Ухвала
від 15.09.2014 по справі 2-578/07
ВИНОГРАДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виноградівський районний суд Закарпатської області


Справа № 2-578/07

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15.09.2014 м. Виноградів

Виноградівський районний суд Закарпатської області в складі: головуючий-суддя: Оприск З.Л., секретар судового засідання Лемак А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Виноградів подання державного виконавця Граб С.С. відділу державної виконавчої служби Виноградівського районного управління юстиції, про тимчасове обмеження громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця АДРЕСА_1, у праві виїзду за кордон України,

В С Т А Н О В И В:

Державний виконавець Граб С.С. відділу державної виконавчої служби Виноградівського РУЮ звернувся в суд з поданням, про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця АДРЕСА_1.

Подане подання мотивовано тим, що на виконанні у відділі державної виконавчої служби Виноградівського РУЮ перебуває виконавче провадження №4050278 з примусового виконання виконавчого листа №2-578 від 17.05.2007 року виданого Виноградівським районним судом про стягнення аліментів з ОСОБА_1 по 160,00 грн. щомісячно на користь ОСОБА_2

05.06.2007 року державним виконавцем на підставі ст.ст. 17, 19, 20 та 25 Закону України «Про виконавче провадження», винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та надіслано його сторонам для виконання.

01.09.2014 року державним виконавцем зроблено розрахунок заборгованості по аліментам, згідно якого залишок заборгованості становить 28480,00 грн.

З метою повного та своєчасного виконання рішення суду державний виконавець просить прийняти до розгляду подання та винести ухвалу, якою встановити тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон громадянину України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, мешканця АДРЕСА_2.

Державний виконавець відділу державної виконавчої служби Виноградівського районного управління юстиції в судове засідання не з'явився. В поданні клопоче про розгялд справи без участі державного виконавця.

Дослідивши матеріали подання, суд приходить до наступного висновку.

В судовому засіданні встановлено, що на виконанні у відділі державної виконавчої служби Виноградівського районного управління юстиції перебуває перебуває виконавче провадження №4050278 з примусового виконання виконавчого листа №2-578 від 17.05.2007 року виданого Виноградівським районним судом про стягнення аліментів з ОСОБА_1 по 160,00 грн. щомісячно на користь ОСОБА_2

05.06.2007 року державним виконавцем на підставі ст.ст. 17, 19, 20 та 25 Закону України «Про виконавче провадження», винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та надіслано його сторонам для виконання.

01.09.2014 року державним виконавцем зроблено розрахунок заборгованості по аліментам, згідно якого залишок заборгованості становить 28480,00 грн.

Виходячи з положень ч.3 ст.10 ЦПК України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Як передбачено ч.1 ст.6 Закону України "Про виконавче провадження" (в редакції, чинній з 09.03.2011 р.) державний виконавиць зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб.

На боржнику, як стороні виконавчою провадження лежить обов'язок: утримуватися від вчинення дій, які унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення, надавати у строк, установлений державним виконавцем, достовірні відомості про свої доходи та майно, у тому числі про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки в банках чи інших фінансових установах, своєчасно з'являтися за викликом державного виконавця, письмово повідомляти державному виконавцю про майно, що перебуває в заставі або в інших осіб, а також про кошти та майно, належні боржникові від інших осіб, що передбачено ч.6 ст.12 цього Закону.

Державний виконавець має право тільки у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених та нього рішенням, звертатися до суду за встановлення тимчасового обмеження в праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням, п.18 ч.3 ст.11 цього Закону. Тобто наявність лише самого зобов'язання не наділяє державного виконавця правом на звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за кордон.

Громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасове відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених, зокрема, п.2 ч.1 цієї статті, діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань, або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, ч.2 ст.6 ЗУ "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну".

Однак, подаючи подання про тимчасове обмеження в праві виїзду за межі України, державний виконавець не представив доказів того, що боржник вчиняє дії, які унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення суду. Крім цього не представлено доказів того, що за час виконання рішення суду, боржник виїжджав за межі України, і тривалий час не повертався, що призводило до заборгованості. Відсутні докази і з приводу того, що боржник має паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) і відповідно має реальну можливість виїхати за межі України. Не надав також державний виконавець матеріали виконавчих проваджень для огляду в судовому засіданні.

За таких обставин, враховуючи вимоги Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», яким регулюється порядок та випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України, суд не знаходить підстав для задоволення подання.

Керуючись ст. 377-1 ЦПК України, Законом України "Про виконавче провадження",

У Х В А Л И В:

У задоволенні подання головного державного виконавця Бабинець Е.В. відділу державної виконавчої служби Виноградівського районного управління юстиції, про тимчасове обмеження громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця АДРЕСА_1, у праві виїзду за кордон України- відмовити.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга про апеляційне оскарження ухвали суду подаються до Апеляційного суду Закарпатської області через Виноградівський районний суд Закарпатської області.

Головуючий З. Л. Оприск

СудВиноградівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення15.09.2014
Оприлюднено19.09.2014
Номер документу40469033
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-578/07

Ухвала від 15.09.2014

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Оприск З. Л.

Ухвала від 29.08.2013

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Рішко Г. І.

Рішення від 17.12.2007

Цивільне

Борщівський районний суд Тернопільської області

Денисова Т.С.

Рішення від 16.07.2007

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Крикливий В.В.

Рішення від 14.11.2007

Цивільне

Каланчацький районний суд Херсонської області

Прудка Л.Г.

Рішення від 17.12.2007

Цивільне

Борщівський районний суд Тернопільської області

Денисова Т.С.

Рішення від 04.12.2007

Цивільне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Телешман О.В.

Ухвала від 23.11.2007

Цивільне

Кролевецький районний суд Сумської області

Школа М.Г.

Рішення від 04.05.2007

Цивільне

Новотроїцький районний суд Херсонської області

Тимченко О.В.

Рішення від 21.08.2007

Цивільне

Глибоцький районний суд Чернівецької області

Цуренко В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні