Ухвала
від 19.03.2015 по справі 916/46/15-г
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


У Х В А Л А

про повернення апеляційної скарги

"19" березня 2015 р.Справа № 916/46/15-г Колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду у складі:

Головуючого судді : Ярош А.І.,

Суддів: Шевченка В.В., Головея В.М.,

розглянувши апеляційну скаргу Відділу Держземагенства у Ренійському районі Одеської області

на рішення господарського суду Одеської області від 26 лютого 2015 року

по справі № 916/46/15-г

за позовом Державного підприємства «Українські спеціальні системи»

до Відділу Держземагенства у Ренійському районі Одеської області

про стягнення 41 137,44 грн.,

ВСТАНОВИЛА:

16.03.2015 року до Одеського апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Відділу Держземагенства у Ренійському районі Одеської області на рішення господарського суду Одеської області від 26 лютого 2015 року по справі №916/46/15-г.

В апеляційній скарзі міститься клопотання про звільнення від сплати судового збору, оскільки Відділ Держземагенства у Ренійському районі Одеської області є державною установою з чітко визначеним кошторисом, яким не передбачено витрат на сплату судового збору.

Скаржник просить суд апеляційної інстанції врахувати його майновий стан та вирішити питання про звільнення його від сплати судового збору відповідно до ст.8 ЗУ "Про судовий збір".

Ознайомившись з одержаними матеріалами, колегія суддів вважає, що клопотання про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає, а апеляційну скаргу слід повернути апелянту без розгляду, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ч.3 ст.94 ГПК України до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Підстави сплати і розмір ставок по сплаті судового збору встановлено ЗУ „Про судовий збір".

Згідно ч.2 ст.4 ЗУ „Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви: майнового характеру становить 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат; немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати; а за подання апеляційної скарги на рішення суду - 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

При цьому, відповідно до ч.1 ст.4 ЗУ „Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Відповідно до ст.8 ЗУ „Про Державний бюджет України на 2015 рік", у 2015 році установлено мінімальну заробітну плату з 1 січня - 1218 гривень.

Таким чином, при поданні апеляційної скарги апелянт повинен був надати до суду докази оплати судового збору у розмірі 913,50 грн., натомість до апеляційної скарги доказів сплати судового збору не додано взагалі.

Відповідно до ст.8 ЗУ „Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Відповідно до роз'яснень, які містяться у п.3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013р. "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" у розгляді питань, пов'язаних з відстроченням та розстроченням сплати судового збору, зменшенням його розміру або звільненням від його сплати (стаття 8 Закону) і застосуванням приписів Закону щодо пільг зі сплати судового збору (стаття 5 Закону) господарським судам слід враховувати таке. Єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати . Господарський суд вправі вчинити дії, про які йдеться у статті 8 Закону, і зі своєї ініціативи з наведенням в ухвалі відповідних мотивів.

На думку судової колегії, оскільки Відділом Держземагенства у Ренійському районі Одеської області підставою для звільнення від сплати судового збору зазначено саме те, що кошторисом відділу не передбачено витрат на сплату судового збору, колегія суддів відхиляє вищезазначене клопотання апелянта.

Положеннями ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» визначений вичерпний перелік осіб та установ, які звільняються від сплати судового збору, при цьому Держземагенство та його відділи до цього переліку не входять.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

За таких обставин, оскільки скаржником не виконано вимоги п.3 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга Відділу Держземагенства у Ренійському районі Одеської області підлягає поверненню скаржнику без розгляду.

Керуючись ст. 86, п.3 ч.1 ст. 97 ГПК України, колегія суддів апеляційного господарського суду

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Відділу Держземагенства у Ренійському районі Одеської області (вх.№1237/15 від 16.03.2015 р.) та додані до неї документи повернути скаржнику без розгляду.

Справу №916/46/15-г повернути господарському суду Одеської області.

Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.

Головуючий суддя А.І. Ярош

Судді В.В. Шевченко

В.М. Головей

СудОдеський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення19.03.2015
Оприлюднено24.03.2015
Номер документу43160256
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/46/15-г

Ухвала від 30.05.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Волков Р.В.

Ухвала від 25.11.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Саранюк В.I.

Ухвала від 07.09.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Цісельський О.В.

Ухвала від 28.08.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Цісельський О.В.

Ухвала від 12.08.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Саранюк В.I.

Постанова від 17.06.2015

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Постанова від 16.06.2015

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Ухвала від 02.06.2015

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Ухвала від 06.04.2015

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Ухвала від 19.03.2015

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні