ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" вересня 2014 р. Справа № 2/019-12
Господарський суд Київської області у складі колегії суддів: головуючий суддя - Черногуз А.Ф., судді - Горбасенко П.В., Ярема В.А., розглянувши справу за позовом Заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі: 1) Кабінету Міністрів України, 2)Київського обласного та по місту Києву управління лісового та мисливського господарства, 3)Комунального підприємства Київської обласної ради "Обласний лісгосп", 4) Головного управління Держземагенства у Київській області, 5) Державного управління охорони навколишнього середовища в Київській області до 1) Ворзельської селищної ради Київської області та 2)Товариства з обмеженою відповідальністю "Курортіндустрія", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Управління Держземагентства у м. Ірпінь про визнання недійсними рішень Ворзельської селищної ради від 09.11.04 №812-24-ІУ, від 24.12.04 №889-26-ІУ, від 20.01.05 № 926-28-ІУ, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, зобов'язання повернути земельну ділянку,
Представники:
прокуратури: Барановська В.В. (посв. № 009565);
позивача 1: Дорошенко Є.М. (дов. № 7.1-25/4351 від 15.05.2014);
позивача 2: Скорич Я.О. (дов. № 06-30/157 від 27.01.2014);
позивача 3: не з'явились;
позивача 4: не з'явились;
позивача 5: не з'явились;
відповідача 1: не з'явились;
відповідача 2: не з'явились;
третьої особи: не з'явились;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У провадженні господарського суду Київської області знаходилась справа за позовом Заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі 1) Кабінету Міністрів України, 2)Київського обласного управління лісового та мисливського господарства,3)Комунального підприємства Київської обласної ради "Обласний лісгосп", 4) Головного управління Держкомзему в Київські області, 5) Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області, до 1)Ворзельської селищної ради Київської області, 2)Товариства з обмеженою відповідальністю "Курортіндустрія" про скасування рішень Ворзельської селищної ради від 09.11.04 №812-24-ІV, від 24.12.04 №889-26-ІV, від 20.01.05 № 926-28-ІV, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, зобов'язання вчинити дії.
Рішенням господарського суду Київської області від 11.10.2013 в задоволенні позову відмовлено повністю.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 13.02.2014 вказане рішення залишено без змін.
Постановою Вищого господарського суду України від 10.07.2014 постанову Київського апеляційного господарського суду від 13.02.2014 та рішення господарського суду Київської області від 11.10.2013 скасовано, а справу направлено для нового розгляду до господарського суду Київської області.
У своїй постанові Вищий господарський суд України наголошував на тому, що у матеріалах справи відсутні будь-які належні докази знаходження спірної земельної ділянки, яка визначена у договорі оренди - як землі рекреаційного призначення, за межами всієї території Лісового заказника місцевого значення "Ворзельський", а також тому, що суди не витребували землевпорядну документацію та кадастровий план з експлікацією земельних угідь Лісового заказника місцевого значення "Ворзельський", який би підтверджував накладення чи межування земельної ділянки лісового заказника з відведеною спірними розпорядженням земельною ділянкою.
Ухвалою господарського суду Київської області від 24.07.2014 справу прийнято до провадження у складі колегії суддів: головуючий суддя - А.Ф. Черногуз, судді - П.В. Горбасенко, В.А. Ярема, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Управління Держземагентства у м. Ірпінь, розгляд справи призначено на 05.08.2014.
Ухвалою від 05.08.2014 розгляд справи відкладено на 27.08.2014.
Ухвалою від 27.08.2014 розгляд справи відкладено на 10.09.2014.
Ухвалою від 10.09.2014 розгляд справи відкладено на 24.09.2014. Крім того, вказаною ухвалою судом в порядку ст. 25 Господарського процесуального кодексу України було замінено Київське обласне управління лісового та мисливського господарства та Головне управління Держкомзему у Київській області на їх правонаступників - Київське обласне та по місту Києву управління лісового та мисливського господарства та Головне управління Держземагенства у Київській області відповідно.
24.09.2014 через канцелярію господарського суду Київської області надійшло клопотання прокуратури про продовження строку розгляду справи на 15 днів.
Крім того, 24.09.2014 через канцелярію господарського суду Київської області надійшли клопотання прокуратури, позивача-1, позивача-2 про залишення позову без розгляду.
Відповідно до ст. 81 Господарського процесуального кодексу України господарський суд залишає позов без розгляду, якщо: позовну заяву підписано особою, яка не має права підписувати її, або особою, посадове становище якої не вказано; у провадженні господарського суду або іншого органу, який діє в межах своєї компетенції, є справа з господарського спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав; позивач не звертався до установи банку за одержанням з відповідача заборгованості, коли вона відповідно до законодавства мала бути одержана через банк; позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору; громадянин відмовився від позову, який було подано у його інтересах прокурором.
Розглянувши вказані клопотання, суд дійшов висновку, що вони не підлягають задоволенню, оскільки у суду в контексті ст. 81 Господарського процесуального кодексу України відсутні підстави для залишення позову без розгляду, а наявних в матеріалах справи доказів достатньо для вирішення спору по суті.
У задоволенні клопотання прокуратури про продовження строку розгляду справи на 15 днів суд також відмовляє з вищенаведеної підстави, а саме з причин того, що у суду є всі необхідні документи для вирішення спору по суті.
В судовому засіданні 24.09.2014 суд заслухав пояснення представників прокуратури, позивача-1 та позивача-2. Представники інших сторін та третьої особи в судове засідання не з'явились.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої ст. 64 та ст. 87 Господарського процесуального кодексу України. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору. (Аналогічна правова позиція викладена в Постанові Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції»)
Враховуючи, що сторони були належним чином повідомлені про судове засідання та те, що реалізація норми ст. 38 Господарського процесуального кодексу України щодо витребування господарським судом у сторін документів і матеріалів, необхідних для вирішення спору, безпосередньо залежить від суб'єктивної реалізації сторонами їх диспозитивного права подавати та витребовувати через суд докази, а також враховуючи положення п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України, який визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, господарський суд вважає, що судом в межах наданих повноважень створені належні умови для надання сторонами доказів та вважає за можливе розглядати справу за наявними у справі документами.
У судовому засіданні 24.09.2014, відповідно до ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, після виходу з нарадчої кімнати, суд проголосив вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд
УСТАНОВИВ:
Відповідно до ст.ст. 1, 2 Закону України "Про оренду землі" (в редакції від 27.11.2003) оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності. Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до частини 1 ст. 124 Земельного кодексу України (в редакції від 06.10.2004) передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Рішенням від 09.11.2004 № 812-24-ІУ "Про надання дозволу на підготовку матеріалів попереднього погодження місця розташування земельної ділянки в оренду для обслуговування і будівництва курортно-оздоровчого комплексу ТОВ "Курортіндустрія" в смт. Ворзель, вул. В.Жовтня 37-а" Ворзельська селищна рада надала дозвіл ТОВ "Курортіндустрія" на підготовку матеріалів попереднього погодження місця розташування земельної ділянки в оренду строком на 25 років орієнтовною площею 2,570 га, присвоєно адресний номер земельній ділянці - смт. Ворзель, вул. В.Жовтня 37-а.
Відповідно до ч. 3 ст. 124 Земельного кодексу України (в редакції від 06.10.2004) передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.
Рішенням від 24.12.2004 № 889-26-ІУ "Про надання дозволу на складання проекту відведення ТОВ "Курортіндустрія" земельної ділянки в оренду для будівництва та обслуговування культурно-оздоровчого комплексу в смт. Ворзель, вул. В.Жовтня, 37-а" Ворзельська селищна рада погодила місце розташування земельної ділянки площею 2,570 га в оренду терміном на 25 років ТОВ "Курортіндустрія", надала дозвіл на виконання проекту відведення земельної ділянки площею 2,570 га для будівництва та обслуговування культурно-оздоровчого комплексу за адресою смт. Ворзель, вул. В.Жовтня 37-а.
На замовлення ТОВ "Курортіндустрія" комунальним підприємством "Ірпінське земельно-кадастрове бюро" розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ "Курортіндустрія" в смт. Ворзель, вул. В.Жовтня 37-а (для будівництва та обслуговування культурно-оздоровчого комплексу".
Рішенням від 20.01.2005 № 926-28-ІУ "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ "Курортіндустрія" для будівництва та обслуговування курортно-оздоровчого комплексу за адресою смт Ворзель, вул. В.Жовтня 37-а" Ворзельська селищна рада затвердила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, вирішила надати в оренду терміном на 25 років ТОВ "Курортіндустрія" земельну ділянку площею 2,2693 га для будівництва та обслуговування курортно-оздоровчого комплексу в смт. Ворзель, вул. В.Жовтня, 37-а за рахунок земель запасу селищної ради, про що укласти відповідний договір оренди земельної ділянки.
Відповідно до ст.ст. 13, 14 Закону України "Про оренду землі" (в редакції, чинній на момент укладення оспорюваного договору) договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально.
01.02.2005 між Ворзельською селищною радою (орендодавець) та ТОВ "Курортіндустрія" (орендар) укладено договір оренди землі, згідно якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове, на 25 років, платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення - землі рекреаційного призначення площею 2,2693 га вартістю згідно нормативної грошової оцінки 323825,00 грн. за адресою смт. Ворзель, вул. В.Жовтня, 37-а. Земельна ділянка надається для будівництва та обслуговування курортно-оздоровчого комплексу, цільове призначення земельної ділянки - землі рекреаційного призначення.
Разом із тим, рішенням Ворзельської селищної ради від 20.06.2003р. № 315-11-ХХІУ "Про виділення природно-заповідної території "Лісовий заказник "Ворзель" за клопотанням Державної екологічної інспекції м. Ірпінь та Бучанської лісогосподарської установи виділено територію в межах селища Ворзель площею 85 га для організації природно-заповідної території "Лісовий заказник "Ворзель". Згідно попереднього переліку територій, що пропонуються до заповідних (додаток №1 до рішення № 315-11-ХХІУ), квартал 14 виділу 6, в якому знаходиться орендована ТОВ "Курортіндустрія" земельна ділянка площею 2,2693 га за адресою смт. Ворзель, вул. В.Жовтня, 37-а, включений до земель, які пропонуються для організації природно-заповідної території.
Рішенням Ірпінської міської ради від 30.10.2003 "Про організацію природно-заповідної території місцевого значення "Лісовий заказник "Ворзель" вирішено організувати в межах селища Ворзель природно-заповідну територію місцевого значення площею 85 га Лісовий заказник "Ворзель" та вийти з клопотанням до Київської обласної ради про оголошення даної території об'єктом природно-заповідного фонду місцевого значення.
Відповідно до частини 1 ст. 20 Земельного кодексу України віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Відповідно до ст. 7 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" землі природно-заповідного фонду - це ділянки суші і водного простору з природними комплексами та об'єктами, що мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, яким відповідно до закону надано статус територій та об'єктів природно-заповідного фонду.
Рішенням Київської обласної ради від 03.12.2003р. № 315 "Про нововиявлені території та об'єкти природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області" оголошено заказниками, пам'ятками природи місцевого значення території і об'єкти, що мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну і пізнавальну цінність, в тому числі оголошено лісовим заказником місцевого значення "Ворзельський" територію 85,0 га в адмінмежах Ворзельської селищної ради (Бучанська лісогосподарська установа) з унікальними лісовими масивами з рідкісними рослинними угрупованнями та рідкісними видами рослин, в яких представлені соснові, дубово-соснові, дубові та березові ліси віком 100-150 років, де зростають занесені до Червоної книги України сон чорніючий та лілія лісова.
Рішенням Ворзельської селищної ради від 03.03.2005 № 946-29-ІУ "Про затвердження природно-заповідної території "Лісовий заказник "Ворзельський" затверджено територію в межах селища Ворзель площею 85,0 га для організації природно-заповідної території "Лісовий заказник "Ворзельський", присвоєно назву урочищ та затверджено їх площу.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" збереження територій та об'єктів природно-заповідного фонду забезпечується шляхом в тому числі встановлення заповідного режиму, додержання вимог щодо охорони територій та об'єктів природно-заповідного фонду під час здійснення господарської, управлінської та іншої діяльності, розробки проектної і проектно-планувальної документації, землевпорядкування, лісовпорядкування, проведення екологічних експертиз; встановлення підвищеної відповідальності за порушення режиму їх охорони та використання, а також за знищення та пошкодження заповідних природних комплексів та об'єктів.
07.05.2009 затверджено Положення про лісовий заказник місцевого значення "Ворзельський" та підписано охоронне зобов'язання щодо лісового заказника місцевого значення "Ворзельський", за яким землекористувач - КП КОР "Обласний лісгосп" має забезпечувати додержання вимог заповідного режиму на території заказника, до якого віднесено в тому числі квартал 14 виділ 6.
29.09.2011р. затверджено нове Положення про лісовий заказник "Ворзельський" та підписано нове охоронне зобов'язання щодо лісового заказника місцевого значення "Ворзельський" та щодо ботанічної пам'ятки природи місцевого значення "Тюльпанове дерево", за якими землекористувач - Ворзельська селищна рада має забезпечувати додержання вимог заповідного режиму на території заказника, на якій забороняється: розорювання земель, розробка корисних копалин, засмічення територій, влаштування сміттєзвалищ, меліоративні роботи, інші види господарської діяльності, які можуть призвести до втрати природної, наукової та культурно-освітньої цінності заказника.
Так, Рішенням Київської обласної ради від 21.06.2012р. № 365-19-УІ "Про оголошення нововиявлених територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області та про деякі питання об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення" внесено зміни в додаток до рішення Київської обласної ради від 20.11.2003р. № 133-10-ХХІУ шляхом зміни площі заповідної території з 85,0 га на 84,0918 га.
За замовленням Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області товариством з обмеженою відповідальністю "Ріальто" розроблено та затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення на місцевості меж земельних ділянок лісового заказника "Ворзельський". 19.12.2012 складено та затверджено Акт про перенесення в натуру меж земельної ділянки (п'ятнадцяти урочищ, всього 84,0918 га) та передачу на зберігання межових знаків, інформаційно-охоронних знаків та інформаційних щитів.
Прокурор обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що передана Ворзельською селищною радою в оренду ТОВ "Курортіндустрія" земельна ділянка площею 2,2693 га за адресою смт. Ворзель, вул. В.Жовтня, 37-а знаходиться в межах заповідної території Лісового заказника "Ворзельський", у зв'язку з чим прийняті Ворзельською селищною радою рішення щодо передачі в оренду землі суперечать положенням Закону України "Про природно-заповідний фонд України" та Земельного кодексу України, прийняті поза межами наданих законом повноважень та підлягають визнанню недійсними. У зв'язку з чим договір оренди, укладений на підставі спірних рішень, також підлягає визнанню недійсним.
Суд не погоджується з такими твердженнями прокурора, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на землях природоохоронного та історико-культурного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів та об'єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням. Згідно до ст. 9 вказаного Закону, території та об'єкти природно-заповідного фонду можуть використовуватися у природоохоронних, науково-дослідних, оздоровчих та інших рекреаційних цілях; для потреб моніторингу навколишнього природного середовища. Встановлені цією статтею основні види використання, а також заготівля деревини, лікарських та інших цінних рослин, їх плодів, сіна, випасання худоби, мисливство, рибальство та інші види використання можуть здійснюватися лише за умови, що така діяльність не суперечить цільовому призначенню територій та об'єктів природно-заповідного фонду, встановленим вимогам щодо охорони, відтворення та використання їх природних комплексів та окремих об'єктів. Згідно до ст. 26 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території заказника обмежується або забороняється діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про заказник. Господарська, наукова та інша діяльність, що не суперечить цілям і завданням заказника, проводиться з додержанням загальних вимог охорони навколишнього природного середовища. Власники або користувачі земельних ділянок, водних та інших природних об'єктів, оголошених заказником, беруть на себе зобов'язання щодо забезпечення режиму їх охорони та збереження.
Так, враховуючи рекомендації Вищого господарського суду України, викладені в постанові від 10.07.2014, суд витребував в Управління Держземагентства у м. Ірпені Київської області схему розміщення земельних ділянок, на якій графічно будуть зображені та виділені земельні ділянки лісового заказника місцевого значення "Ворзельський" та земельна ділянка Товариства з обмеженою відповідальністю "Курортіндустрія" площею 2,2693 га, кадастровий номер № 3210945600:01:038:0047, з метою встановлення обставин накладення чи межування земельної ділянки лісового заказника з відведеною спірними рішеннями земельною ділянкою.
Так, Управління Держземагентства у м. Ірпені Київської області листом № 01-05/1588 від 08.09.2014 повідомило, що відповідно до Державної статистичної звітності по формі 6-зем станом на 01.01.2005 земельна ділянка в селищі Ворзель по вул. В.Жовтня, 37-а ТОВ «Курортіндустрія»: рядок 7.2. «оздоровче призначення» (шифр рядка 85); графа 34 «Забудовані землі» в тому числі графа 43 «землі громадського призначення». Крім того, у вказаному листі Управління зазначило, що вказана земельна ділянка знаходиться за межами лісового заказника місцевого значення «Ворзельській». Також, суду було надано копію технічної документації із землеустрою щодо встановлення на місцевості меж земельних ділянок лісового заказника місцевого значення «Ворзельській», що була розглянута судом.
Крім того, Управлінням Держземагентства у м. Ірпені Київської області із листом № 01-05/1701 від 22.09.2014 було надано суду схему розміщення земельних ділянок лісового заказника місцевого значення «Ворзельській».
З вищезазначеної схеми, виконаної ТОВ «Ріальто», погодженої Начальником відділу Держкомзему у м. Ірпінь Київської області, Начальником відділу містобудування та архітектури м. Ірпінь Київської області, представником Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Київській області, представником Ворзельської селищної ради, вбачається, що земельна ділянка Товариства з обмеженою відповідальністю "Курортіндустрія" площею 2,2693 га не знаходиться ані повністю, ані частково в межах Лісового заказника місцевого значення «Ворзельський».
Відповідно до ст. 155 Земельного кодексу України у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.
Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. Підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт (аналогічна правова позиція викладена в Роз'ясненні Президії Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000 № 02-5/35).
Відповідно до частини 1 ст. 21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Суд, приймаючи рішення, розглядає спір у справі в межах предмету позову на підставах, які визначає позивач на власний розсуд згідно частини 1 ст. 12, ст. 20 Цивільного кодексу України.
Так, оскільки судом було встановлено, що земельна ділянка Товариства з обмеженою відповідальністю "Курортіндустрія" площею 2,2693 га не знаходиться ані повністю, ані частково в межах Лісового заказника місцевого значення «Ворзельський», позовні вимоги прокурора про визнання недійними рішень Ворзельської селищної ради від 09.11.04 №812-24-ІУ, від 24.12.04 №889-26-ІУ, від 20.01.05 № 926-28-ІУ з підстав, викладених у позовній заяві задоволенню не підлягають.
Вимоги про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 01.02.2005 та зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю "Курортіндустрія" повернути земельну ділянку площею 2,2693 га є похідними від вимог про визнання недійними рішень Ворзельської селищної ради, та не підлягають задоволенню, оскільки і в задоволенні вказаних вимог судом було відмовлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 4-3 ГПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відтак, сторони звертаючись до суду повинні враховувати те, що визначення та наповнення доказової бази переданого на розгляд суду спору покладаються саме на сторони, а не на суд. Суд вирішує спір на підставі поданих та витребуваних в порядку ст. 38 ГПК України сторонами доказів.
Витрати по оплаті експертизи в порядку ст.ст. 44,49 Господарського процесуального кодексу України покладаються судом на позивачів.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. У задоволенні позову відмовити повністю.
2. Стягнути з Кабінету Міністрів України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Курортіндустрія" (код ЄДРПОУ 32606994) 5770,24 грн витрат на оплату судової експертизи.
3. Стягнути з Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області (код ЄДРПОУ 05524009) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Курортіндустрія" (код ЄДРПОУ 32606994) 5770,24 грн витрат на оплату судової експертизи.
4. Стягнути з Київського обласного та по місту Києву управління лісового та мисливського господарства (код ЄДРПОУ 35278561) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Курортіндустрія" (код ЄДРПОУ 32606994)5770,24 грн витрат на оплату судової експертизи.
5. Стягнути з комунального підприємства Київської обласної ради "Обласний лісгосп" (код ЄДРПОУ 03327894) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Курортіндустрія" (код ЄДРПОУ 32606994) 5770,24 грн витрат на оплату судової експертизи.
6. Стягнути з Головного управління Держземагенства у Київській області (код ЄДРПОУ 38760797) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Курортіндустрія" (код ЄДРПОУ 32606994) 5770,24 грн витрат на оплату судової експертизи.
7. Видати накази.
Повний текст рішення складено 08.10.2014.
Головуючий суддя А.Ф. Черногуз
Судді П.В. Горбасенко
В.А. Ярема
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2014 |
Оприлюднено | 14.10.2014 |
Номер документу | 40824604 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Черногуз А.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні