ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
19 вересня 2013 року Справа № 921/128/13-г Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючогоМіщенка П.К., суддівБілошкап О.В., Заріцької А.О. розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Ксеко" на ухвалуЛьвівського апеляційного господарського суду від 17.07.2013 року у справі господарського суду№ 921/128/13-г Тернопільської області за заявоюТовариства з обмеженою відповідальністю "Ксеко" про визнання банкрутом В С Т А Н О В И В:
Подана Товариством з обмеженою відповідальністю "Ксеко" касаційна скарга на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 17.07.2013 року у справі № 921/128/13-г не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Підпунктом 8 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено розмір ставки судового збору з апеляційних і касаційних скарг у справі про банкрутство, а саме 0,5 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з частиною 1 статті 4 зазначеного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2013 р. становив 1 147 грн. Таким чином, 0,5 розміру мінімальної заробітної плати, що підлягає сплаті при поданні касаційної скарги на ухвалу суду в 2013 році, повинно складати 573,50 грн .
Як вбачається з поданих матеріалів скарги, заявником доказів сплати судового збору за подання касаційної скарги не надано.
У прохальній частині вищевказаної скарги, Товариство з обмеженою відповідальністю "Ксеко", у зв'язку з важким матеріальним становищем, просить здійснити стягнення судового збору за розгляд касаційної скарги в рішенні за наслідками розгляду касаційної скарги, що в розумінні ст. 8 Закону України "Про судовий збір" є клопотанням про відстрочення сплати судового збору.
За приписами статті 8 Закону України "Про судовий збір" суд, враховуючи майновий стан сторони може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті. При цьому слід зазначити, що за приписами норм вказаної статті звільнення сторони від сплати судового збору є правом суду, а відповідна заява сторони розглядається виходячи із визначених стороною обставин, що унеможливлюють сплату судового збору та підтвердженності цих обставин належними доказами.
Підпунктом 3.1 пункту 3 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" № 7 від 21.02.2013 року, передбачено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.
Статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відповідно до ч.1. ст.33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вони посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
В силу приписів частини 2 ст. 34 ГПК України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Приймаючи до уваги вищевикладене, оцінивши доводи та обставини, що наведені в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору, колегія суддів зазначає, що в порушення норм ст.ст. 33, 34 ГПК України скаржником не додано до скарги жодних доказів на підтвердження викладених в клопотанні обставин щодо складного матеріального становища.
Відповідно до п.4. ч.1 ст. 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 86, 111, п. 4 ст. 111 3 , Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В :
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Ксеко" про відстрочення сплати судового збору відхилити.
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Ксеко" на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 17.07.2013 року у справі № 921/128/13-г повернути скаржнику.
Головуючий П.К. Міщенко
Судді О.В. Білошкап
А.О. Заріцька
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2013 |
Оприлюднено | 24.09.2013 |
Номер документу | 33643156 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Міщенко П.K.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні