Справа № 2-766/09
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.01.2015 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі: головуючого судді - Кривич Ж.О.,
при секретарі - Власовій М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці матеріали подання державного виконавця Автозаводського відділу державної виконавчої служби Кременчуцького міського управління юстиції ОСОБА_1 про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України до виконання ним зобов'язань, -
В С Т А Н О В И В:
Державний виконавець звернувся до суду із вищевказаним поданням. Вказує, що на примусовому виконанні в Автозаводському відділі державної виконавчої служби Кременчуцького МУЮ перебуває зведене виконавче провадження з примусового виконання виконавчих листів: 2-766/2009 від 25.05.2010 року виданий Автозаводським районним судом м. Кременчука Полтавської області про стягнення з ОСОБА_2 на користь ПАТ КБ «ПриватБанк» боргу в сумі 117548 грн. 82 коп., судових витрат: судового збору в сумі 897 грн. 17 коп. та витрат на ІТЗ в сумі 30 грн.; 1601/5103/2012 виданого 28.01.2014 року Автозаводським районним судом м. Кременчука Полтавької області про стягнення з ОСОБА_2 на користь ПАТ КБ «ПриватБанк» заборгованості за кредитним договором в розмірі 84 855 грн. 67 коп. та судові витрати в сумі 848 грн. 56 коп.
05.02.2014 року відкрито виконавче провадження.
Постановою державного виконавця від 22.08.2014 року вищезазначені виконавчі провадження об'єднано.
Станом на день звернення до суду ОСОБА_2 рішення не виконав.
Просить встановити боржнику ОСОБА_2 тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов'язань.
Суд, вивчивши матеріали подання, встановив наступне.
Згідно ст. 377-1 ЦПК України, питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органів державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Відповідно до ч. 2 ст. 377-1 ЦПК України суд негайно розглядає подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги у їх сукупності та взаємозв'язку, оцінивши усі наявні докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні подання, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Згідно з п.18 ч.3 ст.11 Закону державний виконавець уповноважений у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.
В матеріалах, наданих суду, не міститься жодних доказів про те, що ОСОБА_2 отримав копію постанови про відкриття виконавчого провадження, а також те, що боржник маючи об'єктивну можливість виконати рішення суду, свідомо ухиляється від цього.
Державним виконавцем наразі не вжиті всі заходи для примусового виконання рішення.
Згідно ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в"їзду в Україну громадян України» громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді закордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.
Доказів, які б давали підстави вважати, що боржник має намір ухилятись від виконання судового рішення шляхом залишення території України, державний виконавець не надав.
Таким чином, надані суду матеріали не дозволяють суду зробити висновок про наявність достатніх підстав для обмеження у праві виїзду за кордон боржника.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 208-210,293, 377-1 ЦПК України, ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в"їзду в Україну громадян України», ст. 11 ЗУ «Про виконавче провадження», суд -
У Х В А Л И В :
В задоволенні подання державного виконавця Автозаводського відділу державної виконавчої служби Кременчуцького міського управління юстиції ОСОБА_1 про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України до виконання ним зобов'язань - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного Суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м. Кременчука шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя:
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2015 |
Оприлюднено | 06.02.2015 |
Номер документу | 42544843 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Кривич Ж. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні