Ухвала
від 20.09.2012 по справі 21/5007/1076/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, ' 481-620

УХВАЛА

"20" вересня 2012 р. Справа № 21/5007/1076/12.

За позовом: Спільного українсько-польського виробничо-сервісного і торгівельного підприємства Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрполь, ЛТД" (м.Київ)

До: 1. Публічного акціонерного товариства "Укрінбанк" (м.Київ) в особі Житомирської філії ПАТ "Укрінбанк" (м.Житомир)

2. Приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу Сєтака Віктора Ярославовича

про визнання договору іпотеки недійсним та визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню

Суддя Вельмакіна Т.М.

Позивач подав до суду позов з вимогами: - визнати іпотечний договір від 17.06.08р. недійсним; - визнати виконавчий напис, вчинений 03.11.09р. приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Сєтак В.Я. і зареєстрований в реєстрі за №11344, за яким звернено стягнення на предмет іпотеки, таким, що не підлягає виконанню.

Ухвалою господарського суду Житомирської області від 20.09.12р. позовну заяву прийнято до розгляду та порушено провадження у справі №21/5007/1076/12, розгляд справи призначено на 08.10.12р.

19.09.12р. на адресу суду від позивача надійшла заява про забезпечення позову, згідно якої останній просить вжити заходів до забезпечення позову шляхом накладення арешту на однокімнатну квартиру №8, яка знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Київська, буд. 77 та є предметом іпотеки за оскаржуваним іпотечним договором від 17.06.08р. і належить на праві власності товариству "Укрполь, ЛТД", оскільки невжиття заходу до забезпечення позову, на думку позивача, може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Відповідно до ст.66 ГПК України, господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити, передбачені ст. 67 цього кодексу заходи до забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Відповідно до ст. 67 ГПК України, позов забезпечується: накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві; забороною відповідачеві вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про звільнення цього майна з-під арешту.

Про забезпечення позову виноситься ухвала.

Відповідно до п.1.1 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 12.12.2006 р. №01-8/2776 "Про деякі питання практики забезпечення позову", у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд виходить з: -розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; - забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; - наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; - імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; - запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Таким чином, заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом як засіб запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів особи та гарантія реального виконання рішення суду за наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

При цьому, застосування заходів до забезпечення позову може мати місце лише за наявності підстав, викладених у законі. При подачі заяви про забезпечення позову заявник насамперед повинен обґрунтувати звернення із заявою відповідними доказами, що підтверджують необхідність вжиття відповідних заходів.

З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 ГПК України, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

Натомість, за змістом заяви про забезпечення позову, позивач просить накласти арешт на майно, що є предметом іпотеки, а саме однокімнатну квартиру №8, яка знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Київська, буд. 77 та належить на праві власності товариству "Укрполь.ЛТД", вказавши лише, що невжиття заходу до забезпечення позову, на думку позивача, може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду. Тобто, жодного обгрунтування такого припущення не наведено. Також до заяви не додано доказів, які б підтверджували, що невжиття визначених позивачем заходів до забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду у даній справі.

Крім того, проаналізувавши в сукупності вищевказане та вимоги позивача, викладені у заяві про забезпечення позову і в позовній заяві, суд встановив, що позовні вимоги по справі стосуються визнання недійсним іпотечного договору від 17.06.08р. та, як наслідок, визнання виконавчого напису, вчиненого 03.11.09р. приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Сєтаком В.Я. і зареєстрованого в реєстрі за №11344, за яким звернено стягнення на предмет іпотеки, тобто однокімнатну квартиру №8, яка знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Київська, буд. 77, таким, що не підлягає виконанню, а заходи до забезпечення позову, вказані у прохальній частині заяви, спрямовані на накладення арешту на нерухоме майно ТОВ "Укрполь.ЛТД", що вказує на відсутність зв'язку між обраними позивачем заходами до забезпечення позову і предметом позовних вимог. Так, звертаючись з позовом немайнового характеру, позивач просить накласти арешт на нерухоме майно відповідача, тобто просить вжити заходи до забезпечення позову, які можуть стосуватися лише майнової вимоги. Обґрунтованість вказаного висновку вбачається і з п.3 Постанови Пленуму ВГС України від 26.12.12р. №16 "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову", згідно якого умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами м а й н о в о г о характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.

До того ж, на даній стадії судового процесу, виходячи з наявних у матеріалах справи документів та предмету позову, у суду відсутня можливість встановити правомірність та, відповідно, необхідність вжиття заходів до забезпечення позову.

Оцінивши обгрунтованість доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника стосовно забезпечення позову, наявності зв'язку між заявленими заходами до забезпечення позову і предметом позовних вимог, зважаючи на забезпечення збалансованості інтересів сторін, суд дійшов висновку, що на даній стадії судового процесу відсутні достатні підстави для задоволення вищевказаної заяви.

Враховуючи викладене, заяву позивача про забезпечення позову суд відхиляє, що, згідно приписів ГПК України, не перешкоджає, при необхідності, повторному зверненню з такою заявою в будь-якій стадії провадження у справі.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33,66,67,86 ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Заяву про забезпечення позову від 19.09.12р. відхилити.

Ухвала господарського суду набирає законної сили згідно приписів чинного законодавства.

Суддя Вельмакіна Т.М.

Друк:

1 - до справи

2 - позивачу (рек. з повід. про вруч.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення20.09.2012
Оприлюднено01.10.2012
Номер документу26184339
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —21/5007/1076/12

Ухвала від 02.08.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Шевчук C. Р.

Постанова від 20.03.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Студенець B.I.

Ухвала від 04.03.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Студенець B.I.

Постанова від 25.12.2012

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Огороднік К.М.

Ухвала від 11.12.2012

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Огороднік К.М.

Ухвала від 05.11.2012

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Огороднік К.М.

Рішення від 11.10.2012

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

Ухвала від 08.10.2012

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

Ухвала від 20.09.2012

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

Ухвала від 20.09.2012

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні