ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
13 листопада 2013 року Справа № 5/260 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Головуючого: Суддів:Мирошниченка С.В., Барицької Т.Л., Картере В.І., перевіривши касаційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на постановуКиївського апеляційного господарського суду від 27.08.2013 р. у справі№ 5/260 господарського суду міста Києва за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Хіммашпроект" доФізичної особи-підприємця ОСОБА_4; Приватного підприємства "Регіональна компанія "Тавріясервіс" третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Дочірнє підприємство "Торговий дім "Херсон" Компанії з обмеженою відповідальністю "Інтертрейд Груп Ел.Ес.Сі." простягнення заборгованості 303 896,54 грн. за зустрічним позовомФізичної особи-підприємця ОСОБА_4 доТовариства з обмеженою відповідальністю "Хіммашпроект"; Приватного підприємства "Регіональна компанія "Тавріясервіс" провизнання договорів недійсними
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Вищого господарського суду України від 19.09.2013 р. Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_4 було повернуто касаційну скаргу, подану на постанову Київського апеляційного господарського суду від 27.08.2013 р. у справі № 5/260, у зв'язку з недотриманням вимог п. 2 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України.
Подана Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 повторно касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 ГПК України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 111 ГПК України до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
В силу ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 5 п. 2 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону передбачено, що ставка судового збору за подання до господарського суду касаційної скарги на рішення суду становить 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Відповідно до абзацу 2 пункту 2.15. Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 р. № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VIГосподарського процесуального кодексу України", у разі коли в апеляційному або касаційному порядку оскаржується судове рішення, яке прийнято за наслідками розгляду первісного і зустрічного позовів, то якщо скаржник не згоден з таким рішенням у частині розгляду вимог за обома зазначеними позовами, судовий збір має сплачуватися ним так само з урахуванням результатів розгляду як первісного, так і зустрічного позовів.
Відповідно до п. 2.11. Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 р. № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
Оскільки Фізична особа-підприємець ОСОБА_4 оскаржує прийняте у даній справі судове рішення - як в частині первісного позову, предметом якого є майнова вимога, так і в частині зустрічного позову, предметом якого є дві немайнові вимоги, то, відповідно, судовий збір має сплачуватися по кожній із заявлених вимог окремо.
Скаржник, звертаючись до суду касаційної інстанції сплатив судовий збір в меншому, ніж потрібно розмірі, а саме, 3 039,00 грн., що підтверджується квитанцією від 16.09.2013 р. № k32/G/312, в той час як необхідно було сплатити 4 644,77 грн.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Крім того, відповідно до ст. 110 ГПК України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.
В силу ч. 1 ст. 53 ГПК України за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк.
Отже, закон пов'язує можливість відновлення пропущеного процесуального строку з наявністю саме поважних причин його пропуску; поважними причинами його пропуску визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій.
Недодержання скаржником вимог ст. 111 ГПК України щодо форми та змісту касаційної скарги, протягом встановленого процесуального строку для касаційного оскарження рішення суду попередньої інстанції, не є поважною причиною пропуску такого строку, а отже не може бути підставою для його відновлення.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Керуючись ст. ст. 53, 86, 111, п. 4, п. 5 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України, Вищий господарський суд України,-
УХВАЛИВ:
Відмовити Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_4 у відновленні пропущеного строку для подання касаційної скарги на постанову Київського апеляційного господарського суду від 27.08.2013 р. у справі № 5/260.
Касаційну скаргу з доданими до неї документами повернути скаржнику.
Повернути Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_4 судовий збір у сумі 3 039,00 грн. (три тисячі тридцять дев'ять гривень, 00 копійок), сплачений за квитанцією від 16.09.2013 р. № k32/G/312.
Головуючий суддя С.В. Мирошниченко
Судді: Т.Л. Барицька
В.І. Картере
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2013 |
Оприлюднено | 20.11.2013 |
Номер документу | 35332480 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Мирошниченко C.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні