Рішення
від 27.06.2006 по справі 30/337
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

30/337

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел.230-31-34

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№  

За позовом  Регіонального відділення Фонду державного майна України по м. Києву

до                  Товариства з обмеженою відповідальністю „Ф.І П.”

про                стягнення  7 324,63грн.

                                                                                               Суддя  Ващенко Т.М.

Представники сторін:

Від позивача           Євдотьєва І.М.  –представник за довіреністю № 89 від   21.07.05.

Від відповідача      не з'явився

Обставини справи:

                         

На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Регіонального відділення Фонду державного майна України по м. Києву до Товариства з обмеженою відповідальністю „Ф.І П.” про стягнення з відповідача 7 324,63 грн. (6 668,60 грн. –основний борг, 374,34 грн. –пені та 281,69 грн. –збитків від інфляції) заборгованості.

Позові вимоги мотивовані тим, що відповідач в порушення умов Договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності № 1700 від 04.05.05. не виконав свої зобов'язання перед позивачем по сплаті орендної плати.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.05.06. порушено провадження у справі № 30/337, розгляд справи було призначено на 01.06.06. о 12-30.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.06.06. в зв'язку з тим, що в судовому засіданні 01.06.06. було встановлено, що місцезнаходження відповідача є інша адреса, ніж зазначена в позовній заяві, розгляд справи № 30/337 на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України було відкладено на 27.06.06. о 12-15, та зобов'язано позивача направити відповідачу копію позовної заяви з доданими до неї документами на адресу, яка зазначена в довідці  про включення ТОВ „Ф. І П” до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, докази направлення надати в судове засідання.

27.06.06. в судовому засіданні представником позивача було надано суду докази направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами за адресою, яка зазначена в довідці про включення                 ТОВ „Ф.І П.” до ЄДРПОУ.

В судовому засіданні 27.06.06. представником позивача було надано суду заяву про уточнення позовних вимог, відповідно до якої позивач просить суд стягнути з відповідача в доход Державного бюджету України 7 324,63 грн. заборгованості (6 668,60 грн. –заборгованості по орендній платі, 374,34 грн. –пені та 281,69 грн. –збитків від інфляції).

27.06.06. представник позивача в судовому засіданні підтримав свої уточнені позовні вимоги та просить позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання 27.06.06. не з'явився, вимоги ухвали Господарського суду міста Києва від 15.05.06. про порушення провадження у справі № 30/337 не виконав, про час і місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, про поважні причини неявки суд не повідомив.

Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду її судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві (Роз'яснення Президії Вищого Арбітражного суду України від 18.07.97. № 02-5/289 із змінами «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України»).

Відомості про місцезнаходження відповідача є правомірними, оскільки підтверджені довідкою, наданою позивачем, про включення Товариства з обмеженою відповідальністю „Ф. І П.” до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

         Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши подані матеріали справи, та заслухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва, -  

                                       ВСТАНОВИВ:

04.05.05. між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по м. Києву (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю „Ф. І П.” (Орендар) було укладено Договір оренди нерухомого майна, що належить до державної власності № 1700 (далі - Договір), відповідно до умов якого (п. 1.1) Орендодавець передав Орендарю в строкове платне користування державне нерухоме майно (далі - майно), площею 83,4 кв. м, розміщене за адресою: м. Київ, вул. Магнітогорська, 1Б, що знаходиться на балансі „УкрНТІ „Промтехнологія”, з метою розміщення офісу.

Відповідно до п. 3.1 Договору орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати, затвердженої Кабінетом Міністрів України і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку (останній місяць, по якому є інформація про індекс інфляції) –січень 2005 р. –812,27 грн.

Оренда плата за перший місяць оренди –квітень 2005 р. визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за лютий, березень, квітень 2005р.

У п. 3.2. Договору визначено, що орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць.

Відповідно до п. 3.3. Договору, перерахування здійснюються Орендарем самостійно до 10 числа місяця, слідуючого за звітним з урахуванням щомісячного індексу інфляції таким чином: 70 % орендної плати перераховується Орендарем до державного бюджету, 30 % орендної плати перераховується Орендарем на розрахунковий рахунок Балансоутримувача.

Згідно п. 3.5. Договору, орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації  і стягується до бюджету та Балансоутримувачу у визначеному в п. 3.3. Договору співвідношенні, відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості, з урахуванням індексації, за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

Відповідно до п. 5.2. Договору Орендар зобов'язався своєчасно та у повному обсязі сплачувати орендну плату.

Згідно п. 5.6. Договору Орендар зобов'язався подавати Регіональному відділенню Фонду державного майна України по м. Києву копії платіжних доручень з відміткою банку про перерахування орендної плати до Державного бюджету України та на розрахунковий рахунок  Балансоутримувача до 12 числа кожного місяця, наступного за звітним.

У відповідності до п. 5.14 Договору відповідач зобов'язався у разі закінчення терміну дії договору оренди (його розірвання) сплатити орендну плату, заборгованість з орендної лати, пені та штрафні санкції з весь період оренди по день фактичної передачі  майна балансоутримувачу (Орендодавцю) на підставі акту передачі-приймання.

Відповідно до п. 10.1. Договору сторони погодили, що даний Договір укладено на 11 місяців, а саме, з 04.05.05. по 04.04.06. включно.

Позивач зазначає, що відповідач в порушення умов Договору та Закону України „Про оренду державного та комунального майна” не сплачував орендної плати за користування орендованим приміщенням загальною площею 83,4 кв. м, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Магнітогорська, 1 Б.

Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального Кодексу України, кожна сторона повинна  довести  ті  обставини,  на  які  вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач свої зобов'язання по Договору № 1700 від 04.05.05. виконав у повному обсязі, що підтверджується актом приймання-передачі в оренду нерухомого майна за адресою: м. Київ, вул. Магнітогорська, 1 Б від 04.05.05., відповідно до якого позивач передав відповідачу нежитлове приміщення загальною площею 83,4 кв. м. Даний акт приймання-передачі було підписано повноважними представниками сторін та скріплений печатками.

За твердженням позивача, відповідач свої зобов'язання щодо сплати орендної плати не виконував, як це було передбачено умовами Договору, в зв'язку з чим у ТОВ „Ф. І П.” виникла заборгованість у сумі 6 668,60 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на адресу відповідача було надіслано листа № 30-05/8202 від 07.11.05., відповідно до якого Регіональне відділення Фонду державного майна України по м. Києву вимагало у ТОВ „Ф. І П.” сплатити заборгованість, яка виникла внаслідок невиконання умов Договору оренди № 1700 від 04.05.05. щодо сплати орендної плати.

Крім того, з листа Балансоутримувача № 373 від 10.11.05. вбачається, що відповідачем не сплачувались орендні платежі у відповідності до умов Договору № 1700 від 04.05.05. за жоден місяць оренди.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 14.03.06. у справі № 16/116 за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по м. Києву до Товариства з обмеженою відповідальністю „Ф. І П.” про розірвання договору оренди, відповідно до якого позов було задоволено повністю, розірвано Договір оренди № 1700 від 04.05.05. нерухомого майна, що належить до державної власності, укладеного між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по м. Києву та ТОВ „Ф. І П.”, виселено ТОВ „Ф. І П.” З житлового приміщення загальною площею 83,4 кв. м, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Магнітогорська, 1 Б, повернувши зазначене приміщення  Регіональному відділенню Фонду державного майна України по м. Києву.

Але як зазначає позивач, відповідач не виконав свого обов'язку щодо сплати орендної плати за користування нежилим приміщенням за Договором № 1700 від 04.05.05., внаслідок чого у нього виникла заборгованість у сумі 6 668,60 грн.

Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.

Як визначено частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.

Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до статті 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідач в порушення покладеного на нього законом та Договором обов'язку зобов'язання по сплаті орендної плати в сумі 6 668,60 грн. не виконав, а тому позовні вимоги в частині стягнення заборгованості по орендній платі в сумі 6 668,60 грн. слід визнати обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

В зв'язку з тим, що відповідач припустився прострочення платежу, позивач на підставі вимог п. 3.5. Договору просить суд стягнути з відповідача –ТОВ „Ф. І П.”  пеню в розмірі  374,34 грн. (за обґрунтованим розрахунком позивача).

Відповідно до п. 3.5. Договору, орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації  і стягується до бюджету та Балансоутримувачу у визначеному в п. 3.3. Договору співвідношенні, відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості, з урахуванням індексації, за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

Відповідно до частин 1, 3 статті 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Згідно частини 2 статті 551 Цивільного кодексу України, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню пеня в сумі –374,34 грн.

Крім того, позивач на підставі ст. 625 Цивільного кодексу України просить суд стягнути з відповідача 281,69 грн. –збитків від інфляції.

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.

За таких обставин, враховуючи норми ст. 625 Цивільного кодексу  України, Господарський суд міста Києва приходить до висновку про необхідність задоволення вимог позивача щодо стягнення з відповідача збитків від інфляції в  сумі –281,69 грн. (за обґрунтованим розрахунком позивача).

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України на відповідача покладаються витрати по сплаті державного мита в сумі 102,00 грн. та 118,00 грн. –витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 33, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

                                В И Р І Ш И В:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Ф. І П.” (02094, м. Київ, вул. Магнітогорська, 1-Б, код ЄДРПОУ 32590471) в доход Державного бюджету України (одержувач –ВДК у Шевченківському районі м. Києва, код 26077968, банк одержувача –УДК в м. Києві, р/р 31318317600011, МФО 820019, КЕДК 22080300)  6668 грн. 60 коп. –заборгованості по орендній платі, 374 грн. 34 коп. –пені, 281 грн. 69 коп. –збитків від інфляції, 102 грн. 00 коп. –державного мита та 118 грн. 00 коп. –витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

4. Після вступу рішення в законну силу видати наказ.

5. Рішення вступає в законну силу після десятиденного терміну з дня його прийняття, оформленого у відповідності до ст. 84 ГПК України.

Суддя                                                                                                 Т.М. Ващенко

Дата підписання

рішення 11.07.06.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.06.2006
Оприлюднено23.08.2007
Номер документу31636
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —30/337

Ухвала від 02.02.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Добреля Н.С.

Рішення від 22.12.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 02.12.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Гончарук П.А.

Ухвала від 18.11.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 15.06.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Рішення від 12.05.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 19.04.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 05.04.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 17.03.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 01.03.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні