36/136
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 36/136
15.04.09
За позовом Управління комунального майна району виконавчого органу
Оболонської районної у м. Києві ради (Оболонської
районної державної адміністрації)
до Закритого акціонерного товариства «Богатирський»
про виселення з приміщення у зв'язку із відмовою від договору
Суддя Трофименко Т.Ю.
Представники:
Від позивача Мусійчук М.А. –по дов. №3-УМ від 08.01.2009р.
Від відповідача не з'явився
В засіданні приймали участь
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарського суду міста Києва передані вимоги Управління комунального майна району виконавчого органу Оболонської районної у м. Києві ради (Оболонської районної державної адміністрації) про виселення Закритого акціонерного товариства «Богатирський» з нежитлового приміщення загальною площею 519,00 кв.м. в будинку №2 по вул. Богатирській у м. Києві шляхом передачі нежитлового приміщення загальною площею 519,00 кв.м. в будинку №2 по вул. Богатирській у м. Києві Управлінню комунального майна району виконавчого органу Оболонської районної у м. Києві ради (Оболонської районної державної адміністрації).
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач в порушення умов договору оренди №06001 від 29 жовтня 2008 року з грудня 2008р. по лютий 2009 р. не сплачував орендну плату, у зв»язку з чим позивач листом №202-УМ від 02.03.2009р. відмовився від договору оренди.
Відповідач представника в судове засідання не направив, не виконав вимог суду викладених в ухвалі суду про порушення провадження у справі від 20.03.2009р. Відповідач належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення. Заяв та клопотань на адресу суду від відповідача не надходило.
Відповідач належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві. ( роз'яснення Президії Вищого Арбітражного суду України від 18.09.97 № 02 - 5/289 із змінами «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України»).
Крім того, в інформаційному листі Вищого господарського суду України від 14.08.2007р. № 01-8/675 «Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2007 року» (пункт 15) зазначено, що відповідно до пункту 2 частини другої статті 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, місцезнаходження сторін (для юридичних осіб).
Згідно із статтею 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
У пункті 11 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2007р. N 01-8/123 «Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році»зазначено, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.
Водночас законодавство України, в тому числі Господарський процесуальний кодекс України, не зобов'язує й сторону у справі, зокрема позивача, з'ясовувати фактичне місцезнаходження іншої сторони (сторін) у справі (якщо воно не співпадає з її місцезнаходженням, визначеним згідно із згаданою статтею 93 Цивільного кодексу України) та зазначати таке фактичне місцезнаходження в позовній заяві чи інших процесуальних документах.
В разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу.
Відповідно до вимог ст. 75 Господарського процесуального Кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами. Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про достатність матеріалів справи для її розгляду по суті за відсутності представника відповідача та його відзиву на позовну заяву.
Розглянувши матеріали справи та вислухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва -
ВСТАНОВИВ:
29 жовтня 2008 року між Управлінням комунального майна району виконавчого органу Оболонської районної у м. Києві ради (Оболонської районної державної адміністрації) (далі позивач) та Закритим акціонерним товариством «Богатирський»(далі відповідач) був укладений договір №06001 оренди нежитлового приміщення в будинку 2 по вул. Богатирській в м. Києві, загальною площею 519,00 кв.м. Приміщення надавалось для торгівлі продовольчими товарами (з реалізацією алкоголю та тютюну).
Строк дії вищевказаного договору сторони встановили з 29.10.2008 р. по 27.10.2009р. (9.1 договору).
Відповідно до п. 3.1 договору відповідач зобов'язаний сплачувати за користування об'єктом оренди орендну плату, місячний розмір якої, згідно з розрахунком орендної плати, на день підписання договору становить 32 734 грн.12 коп.
Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається з урахуванням індексу інфляції за поточний місяць (п. 3.2 договору).
Орендна плата сплачується відповідачем незалежно від наслідків господарської діяльності щомісячно не пізніше 15 числа поточного місяця на рахунок позивача (п.3.5 договору).
Відносини оренди майна, яке є державною чи комунальною власністю, регулюються Законом України "Про оренду державного та комунального майна", Господарським кодексом України та Цивільним кодексом України.
Частина 1 статті 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Частина друга цієї ж статті передбачає, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Згідно зі ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно з ч. 5 ст. 762 Цивільного кодексу України плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або Законом.
Із наданих позивачем документів вбачається, що відповідач в порушення умов договору не сплачував позивачу орендну плату протягом грудня 2008 року –березня 2009р.
В судовому засіданні 15.04.2009р. представником позивача надана довідка про нарахування та дати оплати Закритим акціонерним товариством «Богатирський» платежів за користування комунальним майном, відповідно до якої відповідачем 17.03.2009р. сплачено позивачу 10 000 грн. та 18.03.2009р. –5 000 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 291 Господарського кодексу України договір оренди може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний з підстав, передбачених Цивільним кодексом України для розірвання договору найму, в порядку, встановленому статтею 188 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
Частиною 1 статті 782 Цивільного кодексу України передбачено, що наймодавець має право відмовитись від договору найму і вимагати повернення речі, якщо наймач не вносить плату за користування річчю протягом трьох місяців підряд.
Листом №202- УМ від 02.03.2009 року позивач повідомив відповідача про відмову від договору оренди №06001 від 29.10.2008 року у зв'язку з несплатою орендних платежів протягом трьох місяців із вимогою звільнити орендоване приміщення, передавши його по акту позивачу.
Згідно з ч. 2 ст. 782 Цивільного кодексу України у разі відмови наймодавця від договору найму договір є розірваним з моменту одержання наймачем повідомлення наймодавця про відмову від договору.
Як вбачається з матеріалів справи повідомлення про відмову від договору вручено відповідачу 04.03.2009р. (повідомлення про вручення поштового відправлення).
Враховуючи викладене, договір оренди №06001 від 29.10.2008р. вважається розірваним з 04.03.2009р.
Як вбачається з матеріалів справи, нового договору оренди на спірне приміщення укладено не було. Таким чином, відповідач безпідставно займає спірне нежиле приміщення, чим заважає позивачу вільно розпоряджатися зазначеним приміщенням.
Відповідно до ч. 1 ст. 785 Цивільного кодексу України у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона бала одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
Відповідач доказів на спростування обставин, повідомлених позивачем, не надав.
Зважаючи на вищевказане, вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Державне мито та витрати на інформаційно – технічне забезпечення судового процесу, відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, підлягають стягненню з відповідача на користь позивача в сумі 203 грн.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Виселити Закрите акціонерне товариство «Богатирський»(м. Київ, вул. Богатирська, 2, код 23493927) з нежитлового приміщення загальною площею 519,00, що розташоване в ва адреса вул. Богатирській, 2 шляхом передачі нежитлового приміщення загальною площею 519,00, що розташоване в ва адреса вул. Богатирській, 2 по акту Управлінню комунального майна району виконавчого органу Оболонської районної у м. Києві ради (Оболонської районної державної адміністрації ( м. Київ, вул. Тимошенко, 16, код 26064061).
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Богатирський»
(м. Київ, вул. Богатирська, 2, код 23493927) на користь Управління комунального майна району виконавчого органу Оболонської районної у м. Києві ради (Оболонської районної державної адміністрації ( м. Київ, вул. Тимошенко, 16, код 26064061) 85 грн. витрат по сплаті держмита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Після набрання рішенням законної сили видати накази.
Суддя Т.Ю. Трофименко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2009 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3596748 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні