Справа № 2-7098/11
РІШЕННЯ
іменем України
05.03.2012 року Московський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Сиротникова Р.Є.,
при секретарі - Хмельковій О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Турбоатом»до ОСОБА_1, третя особа - Сектор громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Московського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, про усунення перешкод в користуванні власністю та зняття з реєстраційного обліку,
в с т а н о в и в:
05.12.2011 р. позивач -ВАТ «Турбоатом»звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 в якому просили визнати його таким, що втратив право користування жилим приміщенням, а саме ліжко-місцем в гуртожитку Відкритого акціонерного товариства «Турбоатом»за адресою: АДРЕСА_1, усунути перешкоди в користуванні власністю у зазначеному гуртожитку, шляхом зняття з реєстраційного обліку за вказаною адресою; зняти ОСОБА_1 з реєстраційного обліку в гуртожитку ВАТ «Турбоатом»за адресою: АДРЕСА_1 та стягнути з відповідача судові витрати. В обґрунтування позовних вимог посилалися на те, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрований в гуртожитку, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 який є власністю ВАТ «Турбоатом». Відповідач в гуртожитку фактично не проживає більше року, комунальні послуги не сплачує та зніматись з реєстраційного обліку не бажає. Крім того, відповідач в трудових відносинах з підприємством не перебуває. Таким чином, позивач вважає, що на теперішній час реєстрація відповідача є фіктивною. Враховуючи, що відповідач не мешкає в гуртожитку більше ніж шість місяців, позивач вважає, що він втратив право користування жилим приміщенням та підлягає зняттю з реєстраційного обліку в гуртожитку у примусовому порядку.
Представник позивача, що діє на підставі довіреності, в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву, в якій просить суд розглядати справу за його відсутності, позовні вимоги підтримали в повному обсязі, проти ухвалення заочного рішення не заперечував.
Третя особа -СГІРФО Московського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, в судове засідання не з'явилися, надали заяву, в якій просили розглядати справу в їх відсутність, в прийнятті рішення покладалися на розсуд суду.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причину своєї неявки суду не повідомив. Зі згоди представника позивача суд ухвалює заочне рішення, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що на підставі Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 11.08.2003 року, виданого Комунальним підприємством «Харківське міське бюро технічної інвентаризації», ВАТ «Турбоатом»є власником гуртожитку, розташованого за адресою: Україна, АДРЕСА_1.
Згідно з довідкою ЖКВ ВАТ «Турбоатом», ОСОБА_1 зареєстрований в гуртожитку, розташованому за адресою: АДРЕСА_1, але не мешкає.
Згідно зі ст. 6 та ч. 1 ст. 127 ЖК України, жилі будинки і жилі приміщення призначаються для постійного проживання громадян, а також для використання у встановленому порядку як службових жилих приміщень і гуртожитків. Гуртожитки можуть використовуватися для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання.
Відповідно до ст. 128 ЖК України, ВАТ «Турбоатом»відповідачу була надана у користування жила площа та проведена її реєстрація у гуртожитку.
Відповідно до ст. 131 ЖК України, порядок користування гуртожитками визначається Примірним положенням про гуртожитки (затверджене Постановою Ради Міністрів УРСР від 03.06.1986р. №208).
Відповідно до статті 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Відповідно до ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку. Строк збереження жилого приміщення при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї встановлено у ст.71 ЖК України.
Відповідач в трудових відносинах з ВАТ „Турбоатом" не перебуває, що підтверджується довідкою від 19.01.2012 р.
Відповідач не є власником кімнати та не проживає у ній з 2010 р., що підтверджується актом від 12.01.2012 р., квартплату та плату за комунальні послуги не сплачує.
Відповідач не мешкає в жилому приміщенні гуртожитку, де він зареєстрований, більше двох років, та не здійснив ніяких дій щодо зняття з реєстраційного обліку за адресою гуртожитку. Оскільки гуртожиток належить на праві власності на нерухоме майно ВАТ «Турбоатом», то позивач має право розпоряджатися належним йому майном на власний розсуд незалежно від волі інших осіб, що закріплено ст. 316 ЦК України.
На підставі викладеного, суд вважає можливим позов ВАТ «Турбоатом»задовольнити та визнати ОСОБА_1 таким що втратив право користування жилим приміщенням, а саме жилим приміщенням в гуртожитку Відкритого акціонерного товариства «Турбоатом»за адресою: АДРЕСА_1; усунути перешкоди в користуванні власністю у зазначеному гуртожитку, шляхом зняття з реєстраційного обліку за вказаною адресою; зняти ОСОБА_1 з реєстраційного обліку в гуртожитку ВАТ «Турбоатом»за адресою: АДРЕСА_1
Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України, суд стягує з відповідача на користь Відкритого акціонерного товариства «Турбоатом»витрати по сплаті судового збору в розмірі 94,10 грн.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 88, 212-215, 224-226 ЦПК України, ст. 391 ЦК України, ст. ст. 71, 72, ЖК України, суд
в и р і ш и в:
Позов Відкритого акціонерного товариства «Турбоатом»задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 таким, що втратив право користування жилим приміщенням -у гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1.
Усунути перешкоди в користуванні власністю у зазначеному гуртожитку, шляхом зняття ОСОБА_1 з реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Відкритого акціонерного товариства «Турбоатом»судові витрати в розмірі 94 (дев'яносто чотири) грн. 10 коп.
Рішення може бути оскаржене позивачем та третьою особою в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя Сиротников Р.Є.
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2012 |
Оприлюднено | 25.12.2012 |
Номер документу | 28091329 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Сиротников Р. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні