cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
"14" лютого 2013 р. Справа № 7/230-09
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого Грейц К.В., суддів:Бакуліної С.В., Глос О.І. розглянувши касаційну скаргу Квартирно-експлуатаційного відділу м. Вінниці на постановуРівненського апеляційного господарського суду від 28.11.2012р. у справі№7/230-09 господарського суду Вінницької області за позовомРегіонального відділення міжнародної асоціації офіцерів спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю "Центр" у Вінницькій області "Центр-Вінниця" доКвартирно-експлуатаційного відділу м. Вінниці, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Головне управління Державної казначейської служби у Вінницькій області, 60 Будинок офіцерів, Міністерство оборони України, за участіВінницького прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, простягнення 62 552грн.,
ВСТАНОВИВ:
Квартирно-експлуатаційним відділом м. Вінниці подано касаційну скаргу від 29.12.2012р. №4272 на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 28.11.2012р. у справі №7/230-09 господарського суду Вінницької області з клопотаннями про відстрочення сплати судового збору та відновлення строку подання касаційної скарги.
В порушення вимог ч. 3 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якою касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником, касаційну скаргу за начальника Квартирно-експлуатаційного відділу м. Вінниці підполковника Гармідера В.В. підписано особою, посадове становище якої не зазначено.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 111-3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо касаційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Згідно з ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України до скарги додаються докази сплати судового збору.
Заявником до касаційної скарги не додано доказів сплати судового збору в установленому порядку.
Порядок сплати та розмір ставок судового збору встановлений Законом України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011р., що набрав чинності 01.11.2011р.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір за подання до господарського суду касаційної скарги на рішення суду справляється в розмірі 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Як вбачається з вимог касаційної скарги, рішення господарського суду Вінницької області від 08.06.2012р. (яким стягнуто з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Вінниці на користь Регіонального відділення міжнародної асоціації офіцерів спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю "Центр" у Вінницькій області "Центр-Вінниця" 42 473,80грн. вартості невідокремлюваних поліпшень орендованого майна, 3866,40грн. витрат за проведення судової експертизи) та постанова Рівненського апеляційного господарського суду від 28.11.2012р. оскаржуються скаржником в повному обсязі.
Не подавши доказів сплати судового збору, заявник звернувся з клопотанням про відстрочення сплати судового збору на підставі ст. 8 Закону України "Про судовий збір" у зв'язку з тривалою процедурою замовлення кошторисних призначень для оплати витрат за подання касаційної скарги.
Згідно з частиною першою статті 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Аналіз правового змісту вказаних норм свідчить про те, що відстрочення сплати судового збору може мати місце за наявності виключних обставин, однак скаржником не наведено обставин, які б мали виключний характер та свідчили б про наявність належних підстав для відстрочення сплати судового збору.
Статтею 111-8 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що касаційна скарга у випадках, передбачених пунктом 1 частини першої статті 107 цього Кодексу, розглядається протягом одного місяця.
Квартирно-експлуатаційним відділом м. Вінниці у клопотанні про відстрочення сплати судового збору не наведено та не подано доказів на підтвердження того, що матеріальне становище скаржника зміниться протягом визначеного процесуальним законом строку розгляду касаційної скарги та він зможе сплатити судовий збір у встановленому розмірі.
Крім того, слід зазначити, що протягом більше 1,5 місяців (які пройшли з моменту звернення скаржника до касаційної інстанції) останній не звернувся до Вищого господарського суду України з доповненнями до касаційної скарги і не подав доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку.
З огляду на наведене подане Квартирно-експлуатаційним відділом м. Вінниці клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Пунктом 4 частини першої статті 111-3 ГПК України передбачено, що касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Враховуючи викладене, відповідно до п.п. 1, 4 ч. 1 ст. 111-3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга Квартирно-експлуатаційного відділу м. Вінниці не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню.
Відповідно до частини третьої статті 111-3 ГПК України після усунення обставин, зазначених, зокрема, у пунктах 1 та 4 частини першої цієї статті, сторона у справі має право повторно подати касаційну скаргу.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 86, п.п. 1, 4 ч. 1 ст. 111-3 ГПК України, Вищий господарський суд України -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Квартирно-експлуатаційного відділу м. Вінниці про відстрочення сплати судового збору відхилити.
2. Касаційну скаргу Квартирно-експлуатаційного відділу м Вінниці від 29.12.2012р. №4272 на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 28.11.2012р. у справі №7/230-09 господарського суду Вінницької області повернути скаржнику.
ГоловуючийК. Грейц Судді:С. Бакуліна О. Глос
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2013 |
Оприлюднено | 18.02.2013 |
Номер документу | 29360294 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Глос О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні