cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
"11" червня 2012 р. Справа № 37/4-57/133
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого - судді Малетича М.М.,
суддів: Круглікової К.С.,
Мамонтової О.М.,
розглянувши касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 07.02.2012р. у справі № 37/4-57/133 господарського суду міста Києва за позовом Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація-110 Голосіївського району" про стягнення 181040,17 грн., -
В с т а н о в и в:
Подана Публічним акціонерним товариством "Акціонерна компанія "Київводоканал" (далі -ПАТ "Акціонерна компанія "Київводоканал", Заявник) касаційна скарга не може бути розглянута Вищим господарським судом України, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ-1 Господарського процесуального кодексу України, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 110 ГПК України, касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.
Як видно з матеріалів справи, касаційну скаргу ПАТ "Акціонерна компанія "Київводоканал" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 07.02.2012р. у справі № 37/4-57/133, ухвалою Вищого господарського суду України від 05.04.2012р., було повернуто без розгляду на підставі п. 4 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України. Вказану ухвалу було направлено Заявнику 10.04.2012 року.
Разом з цим, ПАТ "Акціонерна компанія "Київводоканал" звертаючись вдруге з касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного господарського суду від 07.02.2012р. касаційну скаргу надіслано до Київського апеляційного господарського суду 20.04.2012 року, тобто після закінчення процесуального строку, встановленого для її подання з клопотанням про відновлення цього строку.
При цьому, статтею 53 ГПК України передбачено, що за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк.
Тобто, умовою, необхідною для відновлення пропущеного процесуального строку, є наявність поважних причин такого пропуску, які повинні підтверджуватись відповідними доказами, з урахуванням конкретних обставин справи.
Розглядаючи вказане клопотання, Вищий господарський суд України враховує, що відповідно до вимог вказаної вище ст. 53 ГПК України суд може відновити пропущений процесуальний строк лише у випадку наявності поважних причин пропуску цього строку та, з урахуванням конкретних обставин справи, тоді як подане ПАТ "Акціонерна компанія "Київводоканал" клопотання мотивовано тільки тим, що касаційна скарга вже поверталась без розгляду, на підставі п. 4 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України, що обумовило усунення виявлених недоліків, та стало причиною пропуску процесуального строку для подання такої скарги.
Зважаючи на вказані обставини суд касаційної інстанції не вбачає поважних причин пропуску процесуального строку, а тому підстав для відновлення процесуального строку відповідно до ст. 53 Господарського процесуального кодексу України не вбачається.
Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
У Х В А Л И В :
Відхилити клопотання Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" про відновлення пропущеного процесуального строку, встановленого для подання касаційної скарги.
Касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 07.02.2012р. у справі № 37/4-57/133 господарського суду міста Києва повернути без розгляду.
Головуючий суддя Малетич М.М.
Судді Круглікова К.С.
Мамонтова О.М.
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2012 |
Оприлюднено | 18.06.2012 |
Номер документу | 24692537 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Малетич M.M.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні