ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
У Х В А Л А
Справа № 48/234 21.10.13
За позовом: Відділу державної виконавчої служби Бориславського міського управління
юстиції Львівського області
до:Товариства з обмеженою відповідальністю Мультисервіс
про:стягнення коштів
Суддя Балац С.В.
Представники: без виклику сторін.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості коштів в сумі 10.148 грн. згідно договору № 8131389 від 03.09.2008р. про надання послуг по організації і проведенню прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна.
На виконання вимог ухвали суду від 20.05.2009р. від позивача отримані витребувані судом документи, пояснення та в оригіналах документи. Розгляд справи позивач просив здійснити за відсутності представника відділу.
Відповідачем в судовому засіданні повідомлено про порушення Господарським судом міста Києва справи про банкрутство підприємства, у зв'язку з чим суд вважає неможливим подальший розгляд заявлених у даній справі вимог в порядку позовного провадження виходячи з наступного.
Згідно даних системи діловодства Господарського суду міста Києва, ухвалою від 25.05.2009р. порушено справу про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Мультисервіс і з цього моменту боржник знаходиться в особливому правовому режимі, який регламентується нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а вимоги всіх кредиторів погашаються в межах процедури банкрутства в порядку, встановленому зазначеним Законом.
20.06.2009 було опубліковано оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство товариства (витяг залучено до матеріалів справи).
Згідно з частиною 15 статті 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після опублікування оголошення про порушення справи про банкрутство в офіційному друкованому органі всі кредитори незалежно від настання строку виконання зобов'язань мають право подавати заяви з грошовими вимогами до боржника згідно зі статтею 14 цього Закону.
Відповідно до статті 1 вказаного Закону конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство та вимоги яких не забезпечені заставою майна боржника.
В силу частини 1, 2 статті 14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують. Вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - не розглядаються і вважаються погашеними, про що господарський суд зазначає в ухвалі, якою затверджує реєстр вимог кредиторів. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Заявлені у даній справі грошові вимоги ВДВС Бориславського міського управління юстиції Львівського області виникли до порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Мультисервіс та є конкурсними. Подання до суду позовної заяви про стягнення грошових коштів, так само як і розгляд справи судом, не звільняє кредитора від обов'язку заявлення грошових вимог до боржника в порядку статті 14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Як про те зазначено у п. 8.13 Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України від 04.06.2004р. № 04-5/1193 закон і ГПК України не містять приписів про заборону на прийняття судом позовної заяви до боржника, щодо якого вже порушено справу про банкрутство, а також на вирішення спору за цим позовом по суті.
Тому суди мають у встановленому ГПК України порядку приймати позовні заяви до особи, щодо якої порушена справа про банкрутство, і вирішувати спір за цією вимогою по суті за правилами позовного провадження до опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення справи про банкрутство. Після публікації оголошення господарський суд на підставі п. 1 статті 79 ГПК України зупиняє позовне провадження та роз'яснює позивачу зміст частини 2 статті 14 Закону, зазначивши про це в ухвалі або протоколі судового засідання.
За приписами статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" погашеними вимогами кредиторів визнаються задоволені вимоги кредитора; вимоги, щодо яких досягнуто згоди про припинення зобов'язання, у тому числі його заміну; або припинення зобов'язання іншим чином, а також інші вимоги, які відповідно до цього Закону вважаються погашеними.
Правові наслідки неподання заяви з грошовими вимогами до боржника у визначений строк встановлені частиною 2 статті 14 вказаного Закону.
Так, зазначеною статтею передбачено, що вимоги конкурсних кредиторів, які заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - не розглядаються і вважаються погашеними, про що господарський суд зазначає в ухвалі, якою затверджує реєстр вимог кредиторів. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Отже, у справі про банкрутство вимоги кредиторів є погашеними внаслідок оплати боргу, обміну вимог кредиторів на активи боржника та (або) його корпоративні права, прощення, новації (укладання мирової угоди у справі про банкрутство), а також застосування граничного строку для подання заяви з вимогами до боржника, встановленого ч. 2 статті 14, ч. 5 статті 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно з ч. 6 статті 14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вимоги кредиторів, визнані боржником або господарським судом, включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а у ст. 15 зазначено, що у попередньому засіданні господарський суд розглядає реєстр вимог кредиторів, вимоги кредиторів, щодо яких були заперечення боржника і які не були включені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; за результатами розгляду господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначається розмір визнаних судом вимог кредиторів, які включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, та призначається дата проведення зборів кредиторів.
У відповідності до ст. 79 ГПК України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом.
Враховуючи наведені положення закону які передбачають такий спосіб припинення зобов'язань як неподання вимог у справу про банкрутство у встановлений законом строк, і можливість встановлення зазначених обставин саме після затвердження судом реєстру вимог кредиторів у справі про банкрутство, наявними є підстави для зупинення провадження у справі.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.06.2009 провадження у справі № 48/234 зупинено до затвердження реєстру вимог кредиторів у справі № 44/302-б про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Мультисервіс .
Розпорядженням заступника голови Господарського суду міста Києва від 30.09.2013 призначено повторний автоматичний розподіл справи № 48/234 у зв'язку з обранням судді Самсіна Р.І. на посаду судді Київського апеляційного господарського суду.
В результаті зазначеного вище повторного автоматичного розподілу справу № 48/234 передано на розгляд судді Балац С.В.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.10.2009 затверджено реєстр вимог кредиторів по справі № 44/302-б про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Мультисервіс .
Відповідно до ч. 3 ст. 79 Господарського процесуального кодексу України після усунення обставин, що були підставою для зупинення провадження у справі, господарський суд поновлює провадження у справі.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ч. 3 ст. 79, ст.ст. 2 1 , 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -
У Х В А Л И В :
1. Прийняти справу № 48/234 до свого провадження.
2. Поновити провадження у справі 48/234.
3. Розгляд справи призначити на 27.11.13 о 14:40. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду міста Києва, що знаходиться за адресою: 01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-Б, зал судових засідань № 10.
4. Зобов'язати учасників процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити у відповідності з вимогами ст. 28 Господарського процесуального кодексу України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
5. Попередити сторони про передбачену п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України відповідальність за невиконання вимог ухвали суду, а позивача - про передбачені п. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України правові наслідки.
Суддя С.В. Балац
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2013 |
Оприлюднено | 25.10.2013 |
Номер документу | 34322789 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Балац С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні