СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
24 жовтня 2013 року Справа № 5020-10/068
Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Волкова К.В.,
суддів Борисової Ю.В.,
Гонтаря В.І.,
розглянувши апеляційну скаргу публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" на ухвалу господарського суду міста Севастополя (суддя Харченко І.А.) від 23 вересня 2013 року у справі №5020-10/068
за позовом Центрального Севастопольського відділення Кримської республіканської дирекції Акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" (вул. Володарського, 10, Севастополь, 99011)
в особі Публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" (вул. Лєскова, 9, Київ 1, 01001)
до приватного підприємства "Кооператив "Херсонес" (вул. Репіна, 24, Севастополь, 99053)
фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1)
про стягнення 653335,53 грн., у тому числі: 613846,75 грн. -основний борг, 36434,66 грн. -проценти за користування кредитом, 3054,12 грн. - пеня, та звернення стягнення на предмет іпотеки
ВСТАНОВИВ:
Ухвалу господарського суду міста Севастополя від 23 вересня 2013 року у справі №5020-10/068 (суддя Харченко І.А.) у задоволені заяви публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" про заміну порядку виконання постанови Севастопольського апеляційного господарського суду від 28 лютого 2011 року у справі №5020-10/068 - відмовлено.
Не погодившись з рішенням господарського суду міста Севастополя, публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" звернулось до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу суду першої інстанції скасувати, прийняти нову, якою заяву про зміну порядку виконання постанови задовольнити.
Також, публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" звернулось до апеляційного суду з клопотанням про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження ухвали, пропущеного у зв'язку з не своєчасним отриманням зазначеного судового акту господарського суду.
Заявник вказує на те, що копію оскаржуваного рішення суду від 23 вересня 2013 року було отримано стороною 30 вересня 2013 року, що і є причиною несвоєчасного звернення з даною апеляційною скаргою.
Пунктом 8 частини другої статті 129 Конституції України закріплено, що однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до частини 1 статті 91 Господарського процесуального кодексу України сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили.
Згідно з частиною 1 статті 93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
Згідно з частиною 1 статті 53 вказаного Кодексу за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк.
При цьому Господарський процесуальний кодекс України не пов'язує право суду відновити пропущений процесуальний строк лише з певним колом обставин, що спричинили такий пропуск. Відтак, у кожному конкретному випадку суд повинен з урахуванням конкретних обставин оцінити доводи, що наведені на обґрунтування клопотання про відновлення пропущеного строку, та зробити мотивований висновок щодо поважності чи неповажності причин такого пропуску.
У абзаці 6 пункту 5 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17 травня 2011 року №7 „Про деякі питання практики застосування розділу XII Господарського процесуального кодексу України" зазначається, що про відновлення або про відмову у відновленні пропущеного строку може зазначатися у відповідній ухвалі як окремому документі (за підписом судді, який розглядав відповідне питання у порядку частини другої статті 93 Господарського процесуального кодексу України) або відповідно в ухвалах (за підписами суддів колегії суддів) про залишення апеляційної скарги без розгляду (частина 2 статті 93 Господарського процесуального кодексу України) чи про прийняття її до провадження (стаття 98 Господарського процесуального кодексу України).
Враховуючи, що копію оскаржуваного судового рішення було отримано стороною пізніше встановленого строку, у зв'язку з чим сторона була позбавлена можливості своєчасно використати надане Господарським процесуальним кодексом України право на апеляційне оскарження рішення, колегія суддів визнала поважною причину пропуску строку подання апеляційної скарги.
Перевіривши апеляційну скаргу публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль", встановивши, що вона відповідає вимогам статті 94 Господарського процесуального кодексу України та відсутні перешкоди для її прийняття, судова колегія вважає можливим прийняти її до свого провадження.
Керуючись статтями 4 6 , 53, 64, 65, 86, 93, 98 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відновити публічному акціонерному товариству "Райффайзен Банк Аваль" пропущений строк подання апеляційної скарги на ухвалу господарського суду міста Севастополя від 23 вересня 2013 року у справі №5020-10/068.
2. Прийняти апеляційну скаргу публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" до провадження Севастопольського апеляційного господарського суду та призначити справу до розгляду на 05 листопада 2013 року о 11 год. 30 хв. в приміщенні суду за адресою: м. Севастополь, вул. Суворова, 21, про що повідомити всіх учасників судового розгляду.
3. Представникам сторін мати при собі документ, що посвідчує особу та довіреність на право брати участь у розгляді справи та докази, на яки вони посилаються в обґрунтування своїх вимог та заперечень.
4. Повідомити учасників судового розгляду, що відповідно до статті 96 Господарського процесуального кодексу України сторона у справі, отримавши апеляційну скаргу, має право надіслати відзив на неї апеляційній інстанції і особі, яка подала скаргу.
Головуючий суддя К.В. Волков
Судді Ю.В. Борисова
В.І. Гонтар
Розсилка з повідомленням:
Центральне Севастопольське відділення Кримської республіканської дирекції Акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" (вул. Володарського, 10,Севастополь,99011)
Публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" (вул. Лєскова, 9,Київ 1,01001)
Приватне підприємство "Кооператив "Херсонес" (вул. Репіна, 24,Севастополь,99053)
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (АДРЕСА_1)
Суд | Севастопольський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2013 |
Оприлюднено | 25.10.2013 |
Номер документу | 34323053 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Волков Костянтин Володимирович
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Волков Костянтин Володимирович
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Волков Костянтин Володимирович
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Волков Костянтин Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні