Ухвала
від 28.04.2014 по справі 2-884/09
ПОКРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-884/09

6/189/45/14

У Х В А Л А

28.04.2014 року Покровський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді - Лукінової К.С.

при секретарі - Приходько Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засідання в смт. Покровське подання Відділу державної виконавчої служби Покровського РУЮ Дніпропетровської області про тимчасове обмеження особи (боржника) ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов`язань, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відділ державної виконавчої служби Покровського РУЮ Дніпропетровської області звернувся до суду про тимчасове обмеження особи (боржника) ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов`язань, посилаючись на те, що боржник ігнорує та умисно не виконує рішення Покровського районного суду Дніпропетровської області та не виконує вимоги за виконавчим листом № 2-884 від 25.08.2009 року, а саме не з`являється до відділу ДВС, аліменти не сплачує, борг не сплачує.

Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Закон України від 21.01.1994 року "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" (з подальшими змінами) регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв'язання спорів у цій сфері.

Зазначеним Законом не передбачено за ухвалою суду тимчасове обмеження виїзду за кордон боржника до виконання рішення суду.

Так, відповідно до п.2 ч.1 ст.6 цього Закону, громадянинові України у випадку, якщо діють неврегульовані договірні зобов'язання, то до виконання зобов'язань або розв'язання спору може бути відмовлено у видачі паспорта для виїзду за кордон.

Згідно з ч.ч.2, 4 ст.6 Закону "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", громадянинові України, який має паспорт, у випадках, передбачених п.п.1-9 ч.1 цієї статті, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон або у вказаних випадках паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено. Таким чином, за наявності підстав для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон, до громадянина в залежності від наявності чи відсутності паспорта для виїзду за кордон застосовується: відмова у видачі паспорта; відмова у виїзді за кордон; тимчасове затримання чи вилучення паспорта для виїзду за кордон.

Статтею 6 цього Закону передбачено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта, а громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон. Зазначеною статтею не передбачено здійснення таких дій як встановлення тимчасового обмеження судом права виїзду громадянина за межі України.

Звертаючись до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду громадянина України за кордон, суб'єкт подання не надав доказів того, що боржник має паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) і відповідно має реальну можливість виїхати за кордон. До того ж, ВДВС Покровського РУЮ не надало суду доказів вичерпання всих можливих заходів з примусового виконання рішення суду згідно ЗУ "Про виконавче провадження".

Обмеження конституційних прав людини чи їх звуження є виключною мірою, та може бути застосоване лише після вичерпання всіх інших заходів примусового стягнення суми боргу.

Слід зазначити, що відсутність реєстрації на рухоме та нерухоме майно не свідчить про його відсутність, а також суду не надано доказів відсутності іншого майна боржника, на яке може бути звернуто стягнення.

Таким чином, подання Відділу ДВС Покровського РУЮ про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 є безпідставним та таким, що буде порушувати конституційні права боржника у праві вільного перечування.

На підставі викладеного, керуючись ст. 377-1 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні подання Відділу державної виконавчої служби Покровського РУЮ Дніпропетровської області про тимчасове обмеження особи (боржника) ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов`язань - відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.

Суддя:

СудПокровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення28.04.2014
Оприлюднено05.05.2014
Номер документу38439197
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-884/09

Ухвала від 05.12.2019

Цивільне

Ленінський районний суд м. Запоріжжя

Турбіна Т. Ф.

Ухвала від 25.01.2010

Цивільне

Апеляційний суд Тернопільської області

Бершадська Г. В.

Ухвала від 16.03.2010

Цивільне

Апеляційний суд Тернопільської області

Бершадська Г. В.

Ухвала від 22.05.2015

Цивільне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Мінасов В. В.

Ухвала від 28.04.2014

Цивільне

Покровський районний суд Дніпропетровської області

Лукінова К. С.

Ухвала від 28.10.2009

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Красовський О.О.

Рішення від 28.05.2009

Цивільне

Димитровський міський суд Донецької області

Ченченко Т.О.

Рішення від 30.04.2009

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Слюсарчук Н.Ф.

Рішення від 10.03.2009

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Медвідь Н.О.

Ухвала від 22.03.2010

Цивільне

Генічеський районний суд Херсонської області

Крапівіна Олена Павлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні