cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
"30" листопада 2012 р. Справа № 15/177/10
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Дерепи В.І. -головуючого (доповідача), Грека Б.М., Палія В.В., вивчивши касаційну скаргу Приватного підприємства "Юнона" на постанову Донецького апеляційного господарського суду від 9 жовтня 2012 року у справі господарського суду Запорізької області №15/177/10 за позовом Приватного підприємства "Юнона" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вільний", Колективного сільськогосподарського підприємства "Надія-2008", Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Надія" про стягнення 57 502,48 грн.,
ВСТАНОВИВ:
29 жовтня 2012 року Приватне підприємство "Юнона" звернулось до суду з касаційною скаргою на постанову Донецького апеляційного господарського суду від 9 жовтня 2012 року.
Відповідно до п.3 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.
Окрім того, відповідно до ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України, якою встановлено форму і зміст касаційної скарги, до скарги додаються, зокрема, докази надіслання її копії іншій стороні у справі.
Належним доказом надсилання іншій стороні у справі копії касаційної скарги і доданих до неї документів може вважатися розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку (касовий чек, розрахункова квитанція, опис вкладення засвідчені відбитком календарного штемпелю поштового відділення зв'язку тощо).
Додана до касаційної скарги ксерокопія фіскальних чеків №3248, №3249, №3250 та №3251 від 29 жовтня 2012 року не може бути належними доказам надіслання скаржником копій касаційної скарги відповідачам у даній справі, оскільки додатки до касаційної скарги, як то: платіжні документи, квитанції установ зв'язку, подаються до суду тільки в оригіналі.
Поряд з цим, згідно з п.4 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
З 1 листопада 2011 року набрав чинності Закон України "Про судовий збір" від 06.10.2011 року №3828-VI, статтею 4 якого визначено розміри ставок судового збору за подання касаційної скарги до господарського суду на рішення суду тощо.
Зокрема за подання касаційної скарги до господарського суду на рішення суду ставки судового збору встановлюються у розмірі 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми. Ставка судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви майнового характеру, становить 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат (пп. 1,5 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Враховуючи те, що з резолютивної частини касаційної скарги видно, що заявником оскаржується постанова апеляційного господарського суду в цілому, то належний розмір судового збору, який підлягає сплаті, становить 804,75 грн.
Скаржник не надав доказів сплати судового збору у встановленому розмірі, оскільки додана до касаційної скарги квитанція №8236.732.2 від 29 жовтня 2012 року свідчать про сплату судового збору в сумі 402,52 грн.
Крім того подана касаційна скарга не приймається до розгляду і підлягає поверненню скаржнику відповідно до вимог п. 6 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України, оскільки її зміст не відповідає п. 4 частини 1 статті 111 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 111 Господарського процесуального кодексу України, якою встановлено форму і зміст касаційної скарги, касаційна скарга повинна містити вимоги особи, що подала касаційну скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права. Тобто, має чітко викладатися зміст порушення з обґрунтуванням порушених норм законодавчими актами та вказуватися конкретні їх пункти та статті.
Дані вимоги не були виконані скаржником при звернені до господарського суду касаційної інстанції, оскільки у касаційній скарзі не вказується суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права, які допустив суд при винесенні оскаржуваної постанови. Фактично весь зміст касаційної скарги зводиться до недоведеності обставин справи та до переоцінки доказової бази у справі, що в силу ст. 111-7 Господарського процесуального кодексу України, не відноситься до компетенції Вищого господарського суду України.
Виходячи з викладеного, касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню.
Керуючись п.п. 3, 4, 6 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути касаційну скаргу скаржнику, а справу -господарському суду Запорізької області.
Головуючий В.І.Дерепа
Судді: Б.М.Грек
В.В.Палій
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2012 |
Оприлюднено | 03.12.2012 |
Номер документу | 27761007 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Дерепа В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні