ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"04" грудня 2012 р. м. Київ К/9991/70097/11
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
суддів: Васильченко Н.В., Розваляєвої Т.С., Черпіцької Л.Т.,
при секретарі Крушеніцькому В.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Господарського суду міста Києва від 16 жовтня 2006 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2011 р. у справі №36/347-А за позовом Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України до Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и л а:
Постановою Господарського суду м. Києва від 16 жовтня 2006 р., залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2011 р., задоволено адміністративний позов Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України до Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради.
Визнано бездіяльність Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київської міської державної адміністрації щодо неприйняття рішення про погодження чи про відмову у погодженні проекту 12-поверхового житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом за адресою: м. Київ, пров. К. Гордієнка (замовник - Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України) незаконною. Зобов'язано Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київської міської державної адміністрації прийняти рішення про погодження проекту 12-поверхового житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями за адресою: м. Київ, пров. К. Гордієнка, 6 (замовник - Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України). Зобов'язано Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київської міської державної адміністрації видати Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України лист-погодження проекту 12-поверхового житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями за адресою: м. Київ, пров. К. Гордієнка, 6.
Не погоджуючись із вказаними судовими рішеннями, ОСОБА_1 подала касаційну скаргу, в якій просить їх скасувати з мотивів невірного застосування судами норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи на предмет повноти та всебічності дослідження їх судами та обґрунтованості застосування норм матеріального права до спірних правовідносин, вивчивши доводи касаційної скарги, колегія суддів не вбачає підстав до її задоволення.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що на підставі розпорядження Київської міської державної адміністрації № 2411 від 30.12.2004 року та виданого Головним управлінням містобудування, архітектури, та дизайну міського середовища Київської міської державної адміністрації № 05-0033 від 19.01.2005 року на проектування будівництва житлового будинку з підземним паркінгом на пров. К. Гордієнка, 6 у Печерському районі за замовленням Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України було розроблено проект вказаного будинку, який 03.02.2006 року разом з демонстраційними матеріалами було надано відповідачу для розгляду на архітектурно-містобудівній раді при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київської міської державної адміністрації та погодження відповідачем.
Протягом встановленого ч. 5 ст. 7 Закону України «Про архітектурну діяльність»місячного строку рішення про погодження або відмову в погодженні відповідачем прийнято не було, лист-погодження вказаного проекту позивачу надано не було.
Разом з тим, відповідачем було видано витяг з протоколу Архітектурно-містобудівної Ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА від 29.03.2006 року щодо вказаного об'єкту, яким схвалено до подальшого опрацювання варіант № 2 проекту будівництва житлового будинку (сім поверхів) за умови виконання низки зауважень, які позивач вважає або неправомірними, або виконаними.
01.10.2004 року відповідачем було погоджено розроблене Українською Академією архітектури за замовленням позивача містобудівне обґрунтування визначення параметрів окремого об'єкта містобудування для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом на пров. Костя Гордієнка, 6, у Печерському районі м. Києва.
Відповідно до п. 1.7 вказаного Містобудівного обґрунтування аналіз сучасного стану території та забудови території по провулку Костя Гордієнка, функціонального зонування, екологічних умов та соціального і економічних потреб свідчить, що за своїми параметрами окремий об'єкт містобудування 14-поверховий житловий будинок з підземним паркінгом на два рівні та вбудованими офісними приміщеннями на першому поверсі - не суперечить положенням Генерального плану м. Києва та іншій містобудівній документації за умовами дотримання Державних будівельних норм. Містобудівне обґрунтування після його затвердження у встановленому порядку входить до складу матеріалів погодження будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом і є підставою для прийняття відповідного рішення. Містобудівне обґрунтування розглядається Містобудівною радою і погоджується Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київської міської державної адміністрації.
Таким чином, відповідач визнав розміщення 14-поверхового житлового будинку за вказаною адресою таким, що відповідає положенням Генерального плану м. Києва та іншій містобудівній документації.
30.12.2004 року Київською міською державною адміністрацією було прийнято Розпорядження № 2411, пунктом 1 якого Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України дозволено проектування та будівництво житлового будинку з підземним паркінгом на пров. К. Гордієнка, 6 у Печерському районі, за умови виконання п. 2 цього Розпорядження.
На підставі цього Розпорядження відповідачем було видано Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України архітектурно-планувальне завдання (АПЗ) № 05-0033 від 19.01.2005 року на проектування будівництва житлового будинку з підземним паркінгом на пров. К. Гордієнка, 6 у Печерському районі.
Відповідно до ст. 1 Закону «Про архітектурну діяльність»архітектурно-планувальне завдання - документ, який містить комплекс містобудівних та архітектурних вимог і особливих умов проектування і будівництва об'єкта архітектури, що випливають з положень затвердженої містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, відповідних рішень органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, включаючи вимоги і умови щодо охорони пам'яток історії та культури, довкілля, законних прав і інтересів громадян та юридичних осіб при розташуванні об'єкта архітектури на конкретній земельній ділянці.
Згідно з п. 2.3.1. Правил забудови м. Києва гранична висота (поверховість) будинків та споруд визначається на підставі затвердженого детального плану території, а у разі відсутності затвердженого детального плану - на підставі проекту забудови кварталу або містобудівного (історико-містобудівного) обґрунтування та уточнюється під час погодження проектної документації на будівництво конкретного об'єкта.
Пунктом 14 Архітектурно-планувального завдання встановлено обмеження щодо визначення кількості поверхів за рекомендаціями висновку історико-містобудівного обґрунтування, яке погоджується головним управлінням культури, мистецтв та охорони культурної спадщини.
Оскільки історико-містобудівне обґрунтування не містить чітких вимог щодо максимальної поверховості на даній земельній ділянці, Головним управлінням культурної спадщини та реставраційно-відновлювальних робіт КМДА погоджено проектування та будівництво 12-поверхового будинку, що вбачається з наявної в матеріалах справи Розгортки по пров. К. Гордієнка з 12-поверховим житловим будинком, що проектується, підписаної Начальником головного управління культурної спадщини та реставраційно-відновлювальних робіт КМДА Кухаренком Р.І. Крім того, розміщення 12-поверхового будинку повністю узгоджується з погодженим відповідачем Містобудівним обґрунтуванням.
Враховуючи, що відповідно до вказаної Розгортки запроектований 12-поверховий житловий будинок в абсолютних величинах буде нижчим, ніж існуючий на даному провулку будинок № 2, суди попередніх інстанцій дійшли обґрунтованого висновку про те, що вимоги відповідача щодо зменшення поверховості будинку, що проектується з 12 до 7, є неправомірними.
Колегія суддів не бере до уваги посилання третьої особи на відсутність у позивача прав на відповідну земельну ділянку як на підставу для скасування рішень судів попередніх інстанцій, оскільки Проект будівництва житлового будинку з підземним паркінгом на пров.К. Гордієнка, 6 у Печерському районі було розроблено за замовленням Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України, в тому числі, на підставі Рішення Київської міської ради №68/3532 від 06.10.2005р. «Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва», чинного на момент виникнення спірних правовідносин та на момент розгляду справи судом першої інстанції.
Таким чином, судами вірно встановлено характер спірних взаємовідносин та обґрунтовано застосовано норми матеріального права до їх вирішення. Порушень норм процесуального закону, які б могли призвести до прийняття невірного рішення, не встановлено. Твердження касаційної скарги зазначений висновок суду не спростовують.
Відповідно до статті 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 220, 222, 224, 230, 231 КАС України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Господарського суду мiста Києва від 16 жовтня 2006 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2011 р. у справі №36/347-А залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, і оскарженню не підлягає.
Судді:
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2012 |
Оприлюднено | 13.12.2012 |
Номер документу | 27969425 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Васильченко Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні