Ухвала
від 06.02.2013 по справі 921/128/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"06" лютого 2013 р.Справа № 921/128/13-г УХВАЛА

про повернення позовної заяви

Суддя: Сидорук А.М.

Товариство з обмеженою відповідальністю "КСЕКО", м.Тернопіль, вул..Лепкого, 10/42 в особі ліквідатора ОСОБА_1 звернулося до господарського суду Тернопільської області із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Згідно частини 2 статті 41 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим Кодексом з урахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ч.1 ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Згідно з частиною 4 статті 105 Цивільного кодексу України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї.

У відповідності до ст. 105 ч.5 Цивільного кодексу України строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.

Як вбачається із заяви боржника та доданих до заяви матеріалів, на загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "КСЕКО" 06 листопада 2012 року /протокол № 1/2012/ було прийнято рішення про ліквідацію ТОВ "КСЕКО" у добровільному порядку, ліквідатором Товариства призначено ОСОБА_1, м.Тернопіль, вул..Лепкого, 10/42.

Відповідно до поданих боржником документів, Товариство з обмеженою відповідальністю "КСЕКО, м.Тернопіль, вул..Лепкого, 10/42 має заборгованість на загальну суму 284 884 грн. 90 коп. перед Управлінням Пенсійного фонду України в м.Тернополі, Тернопільською об'єднаною державною податковою інспекцією, Тернопільським міськрайонний центром зайнятості, Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, перед колишніми працівниками ТОВ "КСЕКО" заборгованість по заробітній платі.

Як вбачається з доданих боржником до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство документів, Товариством з обмеженою відповідальністю "КСЕКО" в газеті "Свобода", м.Тернопіль № 94 від 14.11.2012р. було опубліковано оголошення про ліквідацію ТОВ "КСЕКО" та прохання кредиторів звернутися із своїми вимогами на протязі двох місяців з дати опублікування оголошення.

Відповідно до ст.22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" інформація про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

У відповідності до ст.35 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. /Офіційним спеціалізованим друкованим засобом масової інформації про дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців є Бюлетень державної реєстрації/.

Всупереч чинного законодавства України Товариством з обмеженою відповідальністю "КСЕКО" не подано доказів публікації відомостей про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Згідно ст.10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Виходячи з викладеного, ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" містить загальні норми, а стаття 95 Закону передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство боржника, що ліквідується власником.

Виходячи з викладеного, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачає можливості порушення справи про банкрутство, як за загальною, так і за спрощеною процедурою у відсутності безспірних вимог кредиторів. /Даної правової позиції зокрема притримується Вищий господарський суд України у своїх постановах від 09.06.2011р. по справі № 7/77; від 29.11.2011р. по справі № 05-5-50/7563; від 18.04.2012р. по справі № 9/18 /.

У відповідності до ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви про порушення справи про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом він не підлягає сплаті; рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора. До заяви боржника додаються також, зокрема, рішення власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника про звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.

Всупереч вимог чинного законодавства України ТОВ "КСЕКО" до заяви про порушення справи про банкрутство не долучено судового рішення, що набрало законної сили, та постанови про відкриття виконавчого провадження, згідно з якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Відповідно до ч.1 ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутство" обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Отже, приймаючи до уваги, що Товариством з обмеженою відповідальністю "КСЕКО" не дотримано необхідних передумов, передбачених ст.ст.105, 110 Цивільного кодексу України, ч.5 ст.60 Господарського кодексу України для звернення до суду із заявою на підставі ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", не подано доказів безспірності грошових вимог; не додано рішення власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника про звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство, а відтак заява про порушення справи про банкрутство ТОВ "КСЕКО" підлягає поверненню без розгляду.

У відповідності до ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутство" господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо, зокрема, заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

На підставі наведеного, керуючись ст15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.63 п.3 Господарського процесуального кодексу України, суддя

У Х В А Л И В:

1. Заяву б/н від 04.02.2013 р. та додані до неї документи повернути без розгляду Товариству з обмеженою відповідальністю КСЕКО", м.Тернопіль, вул..Лепкого, 10/42.

2. Ухвала про повернення заяви про порушення справи про банкрутство може бути оскаржена в установленому законом порядку.

Повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.

Суддя А.М. Сидорук

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення06.02.2013
Оприлюднено30.09.2015
Номер документу51059028
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/128/13-г

Ухвала від 06.02.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 16.12.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Міщенко П.K.

Ухвала від 19.09.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Міщенко П.K.

Ухвала від 17.07.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Желік М.Б.

Ухвала від 03.07.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Желік М.Б.

Ухвала від 20.06.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Желік М.Б.

Ухвала від 30.04.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 18.04.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Постанова від 13.03.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Гриців В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні