6/261
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" листопада 2006 р. Справа № 6/261
Суддя господарського суду Чернівецької області Паскарь Авель Дмитрович
розглядаючи справу
за позовом Державна податкова інспекція у Кіцманському районі
до відповідача Приватне сільськогосподарське підприємство "Черемош"
про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу - 3579,53грн.
за участю представників:
позивача: Коубіш А.П., доручення від 02.02.2006 року № 549/9/04
відповідача: не з'явився
прокурора
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Кіцманському районі звернулася з позовом до Приватного сільськогосподарського підприємства “Черемош”, с. Зеленів, Кіцманського району Чернівецької області, про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 3579,53 грн.
Позов обґрунтовується тим, що відповідач належним чином не виконує вимоги Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 року, відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті п'ятої якого платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для надання податкової декларації. Заборгованість відповідача по сплаті фіксованого сільськогосподарського податку та податку з доходів найманих працівників станом на 01.11.2006 року склала 3579,53 грн., яка відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті третьої вищезазначеного Закону може бути стягнута за рахунок активів відповідача виключно за рішенням суду.
Відповідач, який належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, відзиву на позов не надав, явку свого представника у судовому засіданні не забезпечив.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши законодавство, що регулює спірні правовідносини, заслухавши представника позивача, суд встановив наступне:
Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” визначено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язанні сплачувати належні суми податків (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Податкове зобов'язання відповідача в порядку, встановленому статтею 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181- ІІІ (далі – Закон 2181), узгоджено повністю, що підтверджується двома податковими вимогами.
Відповідно до підпунктів 5.3.1, 5.3.2 пункту 5.3 статті 5 Закону 2181, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації, а у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3 статті 3 Закону 2181 передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, позов судом визнається обґрунтованим.
На підставі викладеного, керуючись статтями 86, 94, 160-163, 167, 185, 186 пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства “Черемош” (с. Зеленів, вул. Головна,1, Кіцманського району Чернівецької області, ідентифікаційний номер 31595505) за рахунок його активів на користь Державної податкової інспекції у Кіцманському районі (м. Кіцмань, вул. Українська, 4, Чернівецької області, ідентифікаційний номер 21434180) податковий борг в сумі 3 579,53 грн..
3. Судові витрати не стягувати.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження:
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного господарського суду через господарський суд Чернівецької області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя А.Д. Паскарь
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 274383 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні