні