cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
16 грудня 2013 року Справа № 921/128/13-г Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючогоМіщенка П.К., суддівКоваленка В.М., Поліщука В.Ю. розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Ксеко" на ухвалуЛьвівського апеляційного господарського суду від 17.07.2013 року у справі господарського суду№ 921/128/13-г Тернопільської області за заявоюТовариства з обмеженою відповідальністю "Ксеко" про визнання банкрутом В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Вищого господарського суду України від 19.09.2013 року касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Ксеко" на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 17.07.2013 року у справі № 921/128/13-г було повернуто скаржнику на підставі п. 4 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, як таку що подана без доказів сплати судового збору та відмовлено в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
09.12.2013 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Ксеко" вдруге звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 17.07.2013 року у справі № 921/128/13-г, однак, подана касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України, оскільки вона не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), з наступних підстав.
Підпунктом 8 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено розмір ставки судового збору з апеляційних і касаційних скарг у справі про банкрутство, а саме 0,5 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з частиною 1 статті 4 зазначеного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2013 р. становив 1 147 грн. Таким чином, 0,5 розміру мінімальної заробітної плати, що підлягає сплаті при поданні касаційної скарги на ухвалу суду в 2013 році, повинно складати 573,50 грн .
Як вбачається з поданих матеріалів скарги, заявником доказів сплати судового збору за подання касаційної скарги вдруге не надано.
Водночас, товариство з обмеженою відповідальністю "Ксеко" звертається до суду касаційної інстанції вдруге із заявою про відстрочення сплати судового збору, у якій просить відстрочити сплату судового збору у зв'язку із важким матеріальним становищем та стягнути з ТОВ "Ксеко" несплачену суму судового збору у прийнятті судового рішення за наслідками розгляду поданої касаційної скарги.
Однак, за приписами статті 8 Закону України "Про судовий збір" суд, враховуючи майновий стан сторони може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті. При цьому слід зазначити, що за приписами норм вказаної статті звільнення сторони від сплати судового збору є правом суду , а відповідна заява сторони розглядається виходячи із визначених стороною обставин, що унеможливлюють сплату судового збору та підтвердженності цих обставин належними доказами.
Аналіз правового змісту вказаної норми свідчить про те, що відстрочення сплати судового збору може мати місце за наявності виключних обставин, які свідчать про об'єктивну неможливість сплатити судовий збір лише під час подання касаційної скарги в зв'язку з важким майновим станом скаржника, у проміжок часу до винесення судового рішення .
Крім того, статтею 111 8 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що касаційна скарга у випадках, передбачених пунктом 2 частини першої статті 107 цього Кодексу, розглядається протягом п'ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття касаційної скарги до провадження Вищим господарським судом України.
Втім, заявником на підтвердження викладених в клопотанні обставин не наведено та не подано жодного доказу на підтвердження того, що матеріальне становище скаржника зміниться протягом визначеного процесуальним законом строку розгляду касаційної скарги та він зможе сплатити судовий збір у встановленому розмірі.
З огляду на наведене, подане Товариством з обмеженою відповідальністю "Ксеко" клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
На підставі викладеного та керуючись статтями 86, 111, пунктом 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України -
У Х В А Л И В :
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Ксеко" про відстрочення сплати судового збору відхилити.
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Ксеко" на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 17.07.2013 року у справі № 921/128/13-г повернути скаржнику.
Головуючий П.К. Міщенко
Судді В.М. Коваленко
В.Ю. Поліщук
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2013 |
Оприлюднено | 20.12.2013 |
Номер документу | 36155301 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Міщенко П.K.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні