Рішення
від 25.06.2014 по справі 2-237/2012
ПУТИЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

25.06.2014

Справа № 2-237/2012 рік

Провадження №2/721/69/2014

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Путильський районний суд Чернівецької області в складі:

Головуючого - судді: Проскурняка С.П.

при секретарі: Помазан М.В.

за участю

позивачки: ОСОБА_1 .

представника позивачки: ОСОБА_2

відповідача: ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Путила Путильського району Чернівецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання батьківства та стягнення аліментів, -

В С Т А Н О В И В :

Позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання батьківства та стягнення аліментів, посилаючись на те, що в період з квітня 2010 по 2011 рік у неї з відповідачем склалися позашлюбні стосунки. Від цих стосунків у них ІНФОРМАЦІЯ_2 народився син ОСОБА_4, який проживає разом з позивачкою та знаходиться на її утримані.

При реєстрації народження дитини відповідач відмовився подавати заяву в Виконком Дихтинецької сільської рад Путильського району Чернівецької області про визнання батьківства. Відомості про батька в Книзі реєстрації народження були внесені за її вказівкою згідно до ст. 135 Сімейного Кодексу України

Просить суд визнати ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 батьком ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2.

Стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти у твердій грошовій сумі на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 на утримання малолітньої дитини, а саме ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 в сумі 500 гривень щомісячно, починаючи з моменту звернення до суду і до досягнення дитини 18 річного віку.

Стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти в твердій грошовій сумі на особисте утримання в розмірі 500 гривень щомісячно починаючи з моменту звернення до суду і до досягнення дитини - ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, трьохрічного віку.

В судовому засіданні позивачка та її представник позовні вимоги підтримали та надали пояснення аналогічні позовній заяві, просили суд позов задовольнити.

В судовому засіданні відповідач позовні вимоги визнав частково та надав пояснення аналогічні запереченню на позов. Зазначив, що він згідний сплачувати аліменти тільки на дитину в сумі 300грн. щомісячно. Щодо сплати аліментів на утримання позивачки не погоджується, оскільки він ніде не працює, а тому не має можливості сплачувати аліменти. Також пояснив суду, що він є здоровим, на його утриманні неповнолітніх дітей не має, офіційно не працює, на обліку в Центрі зайнятості не перебуває.

Щодо позовної вимоги про визнання батьківства, суд вважає, що дана вимога підлягає задоволенню, при цьому суд виходить з наступного.

Як встановлено судом, згідно пояснень в судовому засіданні позивачки в період з квітня 2010 по 2011 рік у сторін склались позашлюбні стосунки. Від цих стосунків у них ІНФОРМАЦІЯ_2 народився син ОСОБА_4, який проживає разом з позивачкою та знаходиться на її утримані.

При реєстрації народження дитини відповідач відмовився подавати заяву в Виконком Дихтинецької сільської рад Путильського району Чернівецької області про визнання батьківства. Відомості про батька в Книзі реєстрації народження були внесені за вказівкою позивачки згідно до ст. 135 Сімейного Кодексу України /а.с.6,7/.

Згідно п.3 ч.2 ст.125 СК України, - якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за рішенням суду.

Відповідно до ч.2 ст.128 цього Кодексу, - підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.

Статтею 57 ЦПК України передбачено, що, - доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі ....... висновків експертів.

Як вбачається з висновку експерта від 08 травня 2014 року за №54, молекулярно-генетичним аналізом ДНК встановлено, що ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, може являтися біологічним батьком дитини ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, народженого ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3, з ймовірністю 99,9999%, таким чином батьківство практично доведене /а.с.104-110/.

Заслухавши доводи сторін в судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, суд за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, враховуючи, те що експертизою біологічне батьківство відповідача підтверджено, а тому суд вважає, що необхідно визнати ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 батьком ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2.

Щодо позовних вимог про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини та на особисте утримання то суд вважає, що дані вимоги підлягають частковому задоволенню, при цьому суд виходить з наступного.

Згідно частини 1 статті 18 Конвенції про права дитини, батьки, або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про охорону дитинства" кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного та соціального розвитку.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.

Відповідно до частини другої статті 51 Конституції України батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття.

Сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою (ч.3 ст.51 Конституції України).

За змістом статті 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з частиною третьою статті 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Одним із основних прав дитини є право на утримання, яке кореспондується з конституційним обов'язком батьків утримувати дітей до їх повноліття та знайшло своє закріплення у Сімейному кодексі України.

Стягнення аліментів на утримання дитини є одним із способів захисту інтересів дитини, забезпечення одержання нею коштів, необхідних для її життєдіяльності.

Згідно ч.1 ст.184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років (ч.2 ст.84 СК України).

Згідно ч.1 ст.182 цього Кодексу, при призначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатного чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Як встановлено судом згідно пояснень в судовому засіданні сторін по справі, відповідач є здоровим, офіційно не працює тобто має нерегулярний, мінливий дохід.

Суд критично ставиться до тверджень в запереченні на позов та в судовому засіданні відповідача, про те, що він не має можливості сплачувати аліменти, так як на даний час він не працює, проживає з матір'ю пенсійного віку, оскільки як встановлено суд ОСОБА_3 дійсно офіційно не працює, але при цьому не вчиняє дій щодо працевлаштування в тому числі не звертався в Центр зайнятості щодо працевлаштування, хоча він є молодою працездатною особою, що на думку суду свідчить про не бажання працевлаштуватись.

При призначенні розміру аліментів, суд виходить з розумності та достатності суми, необхідної для задоволення потреб позивачки та неповнолітньої дитини, реальної можливості відповідача розмір аліментів сплачувати щомісячно, не порушуючи права останнього, тому суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, а саме з відповідача необхідно стягувати аліменти у твердій грошовій сумі на користь позивачки на утримання малолітньої дитини в розмірі 450 гривень щомісячно та аліменти в твердій грошовій сумі на особисте утримання в розмірі 200 гривень щомісячно і до досягнення дитини, трьохрічного віку.

Також суд вважає, що необхідно стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 судові витрати на проведення судової експертизи в сумі 3943грн. 12коп.

Також враховуючи те, що позивачка звільнена від сплати судового збору а тому, суд вважає, що необхідно стягнути з відповідача 243грн. 60коп. судового збору на користь держави.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.84,180,181,182 Сімейного Кодексу України, ст.ст.4,38,57-60,64,130,208-209,212-215,218,223,224-228,294-295,367 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити частково.

Визнати ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 батьком ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2.

Стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти у твердій грошовій сумі на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 на утримання малолітньої дитини, а саме ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 в сумі 450 (чотириста п'ятдесят) гривень щомісячно, починаючи з 19 січня 2012 року і до досягнення дитини 18 річного віку.

Стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти в твердій грошовій сумі на особисте утримання в розмірі 200 (двісті) гривень щомісячно починаючи з 19 січня 2012 року і до досягнення дитини - ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, трьохрічного віку тобто до ІНФОРМАЦІЯ_4.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 судові витрати на проведення судової експертиз в сумі 3943грн. 12коп.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в сумі 243грн. 60коп.

Рішення підлягає негайному виконанню в частині стягнення аліментів у межах платежів за один місяць.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через Путильський районний суд Чернівецької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Суддя: С.П. Проскурняк

СудПутильський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення25.06.2014
Оприлюднено03.07.2014
Номер документу39495536
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-237/2012

Ухвала від 03.02.2012

Цивільне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Колотієвський О. О.

Рішення від 15.02.2012

Цивільне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Колотієвський О. О.

Ухвала від 30.12.2015

Цивільне

Путильський районний суд Чернівецької області

Проскурняк С. П.

Рішення від 08.08.2012

Цивільне

Долинський районний суд Івано-Франківської області

Монташевич С. М.

Ухвала від 18.01.2012

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Кофанов А. В.

Рішення від 25.06.2014

Цивільне

Путильський районний суд Чернівецької області

Проскурняк С. П.

Ухвала від 11.02.2014

Цивільне

Путильський районний суд Чернівецької області

Проскурняк С. П.

Рішення від 16.01.2013

Цивільне

Путильський районний суд Чернівецької області

Проскурняк С. П.

Рішення від 06.03.2012

Цивільне

Кам’янобрідський районний суд м. Луганська

Чалий А. В.

Рішення від 27.08.2012

Цивільне

Старобешівський районний суд Донецької області

Дмитрієв О. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні