cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
07.11.12 р. Справа № 5006/20/27пд/2012
Відповідно до п.3.8 Положення про автоматизовану систему документообігу суду призначено за автоматичним розподілом розгляд справи судді Гринько С.Ю. 18.09.2012р.
Представниками сторін не надані письмові клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу. Відповідно до статті 81-1 ГПК України складається протокол судового засідання.
Господарський суд Донецької області у складі судді Гринько С.Ю. при секретарі судового засідання Кундель В.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали позовної заяви:
за участю представників сторін:
від позивача - Подшивалін В.М. - директор, Яїцький О.І. - довіреність від 14.05.2012р.,
від відповідача 1 - Коломієць Г.Е. - довіреність від 15.05.2012р.,
від відповідач 2 - Томенко Е.О. - довіреність від 16.10.2012р.,
за позовом - Товариства з обмеженою відповідальністю «Пам'ять» м. Волноваха
до відповідача 1 - Міського комунального підприємства «Міськкомунгосп» м. Волноваха
до відповідача 2 - Волноваської міської ради Волноваського району Донецької області м. Волноваха
про зобов'язання відповідача 1 укласти договір про надання ритуальних послуг,
СУТЬ СПОРУ:
Позивач, ТОВ «Пам'ять», звернувся до господарського суду з позовом до Міського комунального підприємства «Міськкомунгосп» про зобов'язання останнього укласти договір про надання ритуальних послуг, в редакції відповідача.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 08.11.2011 р. він звернувся до відповідача із заявою № 18 про укладення договору про надання ритуальних послуг. Відповідач в порушення ч. 4 ст. 181 Господарського кодексу України надав позивачу протокол розбіжностей без договору. Позивач підписав протокол розбіжностей та надіслав його відповідачу. Однак, відповідач заперечував щодо факту отримання підписаного протоколу розбіжностей, а потім взагалі відмовився від факту укладання з позивачем договору про надання ритуальних послуг. Такі дії відповідача, на думку позивача, суперечать ч. 7 ст. 181 Господарського кодексу України, ч. 1 ст. 10 Закону України "Про поховання та похоронну справу", п. 5 "Типового положення про ритуальну службу в Україні", оскільки відповідач, як ритуальна служба, зобов'язаний укласти з позивачем договір про надання ритуальних послуг, або надати мотивовану відмову, що відповідач не зробив, в результаті чого позивач змушений був звернутися до суду за захистом своїх прав.
В підтвердження позовних вимог надав підписаний позивачем договір про надання ритуальних послуг від 08.11.2011р. (л.с. 10 т.1), два примірники якого разом з двома примірника переліку ритуальних послуг, копією довідки про включення до ЄДРПОУ, копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, довідкою про режим роботи та номер телефону, направлені на адресу відповідача заявою № 18 від 08.11.2011р. (л.с.9 т.1), вказані документи отримані відповідачем 14.11.2011р.; підписаний сторонами та скріплений печатками підприємств протокол розбіжностей від 09.12.2011р. до договору про надання ритуальних послуг без номеру та без дати (л.с. 12 т.1); заяву № 17 від 21.12.2011р., якою позивач просив відповідача на підставі договору про надання ритуальних послуг провести копання могили та надати рахунок для попередньої оплати послуг, яка отримана відповідачем 26.12.2011р. (л.с. 17 т.1); відповідь відповідача № 190 від 26.12.2011р. на лист № 17 від 21.12.2011р., якою останній повідомив про відсутність підстав для надання послуг з копання могил, оскільки між сторонами відсутній договір про надання ритуальних послуг (л.с. 18 т.1); телеграму від 18.01.2012р., якою позивач повідомив відповідача про укладення договору про надання ритуальних послуг на умовах останнього (л.с. 19 т.1); відповідь № 02 від 11.01.2012р. на телеграму, якою відповідач зазначив, що спірний договір є неукладеним, оскільки відповідно до ч. 8 ст. 181 Господарського кодексу України сторони не досягли згоди з усіх істотних умов договору (л.с. 20 т.1); лист № 1 від 18.01.2012р., який направлений відповідачам, де повідомлено про порушення відповідачем 1 вимог Закону України «Про поховання та похоронну справу», відповідно до якого укладання договору суб'єктами господарювання інших форм власності є обов'язковим (л.с. 21 т.1).
2
Ухвалою господарського суду Донецької області від 15.05.2012р. залучено до участі у справі у якості другого відповідача Волноваську міську раду Волноваського району Донецької області.
Господарський суд Донецької області 14.08.2012р. ухвалив припинити провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмету спору, оскільки в процесі розгляду справи сторонами був підписаний договір про надання ритуальних послуг. Зазначена ухвала Донецьким апеляційним господарським судом скасована, справу передано на розгляд господарському суду Донецької області, який ухвалою від 20.09.2012р. прийняв її до провадження і призначив розгляд справи на 16.10.2012р.
У судовому засіданні від 16.10.2012р. господарський суд на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України оголошував перерву до 07.11.2012р. на 13-00годин для надання позивачем установчих документів підприємства та надання сторонами додаткових документів в обґрунтування позовних вимог та заперечень.
Представник відповідача 1 через канцелярію суду 16.10.2012р. надав відзив на позов, в якому пояснив, що сторонами врегульований спір шляхом підписання договору про надання ритуальних послуг, тому вважає відсутнім спір.
Представник відповідача 2 - Волноваської міської ради пояснив, що він делегував право укладання договорі, в тому числі і на ритуальні послуги відповідачу 1, тобто Міському комунальному підприємству «Міськкомунгосп» м. Волноваха. В дані справі він не можу бути відповідачем, так як не укладає з сторонами договори господарського характеру.
У судовому засіданні представники позивача та відповідача 1 підтвердили згоду на підписання спірного договору та просили датою укладання договору вважати дату прийняття судом рішення.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, господарським судом,
ВСТАНОВЛЕНО:
Причиною виникнення даного спору є питання щодо наявності правових підстав для зобов'язання відповідача укласти договір про надання ритуальних послуг.
Господарський суд при вирішенні спору по суті виходить з наступного:
Відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності, виконуються на підставі договорів відповідно до частини 1 ст. 67 Господарського кодексу України ( в подальшому - ГК України ).
Правовідносини в України відносно поховання померлих осіб регулюються Законом України «Про поховання та похоронну справу», Наказом Держжитлокомунгоспу України від 19 листопада 2003 р. № 193 «Про затвердження нормативно-правових актів відносно реалізації Закону України «Про поховання та похоронну справу» та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно статті 9 Закону України «Про поховання та похоронну справу» ритуальні служби - спеціалізовані комунальні підприємства, що створюються органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом, з метою здійснення організації поховання померлих і надання ритуальних послуг, передбачених необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, реалізації предметів ритуальної належності, передбаченим пунктом 2 частини другої статті 8 цього Закону. Ритуальні служби можуть також надавати ритуальні послуги, не передбачені необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг та реалізації предметів ритуальної належності, виготовляти предмети ритуальної належності. Тарифи щодо оплати таких послуг та предметів ритуальної належності встановлюються в межах, визначених законодавством, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради.
Відповідно до частини 1 статті 10 Закону України «Про поховання та похоронну справу» надання ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг, передбаченого пунктом 2 частини другої статті 8 цього Закону, здійснюється ритуальними службами або за договором суб'єктами господарювання інших форм власності.
При цьому, в статті 2 зазначеного Закону встановлено, що ритуальні послуги - послуги, пов'язані з організацією поховання та облаштуванням місця поховання.
За приписами статті 12 вказаного Закону особа, яка зобов'язалася поховати померлого, на підставі свідоцтва про смерть звертається згідно із статтею 8 цього Закону до сільського голови або ритуальної служби з приводу укладення відповідного договору-замовлення на організацію та проведення поховання. Ця особа має право вибирати виконавців послуг серед суб'єктів господарської діяльності, які уклали договори із сільським головою або ритуальною службою про надання цих послуг. Ритуальні послуги надаються за плату згідно з договором-замовленням, крім випадків, передбачених законом.
3
Таким чином, в статті 12 Закону України «Про поховання та похоронну справу» чітко визначено, що виконавцем ритуальних послуг (які надаються на підставі договору замовлення) можуть бути лише особи, які уклали відповідні договори із сільським головою або ритуальною службою про надання цих послуг.
Отже, для суб'єктів господарювання, які вирішили надавати ритуальні послуги, є обов'язковим укладання відповідного договору.
За приписами пункту 5 Типового положення про ритуальну службу в Україні, затвердженим Наказом Держжитлокомунгоспу України від 19 листопада 2003 р. № 193 ритуальна служба відповідно до покладених на неї завдань зобов'язана, зокрема: укладати договори-замовлення на організацію та проведення поховання (далі - договір-замовлення); у разі відсутності на ринку послуг регіону необхідної Замовнику ритуальної послуги - забезпечувати надання цієї послуги власними силами; на підставі договору-замовлення забезпечувати безперешкодний доступ на територію кладовища (крематорію) суб'єкта господарської діяльності (далі - виконавця послуг), з яким укладено договір про надання ритуальних послуг.
Згідно пунктів 8 та 8.1 вказаного Типового положення ритуальна служба забезпечує укладання договорів із суб'єктами господарювання в такому порядку: суб'єкт господарювання (далі - СГ), що виявив бажання працювати на ринку ритуальних послуг, має подати до територіальної ритуальної служби відповідну заяву щодо укладання договору про надання ритуальних послуг на ім'я її керівника та долучити до заяви (засвідчені у встановленому порядку копії) такі документи: копію довідки про включення до ЄДРПОУ для юридичної особи або довідки про присвоєння ідентифікаційного номера для фізичної особи; копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності; перелік послуг, що пропонуються для надання СГ; режим роботи та номер телефону. Протягом 14 робочих днів з дня отримання заяви територіальна ритуальна служба укладає з суб'єктом господарювання договір про надання послуг при наявності всього переліку документів, передбачених цим пунктом. Безпідставна відмова в укладанні договору не допускається, вона повинна бути аргументована.
Відповідно до Роз'яснень Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 11/15-11164 від 21.10.2009р. (л.с.118 т.1) діючим законодавством України не заборонено створення у складі існуючого комунального підприємства створювати філіали або ритуальну службу.
Згідно ст. 26 закону України «Про місцеве самоврядування» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання про прийняття рішень про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади.
Господарським судом встановлено, що рішенням Волноваської міської ради № У/27-589 від 29.08.2008р. внесені зміни до пункту 2.2 розділу 2 статуту МКП «Міськкомунгосп», а саме діяльність підприємства доповнена ще одним напрямком: надання ритуальних послуг (л.с.88 т.1). А рішенням Волноваської міської ради № У/36-856 від 26.06.2009р. на базі МКП «Міськкомунгосп» створено спеціалізований підрозділ «Ритуальна служба» (л.с.89 т.1).
В матеріалах справи міститься Положення про ритуальну службу МКП «Міськкомунгосп» (л.с.112 т.1), відповідно до якого, основними завданнями ритуальної служби МКП «Міськкомунгосп», є здійснення організації поховання померлих і надання передбачених необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг та ритуальних послуг, не передбачених цим переліком, а також реалізація предметів ритуальної належності.
Враховуючи викладене, ритуальною службою у м. Волноваха є МКП «Міськкомунгосп», отже, саме це підприємство наділено правом укладати договір про надання ритуальних послуг з суб'єктами господарювання згідно з приписами ч. 1 ст. 10 Закону України «Про поховання та похоронну справу». За цим, господарський суд вважає правомірним вимоги позивача щодо зобов»язання відповідача укласти договір на надання ритуальних послуг саме з МКП «Міськкомунгосп», а не з виконавчою владою.
Порядок укладання договорів визначений ст.ст. 179-188 Господарського кодексу України. В силу ч.3 ст.179 Господарського кодексу України укладання господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. Відповідно до ч.4 цієї ж статті при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі вільного волевиявлення, примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади.
Статтею 187 Господарського кодексу України встановлено, що спори, які виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі Закону та інших випадках, встановлених законом розглядаються судом.
4
Відповідно до частини 4 ст. 181 ГК за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться відмітка у договорі та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірника протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Згідно листа Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.09.2011 р. N 7/12-10455 ритуальна служба забезпечує укладання договору із суб'єктом господарювання, що виявив бажання працювати на ринку ритуальних послуг, лише на послуги, передбачені Необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, затвердженим наказом Держжитлокомунгоспу України від 19.11.2003 N 193, зареєстрованим в Мін'юсті України 08.09.2004 за N 1111/9710. Інші послуги надаються суб'єктами господарювання без укладання договорів з ритуальними службами.
На виконання вимог Закону України «Про поховання та похоронну справу», Типового положення про ритуальну службу в Україні та ст.ст. 179-188 Господарського кодексу України позивач направив відповідачу 1 разом з заявою № 18 від 08.11.2011р. з проханням укласти договір про надання ритуальних послуг, два примірники проекту вказаного договору, які отримані відповідачем 14.11.2011р. (л.с.9 т.1).
Відповідач1 28.11.2011р. направив позивачу підписаний протокол розбіжностей до договору про надання ритуальних послуг, який отриманий останнім 30.11.2011р. (л.с. 47 т. 1). У зазначеному протоколі розбіжностей відповідач попередив позивача про невідповідність наданих документів вимогам чинного законодавства та пропонував усунути недоліки.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем був лише направлений протокол розбіжностей, один примірник договору повернутий не був.
Господарський судом встановлено, що вказаний протокол розбіжностей також підписаний позивачем, однак цей документ не приймається судом в якості протоколу розбіжностей саме до спірного договору оскільки містить посилання на договір про надання ритуальних послуг без дати, в той час, коли спірним є договір про надання ритуальних послуг від 08.11.2011р.
На момент розгляду справи сторонами не надані докази існування укладеного між позивачем та відповідачем 1 - Міським комунальним підприємством «Міськкомунгосп» договору про надання ритуальних послуг відповідно до умов Закону України «Про поховання та похоронну справу», а також не доведено існування підстав, передбачених законами України, які б мали правовим наслідком можливість відмови позивачу в укладанні договору на умовах, запропонованих в його тексті.
Безпідставна відмова позивачу в укладанні договору заборонена і пунктом 8.1 Типового положення про ритуальну службу в Україні, затвердженого Наказом Держжитлокомунгоспу України від 19 листопада 2003 р. № 193.
За своїм загальноправовим змістом, позовна вимога щодо зобов'язання відповідача 1 укласти договір є засобом захисту цивільного права у вигляді примусового виконання передбаченого статтею 179 ГК України обов'язку в натурі, визначеним статтею 16 ЦК України та статтею 20 ГК України. Нормами статті 187 ГК України врегульоване питання стосовно того, що моментом укладання договору є день набрання законної сили рішенням господарського суду Донецької області у справі № 5006/20/27пд/2012.
На підставі викладеного, господарський суд задовольняє позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача укласти договір про надання ритуальних послуг у повному обсязі. Моментом укладання договору вважати день набрання законної сили рішенням господарського суду Донецької області у справі № 5006/20/27пд/2012.
Оскільки відповідач 2 не є суб'єктом спірних відносин, господарський суд відмовляє у задоволенні позову до Волноваської міської ради Волноваського району Донецької області м. Волноваха.
Приймаючи до уваги, що з вини відповідача 1 - Міського комунального підприємства «Міськкомунгосп» м. Волноваха виник цей спір, на нього покладається судовий збір в розмірі 1073,00грн.
Господарським судом при дослідженні матеріалів справи встановлено, що позивачем при зверненні до суду був сплачений судовий збір в сумі 1094,00грн., що перевищує розмір, встановлений діючим законодавством для спорів немайнового характеру в сумі 1073,00грн., тому господарський суд повертає позивачу надмірно сплачений судовий збір з державного бюджету в сумі 21,00грн. на підставі ст.7 Закону України „Про судовий збір".
На підставі ст.ст. 20, 179, 180, 181, 187 Господарського кодексу України, Закону України «Про поховання та похоронну справу», Типового положення про ритуальну службу в Україні, затвердженого Наказом Держжитлокомунгоспу України від 19 листопада 2003 р. № 193, ст.7 Закону України „Про судовий збір" та, керуючись ст.ст. 33, 49, 82, 84, 85, 81-1 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
5
в и р і ш и в :
1. Задовольнити позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Пам'ять» м. Волноваха до Міського комунального підприємства «Міськкомунгосп» м. Волноваха про зобов'язання укласти договір про надання ритуальних послуг.
2. Зобов'язати Міське комунальне підприємство «Міськкомунгосп» м. Волноваха Донецької області-85700, вул. 1-го Травня, 14, ЄДРПОУ 20398080 укласти договір про надання ритуальних послуг в наступній редакції:
Міське комунальне підприємство «Міськкомунгосп», в особі
1. Предмет договору
1.1. Предметом договору є надання ритуальних послуг.
1.2. Взаємовідносини між сторонами регулюються Конституцією України, Законом України «Про поховання та похоронну справу», іншим законодавством України та цим договором.
1.3. Господарські відносини між Ритуальною службою та Виконавцем послуг визначаються за згодою сторін.
2. Права сторін
2.1. Ритуальна служба має право:
2.1.1. Здійснювати організацію та проведення поховання.
2.2. Виконавець послуг має право:
2.2.1. Відповідно до договору-замовлення надавати наступні ритуальні послуги:
- доставка предметів ритуальної належності до місяця знаходження тіла померлого;
- копання могили;
- послуги катафалка та мікроавтобуса;
- перенесення та транспортування труни з тілом померлого з будинку (квартири, морга) до місце поховання;
- опускання труни з тілом померлого в могилу, закапування, формування намогильного насипу та разове прибирання навколо могили.
2.2.2. Самостійно, на підставі звернення осіб, які зобов'язалися поховати померлого, виготовляти та реалізовувати предмети ритуальної належності, якщо вони відповідають державним стандартам.
3. Обов'язки сторін
3.1. Ритуальна служба зобов'язана:
3.1.1. При зверненні особи, що зобов'язалася поховати померлого, забезпечити укладання договорів-замовлень, урахувавши при цьому побажання Замовника щодо Виконавців послуг.
3.1.2. Відповідно до договору-замовлення забезпечити організацію та проведення поховання померлого у встановленому законодавством порядку, з урахуванням волевиявлення померлого, висловленого при житті, а в разі його відсутності з урахуванням побажання родичів.
3.1.3. У місяцях оформлення договорів-замовлень надати Замовникові (виконавцю волевиявлення або особі, яка зобов'язалася поховати померлого) наочну інформацію, передбачену п. 6 Типового положення про ритуальну службу в Україні.
3.1.4. Створити рівні умови для поховання померлих незалежно від їх раси, кольору шкіри, політичних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.
3.1.5. Забезпечити безоплатне виділення земельної ділянки для поховання труни з тілом чи урни з прахом померлого на кладовищі.
3.1.6. Створити рівні умови Виконавця послуг.
3.1.7. Забезпечити своєчасне оформлення договору-замовлення та в термін___ передати замовлення Виконавцю послуг.
3.2. Виконавець послуг зобов'язаний:
3.2.1. Подати до ритуальної служби перелік ритуальних послуг, їх характеристику та вартість. У разі внесення змін до вартості ритуальних послуг Виконавець послуг забезпечує доведення нової ціни до ритуальної служби шляхом подання нового переліку послуг.
3.2.2. При наданні послуги з копання могили на кладовищі гарантувати збереження могил та намогильних споруд, інших елементів благоустрою могил, що розміщені поруч з новими похованнями, та відшкодувати матеріальні збитки у разі їх пошкодження.
3.2.3. Видавати працівникам, що беруть участь у наданні ритуальних послуг, відповідні посвідчення.
4. Відповідальність сторін
6
4.1. Ритуальна служба несе відповідальність:
4.1.1. За ненадання інформації Замовникові про Виконавців послуг та перелік ритуальних послуг, що можуть надаватися ними.
4.1.2. За неякісну і несвоєчасну організацію, оформлення договору-замовлення. За порушення термінів та неякісне надання ритуальних послуг, установлених договором-замовленням, згідно з вимогами Закону України «Про захист прав споживачів».
4.1.3. За недотримання положень чинного законодавства, стандартів та технологій при організації поховання померлих.
4.1.4. За безпідставну відмову Замовнику в оформленні договору-замовлення, виконавцем якого Замовник вибрав ТОВ «Пам'ять», та за невчасне передання замовлення на послуги Виконавцю послуг.
4.2. Виконавець послуг несе відповідальність:
4.2.1. За порушення термінів та неякісне надання ритуальних послуг, установлених договором-замовленням, згідно з вимогами Закону України «Про захист прав споживачів».
4.2.2. При недотриманні вимог п. 3.2.2. цього договору Виконавець послуг усуває пошкодження, відшкодовує матеріальні збитки.
4.2.3. За недотримання положень чинного законодавства в частині вимог затверджених стандартів та технологій при наданні ритуальних послуг.
5. Порядок вирішення спорів
5.1. Спори і розбіжності, що можуть виникати внаслідок цього договору, за змогою вирішуватимуться шляхом переговорів між учасниками.
У разі не врегулювання спорів і розбіжностей шляхом переговорів розв'язання спорів здійснюється в судовому порядку.
6. Особливі умови
6.1. Для якісного і своєчасного надання ритуальних послуг, пов'язаних з підготовкою могили для захоронення, та створення резерву підготовлених могил, «Ритуальна служба», на рівних умовах з іншими виконавцями послуг, виділяє «Виконавцю послуг» місця для копання могил, з подальшим захороненням померлих після реєстрації та отримання Замовником дозволу на захоронення.
7. Прикінцеві положення
7.1. Договір укладено на 3 (три) роки, який набирає чинності з моменту набрання рішенням господарського суду Донецької області по справі № 5006/20/27пд/2012 законної сили.
7.2. Договір укладається у двох примірниках, по одному для кожної сторони, які мають однакову юридичну силу.
8. Реквізити та юридичні адреси сторін
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3. Моментом укладання договору про надання ритуальних послуг вважати день набрання законної сили рішення господарського суду Донецької області у справі № 5006/20/27пд/2012.
4. Стягнути з Міського комунального підприємства «Міськкомунгосп» м. Волноваха Донецької області-85700, вул. 1-го Травня, 14, ЄДРПОУ 20398080 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Пам'ять» м. Волноваха Донецької області-85700, вул. Короленко, 39, ЄДРПОУ 25333257 судовий збір в розмірі 1073,00грн.
5. Стягнути з державного бюджету на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Пам'ять» м. Волноваха Донецької області-85700, вул. Короленко, 39, ЄДРПОУ 25333257 судовий збір в сумі 21,00грн. як надмірно сплачений.
6. Відмовити у позові до Волноваської міської ради Волноваського району Донецької області.
Рішення господарського суду, повний текст якого оголошений та підписаний 07.11.2012року, може бути оскаржено до Донецького апеляційного господарського суду через місцевий господарський суд в десятиденний термін.
Суддя Гринько С.Ю.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2012 |
Оприлюднено | 12.11.2012 |
Номер документу | 27353393 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Гринько С.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні