cpg1251
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "18" березня 2015 р. Справа № 906/162/15
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Тимошенка О.М.
за участю представників сторін:
від 1-го позивача: Черниш М.М. (довіреність №26 від 24.04.14.)
від 2-го позивача: Філоненко М.М. (довіреність б/н від 07.04.14.)
від відповідача: не з'явився
від 1-ї третьої особи: Черкас С.К. (довіреність №4-11/04 від 02.03.15.)
від 2-ї третьої особи: не з'явився
розглянув у судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом 1) Малинського споживчого товариства (м.Малин, Житомирська область)
2) Споживчого товариства "Кооператор" (м.Малин, Житомирська область)
до Малинської районної спілки споживчих товариств (м.Малин, Житомирська область)
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні
відповідача: 1) Житомирської обласної спілки споживчих товариств (м.Житомир),
2) Споживчого товариства "Поліське" (м. Житомир)
про визнання недійсними рішень конференції, які оформлені протоколами №6 від 18.08.2009р. та №7 від 09.09.2011р.
Позивач звернувся до господарського суду Житомирської області з позовом про визнання недійсними рішення, прийняті конференцією Малинської районної спілки споживчих товариств, оформлених протоколами Конференції членів Малинської районної спілки споживчих товариств №6 від 18.08.09. та №7 від 09.09.11.
Позовні вимоги грунтуються на тому, що жодним із засновників Малинської РССТ не ставилось питання щодо скликання конференцій 18.08.09 та 09.09.11, не приймали рішень про вихід з спілки, про проведення конференцій не повідомлялись, представники для участі у конференціях не направлялись.
Представники позивачів у судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав викладених у позовній заяві, пояснили, що особа, яка в протоколі конференції від 18.08.09 зазначена як представник позивачів, участі в конференції не приймала.
Представник Житомирської обласної спілки споживчих товариств у судовому засіданні позовні вимоги позивачів підтримав.
Відповідач свого уповноваженого представника в судове засіданні на направив, про причину неявки суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Представник Споживчого товариства "Поліське" у судове засідання не з'явився. До суду повернулася ухвала, адресована третій особі з відміткою "за закінченням терміну зберігання".
Ухвалою від 02.03.15, в порядку ст.30 ГПК України для дачі пояснень по справі, викликалась Степанчук Ольга Михайлівна, яка повідомила, що в конференціях 18.08.09 та 09.09.11 участі не приймала про їх проведення їй нічого не відомо.
В судовому засіданні досліджена реєстраційна справа Малинської районної спілки споживчих товариств.
Враховуючи те, що явка представників сторін в засідання суду обов'язковою не визнавалась, надання письмового відзиву відповідно до вимог ст.59 ГПК України є правом відповідача, а не його обов'язком, господарський суд вважає, що неявка відповідача, повідомленого належним чином, не перешкоджає розгляду справи за наявними матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно витягу з єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та Статуту Малинської районної спілки споживчих товариств в редакції, яка затверджена конференцією Малинської РССТ 15.07.09 та зареєстрована 28.07.09, Малинське споживче товариство та Споживче товариство "Кооператор" (позивачі) а також Споживче товариство "Житомирське обласне споживче товариство" були станом на 18.08.19 членами Малинської районної спілки споживчих товариств (надалі Малинська РССТ/відповідач/райспоживспілка).
18 серпня 2009 року, відбулася конференція членів Малинської РССТ, рішення якої оформлено протоколом №6 від 18.08.09, з якого вбачається, що конференцією вирішено:
- виключити Малинське споживче товариство (код ЄДРПОУ 04591860) та Споживче товариство "Кооператор" (код ЄДРПОУ 30077377) зі складу засновників Малинської районної спілки споживчих товариств;
- прийняти Споживче товариство "Поліське" до складу засновників Малинської районної спілки споживчих товариств;
- затвердити розподіл часток у статутному фонді Малинської районної спілки споживчих товариств у наступному співвідношенні:
1)частка учасника Споживчого товариства "Поліське" становить 500,00 грн., що складає 5% статутного фонду Малинської районної спілки споживчих товариств;
2)частка учасника Споживчого товариства "Житомирське обласне споживче товариство" становить 9500,00 грн., що складає 95% статутного фонду Малинської районної спілки споживчих товариств;
- затвердити та підписати зміни та доповнення до Статуту Малинської районної спілки споживчих товариств шляхом викладення змін та доповнень до статуту в новій редакції. Доручити голові правління Єфремову А.А. надати державному реєстратору всі необхідні документи, для проведення державної реєстрації змін до установчих документів.
В протоколі конференції зазначено, що представником позивачів на конференції була громадянка Степанчук О.М.
Вказане рішення конференції є недійсними, як таке, що прийнято з порушенням ст. ст 5, 7, 8 Закону України "Про споживчу кооперацію" виходячи з наступного.
Відповідно до ст.5 вказаного Закону основним документом, що регулює діяльність споживчого товариства, є статут. У ньому визначаються порядок вступу до товариства і виходу з нього, права та обов'язки членів товариства, його органи управління, контролю та їх компетенція, порядок утворення майна товариства і розподілу прибутку, умови реорганізації і ліквідації товариства та інші положення, що не суперечать законодавчим актам України.
Вищим органом управління споживчого товариства є загальні збори його членів (ст.7 Закону).
Відповідно до п.3 ст.8 Закону України "Про споживчу кооперацію", вищим органом управління спілки є з'їзд (конференція), який приймає Статут, обирає розпорядчі, виконавчі та контрольні органи, вирішує інші питання діяльності спілки. Взаємодія і підпорядкованість розпорядчих, виконавчих органів спілки визначається Статутом.
Згідно до Статуту Малинської РССТ в редакції станом на 18.08.09:
- Вищим органом управління райспоживспілки є конференція райспоживспілки (пункт 13).
- На конференції райспоживспілки кожного члена представляє один делегат, який обирається вищим органом управління або рішенням правління члена райспоживспілки. Рішення конференції вважається прийнятим, якщо за нього проголосували одноголосно делегати від усіх членів. (пункт 14)
- Чергові конференції райспоживспілки проводяться один раз на рік, позачергові скликаються на вимогу усіх членів райспоживспілки. (пункт 15)
- Про дату, час та місце проведення конференції члени райспоживспілки повідомляються рекомендованим листом за 30 днів. (пункт 16)
- Член райспоживспілки має право виходу з її складу. Питання про вихід розглядається його вищим органом управління при обов'язковій участі представників райспоживспілки. Орган управління споживчого товариства подає конференції райспоживспілки письмову заяву і копію рішення свого вищого органу управління про вихід. (пункт 10)
- Будь-яке рішення, що зачіпає майнові права члена райспоживспілки, може бути прийнято тільки за його згодою. (пункт 8)
Рішення конференції, які оформлені протоколом №6 від 18.08.09, прийняті з порушенням вказаних норм статуту, оскільки:
- Позивачі, як члени Малинської РССТ не приймали рішень щодо делегата конференції, яка відбулася 18.08.09, про що свідчить відсутність таких рішень в матеріалах судової та реєстраційної справи, а також та підтверджується довідками, які видані позивачами. (а.с.16, 17)
- Громадянка Степанчук О.М. в судовому засіданні в порядку ст. 30 ГПК України пояснила, що вона не була делегована на конференцію і приймала в ній участі.
- Судом не встановлено, що позивачі як члени спілки повідомлялися про час та місце проведення конференції.
- Вищий орган управління позивачів не приймав рішень про вихід з Малинської РССТ, заяви з цього приводу не подавались, про що свідчить відсутність таких рішень та заяв в матеріалах судової та реєстраційної справ, а також та підтверджується довідками, які видані позивачами (а.с.16, 17)
Вказані порушення статуту (а отже закону) під час скликання та проведення конференції вказують на відсутність волевиявлення членів райспоживспілки на прийняття таких рішень, тому суд визнає ці рішення недійсними.
09.09.11, відбулася конференція членів Малинської районної спілки споживчих товариств, рішення якої оформлено протоколом №7 від 09.09.11, з якого вбачається, що конференцією вирішено:
- припинити шляхом перетворення Малинську районну спілку споживчих товариств у Товариство з обмеженою відповідальністю "Малинська районна спілка споживчих товариств";
- призначити ліквідатора Малинської районної спілки споживчих товариств.
Виходячи з того, що виключення позивачів із членів Малинської РССТ є незаконним, рішення прийняті на конференції 09.09.11 є недійсними, оскільки прийняті неповноважними членами райспоживспілки та за відсутності представників дійсних членів - Малинського СТ та СТ "Кооператор". А відповідно до пункту 14 статуту Малинської РССТ рішення конференції вважається прийнятим, якщо за нього проголосували одноголосно делегати від усіх членів. Тобто рішення конференції прийняте з порушенням норм статуту, а отже закону.
Відповідно до ст. ст. 43, 33, 34 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Враховуючи викладене, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги обгрунтовані, заявлені у відповідності до вимог чинного законодавства, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню.
Витрати , пов'язані з оплатою судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Визнати недійсними рішення прийняті на конференціях Малинської районної спілки споживчих товариств від 18.08.09 та 09.09.11.
3.Стягнути з Малинської районної спілки споживчих товариств (11601, Житомирська область, м.Малин, вул.Грушевського,11; код 01750051) на користь:
- Малинського споживчого товариства (11601, Житомирська область, м.Малин, вул.Грушевського,11; код 04591860) - 1218,00грн. судового збору.
- Споживчого товариства "Кооператор" (11601, Житомирська область, м.Малин, вул.Грушевського,11; код 30077355) - 1218,00грн. судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Дата підписання рішення 23.03.15
Суддя Тимошенко О. М.
Віддрукувати:
1- в справу
2-відповідачу (рек. з повідом.)
3- СП"Поліське" (рек. з повідом.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2015 |
Оприлюднено | 30.03.2015 |
Номер документу | 43267740 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні