Ухвала
від 11.05.2012 по справі 5008/379/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Адреса: 88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а тел.: 61-72-21


УХВАЛА

про порушення провадження у справі

11.05.2012р. Справа № 5008/379/2012

Суддя Карпинець В.І. ., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Добро-будВ» , с. Страбичово Мукачівського району

до Відділу охорони здоровВ»я Міжгірської районної державної адміністрації, смт. МіжгірВ»я

про стягнення загальної суми 219 550,51грн. ( в тому числі сума 199 910,40грн. -основний борг, сума 15 577,72грн. -пеня, сума 1 031,79грн. -інфляційні втрати та сума 3 030,60грн. -три проценти річних),

Позивач додатково у позовній заяві просить суд забезпечити позов шляхом накладення арешту на грошові суми на рахунках відповідача, відповідно до ст.ст.66, 67 Господарського процесуального кодексу України.

Суд зазначає, що відповідно до вимог ст. 67 ГПК України, не передбачено такого заходу до забезпечення позову, як накладення арешту на рахунки боржника, оскільки відповідно до вимог ст. 67 ГПК України, забезпечення позову здійснюється шляхом накладення арешту на грошові кошти в межах суми позовних вимог.

За вимогами ст. 66 ГПК України, обґрунтування необхідності забезпечення позову полягає в доказуванні обставин, з якими пов'язано вирішення питання про забезпечення позову. До предмета доказування в даному випадку входять: факти про наявність у боржника-відповідача грошових сум; ймовірність припущення, що грошові кошти, які є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, можуть зникнути, зменшитися на момент виконання рішення та підтвердження існування реальної загрози невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.

При цьому, тягар доказування покладається на особу, яка подала заяву про забезпечення позову. Доказування повинно здійснюватися за загальними правилами відповідно до ст. 33 ГПК України, яка передбачає обов'язковість подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

Так, за змістом ст. 32 ГПК України, наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору встановлюються на підставі доказів - фактичних даних.

Докази у відповідності зі ст. 34 ГПК України, повинні відповідати, зокрема, вимогам належності та допустимості.

При цьому, належністю доказів є спроможність фактичних даних містити інформацію щодо обставин, що входять до предмета доказування, слугувати аргументами (посилками) у процесі встановлення об'єктивної істини.

Між тим, позивачем, зокрема зазначено обставину того, що здійснення відповідачем господарських видатків та можливість використовувати відповідні кошти з рахунків, можуть утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Разом з тим, всупереч положенням ст. 66 ГПК України, позивачем не надано доказів, які б свідчили про необхідність вжиття таких заходів та які б свідчили про наявність у відповідача майнових активів у відповідній грошовій сумі, за рахунок якої можуть бути задоволені заявлені позовні вимоги.

Відповідно до вимог ст.66 ГПК України, забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Отже, при поданні позивачем вищезазначених доказових матеріалів (обставини щодо підтвердження документально обґрунтованого припущення наявності у відповідача майнових активів у відповідній грошовій сумі, за рахунок якої можуть бути задоволені заявлені позовні вимоги та на які (грошові кошти у відповідній сумі) заявник просить суд накласти арешт), судом може бути вирішено питання щодо вжиття вищезазначеного заходу до забезпечення позову в будь-якій стадії провадження у справі.

визнав матеріали позовної заяви такими, що підлягають прийняттю до розгляду та керуючись статтями 61, 64, 65, 66, 67 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

1. Порушити провадження у справі та прийняти заяву до розгляду

2. Розгляд справи призначити на 18 травня 2012 р. на 11:30 год. год. за київським часом.

3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою:

м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а, каб. 404.

ЗОБОВ'ЯЗАТИ ПОДАТИ ГОСПОДАРСЬКОМУ СУДУ:

Позивача:

- доказові матеріали у підтвердження проведеної відповідачем проплати у сумі 85 920,90грн. авансового платежу (засвідчені копії з: банківського рахунку позивача про рух коштів, які надійшли у періоді здійсненої відповідачем проплати у сумі 85 920,90грн. авансового платежу; платіжних доручень відповідача тощо);

- письмове нормативне обґрунтування нарахування неустойки у вигляді пені, з урахуванням умов договору;

- додатково - для огляду оригінали доказів, які підтверджують викладені у позовній заяві обставини на яких грунтується позовні вимоги.

Попередити позивача , що у випадку неподання до матеріалів справи витребуваних доказових матеріалів, позов буде залишено судом без розгляду відповідно до вимог п.5 ст. 81 ГК України.

Відповідача:

- докази у підтвердження статусу відповідача, як юридичної особи станом на день подання позову (засвідчену копію з довідки про включення до ЄДРПОУ, витягу з ЄДРЮО та ФОП та/або довідки Державного реєстратора тощо);

- при наявності - письмовий відзив на позов з доказами в його обґрунтування;

- при наявності - докази повної або часткової оплати заявленої до стягнення суми;

- при наявності, документальний нормативно - обґрунтований контррозрахунок заявленої до стягнення суми.

Попередити при цьому відповідача, що у випадку неподання письмового відзиву на позов та незабезпечення без поважних причин свого уповноваженого представника у судове засідання, справу може бути розглянуто на наявними в ній матеріалами відповідно до вимог ст. 75 ГПК України.

Також довести до відома відповідача, що відповідно до вимог ст.28 ГПК України справи юридичної особи у господарському суді може вести безпосередньо керівник підприємства та організації або інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами або через будь-яких представників, повноваження яких підтверджуються довіреністю, виданою керівником підприємства та скріпленою підписом даного керівника підприємства та печаткою підприємства.

Явку уповноважених представників сторін у судове засідання визнати обов'язковою!

Копію ухвали надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення сторонам у судовому процесі.

Суддя Карпинець В.І.

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення11.05.2012
Оприлюднено17.05.2012
Номер документу23998867
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5008/379/2012

Ухвала від 06.09.2012

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Орищин Г.В.

Ухвала від 16.08.2012

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бойко С.М.

Рішення від 19.07.2012

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Карпинець В.І.

Ухвала від 12.07.2012

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Карпинець В.І.

Ухвала від 28.05.2012

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Карпинець В.І.

Ухвала від 18.05.2012

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Карпинець В.І.

Ухвала від 11.05.2012

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Карпинець В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні