cpg1251
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58
УХВАЛА
"20" березня 2013 р. Справа №17/214-10
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Кропивної Л.В.
суддів: Гончарова С.А.
Іоннікової І.А.
розглянувши апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції у Київській області
на рішення господарського суду Київської області
від 08.02.2013р. (дата підписання - 08.02.2013р.)
у справі №17/214-10 (суддя - Горбасенко П.В.)
за позовом Державної екологічної інспекції у Київській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Еліта»
про стягнення 22 496,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Київської області від 08.02.2013р. у справі №17/214-10 (суддя - Горбасенко П.В.) у задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням, позивач звернувся до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просив рішення господарського суду Київської області від 08.02.2013р. у даній справі скасувати та прийняти новий судовий акт про задоволення позову.
Водночас, позивач просив поновити пропущений з поважних причин строк на подання апеляційної скарги.
Однак, судовою колегією було встановлено наступне.
Частиною третьою ст.94 ГПК України визначено, що до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Недотримання цих вимог відповідно до п.п. 2, 3 ч.1 ст.97 ГПК України є підставою для залишення апеляційної скарги без розгляду і повернення її апеляційним господарським судом.
Звертаючись у листопаді 2010р. до господарського суду з позовом про стягнення із відповідача 22 496,00 грн. збитків, завданих порушенням природоохоронного законодавства України, Державна екологічна інспекція у Київській області посилалася на положення пункту 27 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», згідно якого Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, Міністерство лісового господарства України та їхні органи на місцях, органи рибоохорони були звільнені від сплати державного мита за подання позовів у справах стягнення коштів на покриття шкоди, заподіяної державі забрудненням навколишнього середовища, порушенням лісового законодавства та нераціональним використанням природних ресурсів і рибних запасів.
Утім, з 01.11.2011р. набрав чинності Закон України «Про судовий збір», який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Підпунктом 2 частини 2 статті 4 цього Закону встановлено, що із заяв майнового характеру, що подаються до господарських судів сплачується 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
За подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду справляється судовий збір розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Згідно роз'яснень Вищого господарського суду України, викладених у п.1 Інформаційного листа від 21.11.2011р. №01-06/1625/2011 «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про судовий збір» зазначені ставки судового збору підлягають застосуванню незалежно від того, коли - до набрання Законом чинності чи після цього - подано позов та прийнято рішення суду, яке оскаржується в апеляційному або в касаційному порядку.
Як вбачається зі змісту ст.5 Закону України «Про судовий збір», пільг щодо сплати судового збору для Державної екологічної інспекції у Київській області не передбачено.
Таким чином, звертаючись у березні 2013р. до Київського апеляційного господарського суду із скаргою на рішення місцевого господарського суду у даній справі, Державна екологічна інспекція у Київській області повинна була сплатити судовий збір у встановлених законом порядку і розмірі.
Однак, доказів сплати судового збору до матеріалів апеляційної скарги не додано.
В силу п.3 ч.1 ст.97 ГПК України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
З огляду на наведене, апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику без розгляду на підставі п.3 ч.1 ст.97 ГПК України.
При цьому, судова колегія вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч.4 ст.97 ГПК України після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.86, п.3 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд,
УХВАЛИВ:
1. Не приймати до розгляду та повернути скаржнику апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції у Київській області на рішення господарського суду Київської області від 08.02.2013р. у справі №17/214-10 разом із доданими до неї матеріалами.
2. Матеріали справи №17/214-10 повернути до місцевого господарського суду.
Головуючий суддя Кропивна Л.В.
Судді Гончаров С.А.
Іоннікова І.А.
Суд | Київський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2013 |
Оприлюднено | 21.03.2013 |
Номер документу | 30083329 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський апеляційний господарський суд
Кропивна Л.В.
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Прокопенко Алла Єгорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні