02.03.2015
Справа № 369/13363/14-ц
Провадження № 2/369/94/15
Заочне РІШЕННЯ
Іменем України
02 березня 2015 року Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Усатова Д.Д.
за участю секретаря Котляр А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства «Комерційного банку «Актив-Банк» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю «Хімакс» про стягнення заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на предмет іпотеки, -
В С Т А Н О В И В:
У грудні 2014 року позивач публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Актив-Банк» звернувся з позовом до відповідачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю «Хімакс» про стягнення заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на предмет іпотеки.
Свої позовні вимоги позивач мотивував тим, що 31 травня 2013 року між відкритим акціонерним товариством «Комерційний банк «Актив-Банк», правонаступником якого з є публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Актив-Банк» та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № 0531/01, згідно з умовами якого позивач надав відповідачу грошові кошти (кредит) у сумі 2 500 000 грн. зі сплатою відсотків у розмірі 25 % річних.
В подальшому, до кредитного договору було укладено додаткові угоди від 31.07.2013 р., 30.09.2013 р., 31.12.2013 р., 03.02.2014 р., 03.03.2014 р., 23.06.2014 р., 11.08.2014 р..
В забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором між позивачем та відповідачем ОСОБА_4 був укладений договір іпотеки №0531/S-1, від 03 червня 2013 року, а також між позивачем та відповідачем ОСОБА_4 й ОСОБА_5 був укладений договір іпотеки №0531/S-2, від 03 червня 2013 року.
Посилаючись на викладене вище та норми закону, позивач просив суд: cтягнути з ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, на користь публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Актив - Банк» (код ЄДРПОУ 26253000), що зареєстрований АДРЕСА_1, заборгованість за кредитним договором № 0531/01 від 31.05.2013 року (не відновлювальна лінія, фізична особа) з усіма змінами та доповненнями до нього, що станом на 21 листопада 2014 року становить 2 495 910,72 грн. (два мільйони чотириста дев'яносто п'ять тисяч дев'ятсот десять гривень 72 копійки).
В рахунок погашення заборгованості ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1 за кредитним договором № 0531/01 від 31.05.2013 року (нвідновлювальна лінія, фізична особа) з усіма змінами та доповненнями до нього в розмірі 2 495 910,72 грн. (два мільйони чотириста дев'яносто п'ять тисяч дев'ятсот десять гривень 72 копійки), звернути стягнення на предмет іпотеки, а саме: земельну ділянку, площею 0,1672 га , кадастровий номер 3222487001:01:004:0018, з цільовим призначенням земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_2, що належить ОСОБА_2 на праві власності на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку (Серія КВ №119313), виданого 30.12.2003 року Ходосівською сільською радою на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки від 20 червня 2002 року №3192, переданої в іпотеку відповідно до Іпотечного договору №0531/ S -1 від 03 червня 2013 року шляхом передачі Іпотекодержателю предмету іпотеки у власність та визнання на нього права власності за Іпотекодержателем, ПАТ «Комерційний банк «Актив-Банк» (ЄДРПОУ: 15253000, місцезнаходження: 04070, м. Київ, вул. Борисоглібська, буд. 3), на підставі Іпотечного договору №0531/01/ S -1 від 03.06.2013 року.
В рахунок погашення заборгованості ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1 за кредитним договором № 0531/01 від 31.05.2013 року (невідновлювальна лінія, фізична особа) з усіма змінами та доповненнями до нього в розмірі 2 495 910,72 грн. (два мільйони чотириста дев'яносто п'ять тисяч дев'ятсот десять гривень 72 копійки), звернути стягнення на предмет іпотеки, а саме: домоволодіння, об»єкт житлової нерухомості, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 46410832224, що знаходиться в АДРЕСА_2, загальною площею 502,5 кв .м., житловою площею 133,6 кв.м., до складу якого водять: житловий будинок р.п.2002 - «А», Веранда - «а, а1», Прибудова - «а2», Житлова прибудова - «А1», Тераса - «а3», Навіс - «В», Альтанка - «Г», Криниця - «1», Огорожа - «2-5», що належить ОСОБА_2 на праві власності на підставі Свідоцтва про право власності індексний номер 3885297 від 24 травня 2013 року, виданого Реєстраційною службою Києво-Святошинського управління юстиції Київської області, бланк серія САВ № 216742, право власності зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, номер запису про право власності 736999 від 17 квітня 2013 року, внесеного на підставі Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 1824647 від 20 квітня 2013 року, а також земельну ділянку на якій розташоване вищезазначене нерухоме майно (домоволодіння), площею 0,1477 га., кадастровий номер якої 3222487001:01:004:5024, цільове призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель, що належать ОСОБА_3, на праві власності на підставі Державного акту на право приватної власності на землю, виданого Ходосівською сільською радою на підставі рішення виконкому Ходосівської сільської Ради народних депутатів від 24 жовтня 2000 року №80/6, зареєстрований в Книзі записів реєстрацій державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 856, переданих в іпотеку відповідно до Іпотечного договору №0531/ S - 1 від 03 червня 2013 року шляхом передачі Іпотекодержателю предмету іпотеки у власність та визнання на нього права власності за Іпотекодержателем, ПАТ «Комерційний банк «Актив-Банк» (ЄДРПОУ: 26253000, місцезнаходження: 04070, м. Київ, вул. Борисоглібська, буд. 3), на підставі Іпотечного договору №0531/01/ S -2 від 03.06.2013 року.
Представник позивача у судове засідання не з'явився. Надав до суду заяву про слухання справи у його відсутність. Позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у позові.
Відповідачі в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені, причини неявки суду не повідомляли.
Представник третьої особи в судове засідання не з»явився. Повідомлявся належним чином. Причини неявки суду не відомі.
За згодою позивача суд ухвалив провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення, що відповідає вимогам ст.224 ЦПК України.
Суд, дослідивши зібрані у справі докази, приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.
Статтею 15 ЦК України визначено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
У відповідності до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов'язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом. Суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень частин другої - п'ятої статті 13 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Статтею 10 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч.1 ст.575 Цивільного кодексу України та ст.1 Закону України «Про іпотеку» іпотекодержатель має право у разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов'язання одержати задоволення своїх вимог за рахунок предмета іпотеки.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про іпотеку» за рахунок предмета іпотеки іпотекодержатель має право задовольнити свою вимогу за основним зобов'язанням у повному обсязі або в частині, встановленій іпотечним договором, що визначена на час виконання цієї вимоги.
За правилами ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. В силу ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Згідно ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ст. 589 ЦК України, у разі невиконання зобов'язання, забезпеченого заставою, заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави. За рахунок предмета застави заставодержатель має право задовольнити в повному обсязі свою вимогу, що визначена на момент фактичного задоволення, включаючи сплату процентів, неустойки, відшкодування збитків, завданих порушенням зобов'язання, необхідних витрат на утримання заставленого майна, а також витрат, понесених у зв'язку із пред'явленням вимоги, якщо інше не встановлено договором.
Судом встановлено, що 31 травня 2013 року між відкритим акціонерним товариством «Комерційний банк «Актив-Банк», правонаступником якого з є публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Актив-Банк» та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № 0531/01, згідно з умовами якого позивач надав відповідачу грошові кошти (кредит) у сумі 2 500 000 грн. зі сплатою відсотків у розмірі 25 % річних.
В подальшому, до кредитного договору було укладено додаткові угоди від 31.07.2013 р., 30.09.2013 р., 31.12.2013 р., 03.02.2014 р., 03.03.2014 р., 23.06.2014 р., 11.08.2014 р..
В забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором між позивачем та відповідачем ОСОБА_4 був укладений договір іпотеки №0531/S-1, від 03 червня 2013 року, а також між позивачем та відповідачем ОСОБА_4 й ОСОБА_5 був укладений договір іпотеки №0531/S-2, від 03 червня 2013 року.
За правилами ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
У відповідності до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про іпотеку» за рахунок предмета іпотеки іпотекодержатель має право задовольнити свою вимогу за основним зобов'язанням у повному обсязі або в частині, встановленій іпотечним договором, що визначена на час виконання цієї вимоги, включаючи сплату процентів, неустойки, основної суми боргу та будь-якого збільшення цієї суми, яке було прямо передбачене умовами договору, що обумовлює основне зобов'язання.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про іпотеку» у разі невиконання або неналежного виконання боржником основного зобов'язання іпотекодержатель вправі задовольнити свої вимоги за основним зобов'язанням шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки. Звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється, зокрема, на підставі рішення суду.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про іпотеку», в разі задоволення судом позову про звернення стягнення на предмет іпотеки у рішенні суду, крім іншого, зазначається спосіб реалізації предмета іпотеки, таким способом може бути реалізації предмета іпотеки іпотекодержателем самостійно будь-якій особі-покупцеві з застосуванням процедури продажу, встановленої ст. 38 Закону України «Про іпотеку».
Відповідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Отже, суд, оцінюючи докази в їх сукупності, дійшов висновку про обґрунтованість та доведеність вимог позивача, оскільки вони відповідають вимогам ст.57-59 ЦПК України.
Зважаючи на вищенаведене, відповідно до ст. ст. 526, 530, 575, 629 ЦК України, ст. 3-7, 33, 37 Закону України «Про іпотеку», керуючись ст.ст. 3, 4, 11, 15, 60, 209, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, на користь публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Актив - Банк» (код ЄДРПОУ 26253000), що зареєстрований АДРЕСА_1, заборгованість за кредитним договором № 0531/01 від 31.05.2013 року (не відновлювальна лінія, фізична особа) з усіма змінами та доповненнями до нього, що станом на 21 листопада 2014 року становить 2 495 910,72 грн. (два мільйони чотириста дев'яносто п'ять тисяч дев'ятсот десять гривень 72 копійки).
В рахунок погашення заборгованості ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1 за кредитним договором № 0531/01 від 31.05.2013 року (нвідновлювальна лінія, фізична особа) з усіма змінами та доповненнями до нього в розмірі 2 495 910,72 грн. (два мільйони чотириста дев'яносто п'ять тисяч дев'ятсот десять гривень 72 копійки), звернути стягнення на предмет іпотеки, а саме: земельну ділянку, площею 0,1672 га, кадастровий номер 3222487001:01:004:0018, з цільовим призначенням земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_2, що належить ОСОБА_2 на праві власності на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку (Серія КВ №119313), виданого 30.12.2003 року Ходосівською сільською радою на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки від 20 червня 2002 року №3192, переданої в іпотеку відповідно до Іпотечного договору №0531/S-1 від 03 червня 2013 року шляхом передачі Іпотекодержателю предмету іпотеки у власність та визнання на нього права власності за Іпотекодержателем, ПАТ «Комерційний банк «Актив-Банк» (ЄДРПОУ: 15253000, місцезнаходження: 04070, м. Київ, вул. Борисоглібська, буд. 3), на підставі Іпотечного договору №0531/01/ S -1 від 03.06.2013 року.
В рахунок погашення заборгованості ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1 за кредитним договором № 0531/01 від 31.05.2013 року (невідновлювальна лінія, фізична особа) з усіма змінами та доповненнями до нього в розмірі 2 495 910,72 грн. (два мільйони чотириста дев'яносто п'ять тисяч дев'ятсот десять гривень 72 копійки), звернути стягнення на предмет іпотеки, а саме: домоволодіння, об»єкт житлової нерухомості, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 46410832224, що знаходиться в АДРЕСА_2, загальною площею 502,5 кв.м., житловою площею 133,6 кв.м., до складу якого водять: житловий будинок р.п.2002 - «А», Веранда - «а, а1», Прибудова - «а2», Житлова прибудова - «А1», Тераса - «а3», Навіс - «В», Альтанка - «Г», Криниця - «1», Огорожа - «2-5», що належить ОСОБА_2 на праві власності на підставі Свідоцтва про право власності індексний номер 3885297 від 24 травня 2013 року, виданого Реєстраційною службою Києво-Святошинського управління юстиції Київської області, бланк серія САВ № 216742, право власності зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, номер запису про право власності 736999 від 17 квітня 2013 року, внесеного на підставі Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 1824647 від 20 квітня 2013 року, а також земельну ділянку на якій розташоване вищезазначене нерухоме майно (домоволодіння), площею 0,1477 га., кадастровий номер якої 3222487001:01:004:5024, цільове призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель, що належать ОСОБА_3, на праві власності на підставі Державного акту на право приватної власності на землю, виданого Ходосівською сільською радою на підставі рішення виконкому Ходосівської сільської Ради народних депутатів від 24 жовтня 2000 року №80/6, зареєстрований в Книзі записів реєстрацій державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 856, переданих в іпотеку відповідно до Іпотечного договору №0531/S-1 від 03 червня 2013 року шляхом передачі Іпотекодержателю предмету іпотеки у власність та визнання на нього права власності за Іпотекодержателем, ПАТ «Комерційний банк «Актив-Банк» (ЄДРПОУ: 26253000, місцезнаходження: 04070, м. Київ, вул. Борисоглібська, буд. 3), на підставі Іпотечного договору №0531/01/S -2 від 03.06.2013 року.
Стягнути в солідарному порядку з ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь держави суму судового збору в сумі 3 654,00 грн..
Заочне рішення може бути переглянуте судом, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання рішення.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Києво-Святошинський районний суд Київської області шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення суду апеляційної скарги.
Суддя: Д.Д.Усатов
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2015 |
Оприлюднено | 30.03.2015 |
Номер документу | 43247997 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Ситнік Олена Миколаївна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Ситнік Олена Миколаївна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Ситнік Олена Миколаївна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Ситнік Олена Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні