Ухвала
від 17.04.2013 по справі 2601/20331/12
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 2601/20331/12

Провадження по справі № 2/752/675/13

У Х В А Л А

17.04.2013 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:

Головуючого судді Антонової Н.В., при секретарі Сімаченко А.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "Центр правових експертиз", ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення боргу та штрафних санкцій за просрочення виконання зобов'язань,-

В С Т А Н О В И В :

В провадженні суду знаходиться вище вказана цивільна справа.

Позивач просить стягнути з відповідачів штраф та пеню в розмірі 534 400,00 грн. у зв'язку з неналежним виконанням Договору про надання юридичних послуг.

Представником позивача до суду подано заяву про забезпечення позовних вимог шляхом обмеження відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов'язань.

В обґрунтування заяви зазначає, що відповідачі на вимоги позивача про повернення коштів не відповідають, уникають зустрічей та телефонних розмов, що свідчить про небажання виконання своїх зобов'язань. Крім того, зазначає, що відповідачі недобросовісно користуються своїми цивільними правами та обов'язками, що призводить до затягування розгляду справи.

В судове засідання сторони не з'явились, на підставі ч.1 ст. 153 ЦПК України, суд розглядає заяву у відсутність осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Дослідивши матеріали справи, суд надходить до висновку, що обраний позивачем вид забезпечення позову не є співмірним з заявленими позовними вимогами.

Відповідно до ст. 152 ЦПК України суд застосовує види забезпечення позову, визначені ч.1 цієї статті, а у разі необхідності може застосувати інші види забезпечення позову.

Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Здійснення громадянами України права на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і порядок розв'язання спорів у цій сфері правовідносин визначені Законом України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України . Разом з цим, цим законом та іншими законами України не передбачено тимчасового обмеження ухвалою суду виїзду за кордон громадянина України до закінчення розгляду в суді справи щодо його цивільно-правових зобов'язань.

Таким чином, обраний позивачем вид забезпечення не відповідає чинному законодавству та Конституції України, у зв'язку з чим не може бути вжитий судом у якості заходу забезпечення позову.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що в задоволенні заяви позивача про забезпечення позову слід відмовити, у зв'язку з відсутністю на те законних підстав.

На підставі вищевикладеного, ст. 33 Конституцій України, Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України , ст. ст. 151, 152, 153, ст. 210, ст. 293 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

В задоволенні заяви позивача ОСОБА_1 про забезпечення доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "Центр правових експертиз", ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення боргу та штрафних санкцій за просрочення виконання зобов'язань- відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана позивачем протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Апеляційна скарга подається до Апеляційного суд м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва.

Суддя:

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.04.2013
Оприлюднено22.04.2013
Номер документу30802215
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2601/20331/12

Ухвала від 10.07.2013

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Рубан Світлана Михайлівна

Ухвала від 21.06.2013

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Рубан Світлана Михайлівна

Ухвала від 20.06.2013

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Шиманський Василь Йосипович

Ухвала від 29.05.2013

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Шиманський Василь Йосипович

Ухвала від 21.06.2013

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Рубан Світлана Михайлівна

Ухвала від 08.05.2013

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Антонова Н. В.

Ухвала від 17.04.2013

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Антонова Н. В.

Ухвала від 24.01.2013

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Антонова Н. В.

Ухвала від 29.10.2012

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Антонова Н. В.

Ухвала від 01.11.2012

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Антонова Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні