54/67
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 54/67
06.05.09
За позовом Об'єднання підприємств "Українська ліга музичних прав"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Галс Ко, ЛТД"
про укладення договору
Суддя Демченко Т.С.
Представники:
від позивача Ховхун Ю.Е., за дов. б/н від 14.05.2008 р.
від відповідача не з'явився
У судовому засіданні 06.05.2009 р. за згодою представника позивача відповідно до ст. 85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до Господарського суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Галс Ко, ЛТД" про зобов'язання укласти договір.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач здійснює публічне виконання фонограм музичних творів, що згідно зі ст. 43 Закону України "Про авторське право і суміжні права" допускається без згоди виробників фонограм, за умови виплати винагороди за таке використання. Збирання винагороди здійснюється визначеними уповноваженими організаціями колективного управління, якою є позивач, на підставі укладених з ними договорів. Оскільки відповідач є суб'єктом господарювання, на якого законом покладено обов'язок укласти з уповноваженою організацією колективного управління договір про виплату винагороди, на підставі ст.ст. 179, 181, 187 ГК України позивач просить суд зобов'язати відповідача укласти з ним договір про виплату винагороди за комерційне використання об'єктів суміжних прав.
Ухвалою суду від 17.10.2008 р. порушено провадження у справі № 54/67, розгляд справи призначено на 05.11.2008 р.
Представник відповідача у судове засідання 05.11.2008 р. не з'явився, витребуваних документів суду не надав, через відділ діловодства Господарського суду м. Києва подав клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з неможливістю явки представника відповідача. Клопотання судом задоволено, розгляд справи відкладено на 26.11.2008 р.
У поданому відзиві відповідач заперечив проти вимог позивача та просив відмовити у позові. Свої заперечення відповідач обґрунтовує тим, що між ним та Товариством з обмеженою відповідальністю "Медіа Рітейл" укладено договір № У-2008/08 від 10.10.2008 р., за умовами якого відповідачу надано право використання музичних творів, зокрема, шляхом публічного виконання та публічного сповіщення цих творів. Крім того, відповідач посилається на те, що відповідач не має технічних засобів для публічного виконання музичних творів і на час складання акту фіксації у магазині не грала музика, а лише використовувалася програма загальнодержавних новин з метою перевірки телевізорів, а сам акт фіксації був сфальсифікований позивачем і не є доказом в розумінні ст.ст. 36, 37 ГПК України.
У судовому засіданні 26.11.2008 р. відповідно до ст. 77 ГПК України оголошувалася перерва до 12.12.2008 р.
У судовому засіданні 12.12.2008 р. представником відповідача заявлено наступні клопотання:
- про залучення як свідків у справі фізичних осіб Куліка Є.М. та Хренову О.О.;
- про витребування у позивача доказів на підтвердження правомочності отримання від авторів прав на здійснення збору коштів, з поіменним переліком авторів, та доказів на підтвердження сплати винагороди авторам;
- про залучення в якості третьої особи по справі Товариство з обмеженою відповідальністю "Медіа Рітейл" та зобов'язання ТОВ "Медіа Рітейл" надати пояснення щодо прав та обов'язків суб'єктів авторського права.
У задоволенні зазначених клопотань відмовлено.
Ухвалою суду від 12.12.2008 р. розгляд справи відкладено на 14.01.2009 р.
Відповідачем повторно заявлено клопотання про витребування у позивача доказів на підтвердження правомочності отримання від авторів прав на здійснення збору коштів, з поіменним переліком авторів, та доказів на підтвердження сплати винагороди авторам.
Зважаючи на те, що відповідачем у заявленому клопотанні не зазначено обставин, які можуть підтвердити вказані ним докази, та з огляду на те, що в матеріалах справи містяться докази того, що позивач є уповноваженою організацією колективного управління, якій Законом України "Про авторське право і суміжні права" надані повноваження по збиранню винагороди за використання фонограм (відеограм) і здійсненню контролю за їх правомірним використанням, у задоволенні вказаного клопотання судом відмовлено.
У задоволенні клопотання про залучення як третьої особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Медіа Рітейл" та зобов'язання ТОВ "Медіа Рітейл" надати пояснення щодо прав та обов'язків суб'єктів авторського права також відмовлено, оскільки відповідачем не зазначено, на яких підставах ТОВ "Медіа Рітейл" належить залучити до участі у справі, і яким чином рішення у справі може вплинути на права або обов'язки ТОВ "Медіа Рітейл" щодо однієї з сторін.
У зв'язку з необхідністю витребування нових доказів, ухвалою суду від 14.01.2009 р. розгляд справи відкладено на 11.02.2009 р., зобов'язано Всеукраїнське об'єднання суб'єктів авторських і суміжних прав "Оберіг" та Об'єднання підприємств "Український музичний альянс" надати суду належним чином засвідчену копію виданого їм свідоцтва про визначення організації колективного управління уповноваженою організацією та інформацію про те, чи укладалися ними із Товариством з обмеженою відповідальністю "Галс Ко, ЛТД" договори про виплату винагороди за комерційне використання фонограм і відеограм.
30.01.2009 р. Об'єднання підприємств "Український музичний альянс" листом повідомило Господарський суд м. Києва про те, що не має жодних договірних відносин з відповідачем щодо виплати винагороди за використання останнім об'єктів суміжних прав.
У зв'язку з виключенням Всеукраїнського об'єднання суб'єктів авторських і суміжних прав "Оберіг" із реєстру уповноважених організацій колективного управління, зазначена організація не є організацією, уповноваженою на збір і розподіл винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм. За рішенням Державного департаменту інтелектуальної власності уповноваженою організацією визначено організацію колективного управління Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнське Агентство з авторських та суміжних прав".
Ухвалою суду від 11.02.2009 р. розгляд справи відкладено на 11.03.2009 р., витребувано від Всеукраїнської громадської організації "Всеукраїнське Агентство з авторських та суміжних прав" копію свідоцтва про визначення організації колективного управління уповноваженою організацією та інформацію про те, чи укладалися цією організацією із Товариством з обмеженою відповідальністю "Галс Ко, ЛТД" договори про виплату винагороди за комерційне використання фонограм і відеограм.
Ухвалою суду від 11.03.2009 р. розгляд справи відкладено на 25.03.2009 р.
У судовому засіданні 25.03.2009 р. представником позивача заявлено клопотання про відкладення розгляду справи з метою надання сторонам можливості узгодити умови мирової угоди. Клопотання судом задоволено, розгляд справи відкладено на 24.04.2009 р.
У судове засідання 24.04.2009 р. представник відповідача не з'явився, про причини неявки не повідомив, у зв'язку з чим розгляд справи відкладено на 06.05.2009 р.
Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, оглянувши у судовому засіданні оригінали документів, копії яких знаходяться в матеріалах справи, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до свідоцтва № 3 від 07.10.2003 р. позивач є організацією колективного управління, уповноваженою здійснювати збір і розподіл винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм та здійснювати контроль за правомірним використанням таких фонограм (відеограм).
07.04.2008 р. приватним підприємцем Ховхуном Юрієм Едуардовичем за участю громадян України Білецького Андрія Юрійовича та Бережного Ігната Володимировича був складений акт про те, що у приміщенні супермаркету електроніки "Домотехніка" за адресою: м. Київ, вул. Р. Окіпної, 3, здійснювалося публічне виконання музичних творів шляхом їх подання через репродуктори, розташовані у приміщенні закладу, внаслідок чого виконання цих музичних творів було доступним для сприйняття відвідувачами та персоналом зазначеного закладу. На підтвердження вказаних обставин позивачем також наданий відеозапис фіксації публічного виконання фонограм музичних творів.
Як свідчать матеріали справи, Товариство з обмеженою відповідальністю "Галс Ко, ЛТД" є орендарем нежилого приміщення за адресою: м. Київ, вул. Р. Окіпної, 3, яке орендується ним у Товариства з обмеженою відповідальністю "Мережа супермаркетів електроніки "Домотехніка" на підставі договору суборенди нерухомого майна № 314/09 від 17.09.2007 р. Згідно з довідкою АА № 184394 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України основним видом діяльності відповідача є, зокрема, роздрібна торгівля побутовими електротоварами, радіо- та телеапаратурою.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України "Про авторське право і суміжні права" до майнових прав виробників фонограм і виробників відеограм належить їх виключне право на використання своїх фонограм, відеограм і виключне право дозволяти чи забороняти іншим особам:
а) відтворення (пряме і (або) опосередковане) своїх фонограм і відеограм у будь-якій формі і будь-яким способом;
б) розповсюдження серед публіки фонограм, відеограм та їх примірників шляхом першого продажу або іншої передачі права власності;
в) комерційний прокат фонограм, відеограм і їх примірників, навіть після їх розповсюдження, здійсненого виробником фонограми чи відеограми або за їх дозволом;
г) публічне сповіщення фонограм, відеограм та їх примірників через будь-які засоби зв'язку таким чином, що будь-яка особа може отримати до них доступ з будь-якого місця і в будь-який час за їх власним вибором;
д) будь-яку видозміну своїх фонограм, відеограм;
е) ввезення на митну територію України фонограм, відеограм та їх примірників з метою їх поширення серед публіки.
Частиною 1 ст. 43 Закону України "Про авторське право і суміжні права" передбачено, що допускається без згоди виробників фонограм (відеограм), фонограми (відеограми) яких опубліковані для використання з комерційною метою, і виконавців, виконання яких зафіксовані у цих фонограмах (відеограмах), але з виплатою винагороди, таке пряме чи опосередковане комерційне використання фонограм і відеограм та їх примірників:
а) публічне виконання фонограми або її примірника чи публічну демонстрацію відеограми або її примірника;
б) публічне сповіщення виконання, зафіксованого у фонограмі чи відеограмі та їх примірниках, в ефір;
в) публічне сповіщення виконання, зафіксованого у фонограмі чи відеограмі та їх примірниках, по проводах (через кабель).
Частиною 2 статті ст. 43 Закону України "Про авторське право і суміжні права" встановлено, що збирання винагороди за використання фонограм (відеограм), що зазначені у частині першій цієї статті, і контроль за їх правомірним використанням здійснюються визначеними Установою уповноваженими організаціями колективного управління, однією з яких є підприємство позивача.
Відповідно до п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України № 71 від 18.01.2003 р. "Про затвердження розміру винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм та порядку її виплати" в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин, до числа суб'єктів, які здійснюють комерційне використання фонограм і (або) відеограм, належать, зокрема, підприємства та організації торгівлі, побутового обслуговування. Враховуючи, що основним видом діяльності відповідача є здійснення торгівельної діяльності, відповідач відноситься до числа суб'єктів, які здійснюють комерційне використання фонограм і (або) відеограм.
Згідно з п. 2 вказаної Постанови юридичні і фізичні особи, які здійснюють комерційне використання фонограм і відеограм, самостійно нараховують суми винагороди відповідно до розділу I цього додатка і перераховують її визначеним МОН уповноваженим організаціям колективного управління майновими правами суб'єктів суміжних прав. Крім того, зазначені юридичні і фізичні особи на підставі договорів про виплату винагороди надають уповноваженим організаціям у письмовій формі в установлені договором терміни відомості, необхідні для збирання і розподілу винагороди, зокрема щодо найменування використаних фонограм і (або) відеограм та зафіксованих у них виконань, їх виробників та виконавців, тривалості кожного використання зазначених об'єктів суміжних прав, розміру одержаних доходів від діяльності, пов'язаної з використанням цих об'єктів, або розміру витрат на здійснення їх використання тощо.
Відповідно до ч. 3 ст. 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Згідно з імперативними нормами ст. 43 Закону України "Про авторське право і суміжні права" та положеннями Постанови Кабінету Міністрів України № 71 від 18.01.2003 р. виплата винагороди є обов'язковою для суб'єктів, які здійснюють комерційне використання фонограм і відеограм. Єдиною можливою підставою для збору винагороди та здійснення контролю за правильністю і своєчасністю її виплати, є договір, який укладається відповідними суб'єктами із визначеними уповноваженими організаціями. З огляду на відсутність іншого (позадоговірного) механізму для збору та подальшого розподілу зібраної винагороди, суд вважає укладення договору між суб'єктами, які здійснюють використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм, та уповноваженими на збір винагороди організаціями обов'язковим в силу закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 638 ЦК України істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Згідно з ч. 3 ст. 180 ГК України при укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.
Розмір винагороди за публічне виконання опублікованих з комерційною метою фонограм та їх примірників визначений п. 2 розділу І вищезазначеної Постанови Кабінету Міністрів України № 71, згідно з яким розмір винагороди становить 1 відсоток доходів, одержаних з того виду діяльності, у процесі якої здійснюється використання об'єктів суміжних прав, або 2,5 відсотка загальної суми витрат на зазначений вид використання об'єктів суміжних прав у разі відсутності таких доходів.
При цьому, вказаною Постановою не визначено порядок та строк перерахування винагороди уповноваженим організаціям, відповідальність за порушення порядку та строків її виплати.
Виходячи із зазначеного, суд вважає, що умови договору про предмет договору, строк та порядок виплати винагороди, подання документів і відомостей, необхідних для визначення розміру, збирання і розподілу винагороди, строк договору та відповідальність сторін за невиконання його умов є істотними умовами договору про виплату винагороди за комерційне використання фонограм і відеограм.
09.04.2008 р. позивачем на адресу відповідача був направлений лист з пропозицією про укладання договору про сплату винагороди (роялті) за комерційне використання фонограм та зафіксованих у них виконань та відповідний проект договору.
Вказана пропозиція разом з проектом договору була направлена за адресою відповідача 02002, м. Київ, вул. Р. Окіпної, 3, однак поштове відправлення повернулося позивачеві з відміткою "За закінченням терміну зберігання".
Як вбачається зі змісту проекту договору (п.п. 1.1., 1.2., договору), за цим договором позивач видає відповідачеві дозвіл на публічне виконання фонограм та зафіксованих в них виконань в закладах, зазначених в додатках до цього договору, а відповідач зобов'язується сплачувати позивачу узгоджену в додатках до цього договору винагороду за публічне виконання фонограм.
Пунктами 2.2.1., 2.2.4. договору передбачений порядок і строки виплати винагороди та подання інформації щодо використаних фонограм, а п. 3.2. договору передбачена відповідальність за прострочку виплати винагороди та подання інформації. Договором також визначений строк його дії та підстави і порядок зупинення його дії у випадку припинення відповідачем публічного виконання фонограм.
Таким чином, запропонований позивачем проект договору містить всі істотні умови, необхідні для договорів такого виду.
Виходячи зі змісту ст. 43 Закону та норм Постанови, підставою для укладання договору є комерційне використання фонограм і відеограм та їх примірників, зокрема, шляхом публічного виконання фонограм або їх примірників.
Відповідно до термінів, визначених у ст. 1 Закону публічним виконанням є подання за згодою суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав творів, виконань, фонограм, передач організацій мовлення шляхом декламації, гри, співу, танцю та іншим способом як безпосередньо (у живому виконанні), так і за допомогою будь-яких пристроїв і процесів (за винятком передачі в ефір чи по кабелях) у місцях, де присутні чи можуть бути присутніми особи, які не належать до кола сім'ї або близьких знайомих цієї сім'ї, незалежно від того, чи присутні вони в одному місці і в один і той самий час або в різних місцях і в різний час.
Таким чином, обов'язок виплати винагороди виникає у суб'єкта, який здійснює комерційне використання фонограм, з моменту такого використання. Оскільки виплата винагороди є обов'язковою з моменту першого використання і повинна здійснюватися на підставі відповідного договору, такий договір повинен бути укладений не пізніше початку здійснення публічного виконання фонограм.
Оскільки факт здійснення публічного виконання фонограм підтверджується наданим позивачем відеозаписом та актом фіксації, у відповідача виник обов'язок укладення договору з відповідною уповноваженою організацією.
Відповідачем не надано доказів укладання договору про сплату винагороди з будь-якою іншою уповноваженою організацією. Більше того, на день прийняття рішення суду у справі № 54/67 позивач є єдиною організацією колективного управління, уповноваженою здійснювати збір і розподіл винагороди (роялті) за публічне виконання фонограм, опублікованих з комерційною метою та публічну демонстрацію відеограм, опублікованих з комерційною метою, що підтверджується наявними у матеріалах справи копіями витягу з рішення Державного департаменту інтелектуальної власності МОН України № 7/2009-УО від 02.04.2009 р. та свідоцтва про визначення організації колективного управління уповноваженою організацією № 5/УО від 02.04.2009 р.
За таких обставин, позов підлягає задоволенню повністю.
Витрати по оплаті державного мита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу відповідно до ст. 49 ГПК України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 33, 44, 49, 82-85 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Галс Ко, ЛТД" (02002, м. Київ, вул. Раїси Окіпної, буд. 3, літ. "А", кв. 1, код ЄДРПОУ 33345955) укласти з Об'єднанням підприємств "Українська ліга музичних прав" (01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 5/13, кв. 38, код ЄДРПОУ 32309633) договір про виплату винагороди за комерційне використання об'єктів суміжних прав в наступній редакції:
ДОГОВІР № ____
м. Київ "___"
враховуючи, що Ліга є уповноваженою організацією колективного управління по збору та розподілу винагороди за використання опублікованих с комерційною метою фонограм та відеограм (свідоцтво № 3 від 7 жовтня 2003 р.), а також організацією колективного управління (свідоцтво № 5/2003 от 22 серпня 2003 р.),
домовились про нижченаведене:
1. Предмет Договору.
1.1. Цим Договором Ліга видає Компанії дозвіл на публічне виконання фонограм та зафіксованих в них виконань (далі - Фонограми) в закладах, зазначених в Додатках до цього Договору.
1.2. Компанія зобов'язується сплачувати Лізі узгоджену в Додатках до цього Договору винагороду за публічне виконання Фонограм.
2. Права та обов'язки сторін.
2.1. Ліга:
2.1.1. Зобов'язується самостійно розподіляти та сплачувати правовласникам винагороду, отриману від Компанії.
2.1.2. Зобов'язується самостійно вести всі переговори с третіми особами з приводу публічного виконання Фонограм в закладах (вказаних у Додатках до цього Договору), що належать Компанії. Дією цього пункту також регулюються випадки виникнення претензій третіх осіб щодо такого публічного виконання, за умови виконання Компанією умов цього Договору.
2.2. Компанія:
2.2.1. Зобов'язується не пізніше п'яти днів після закінчення звітного місяця виплачувати Лізі винагороду, узгоджену Сторонами у відповідних Додатках до цього Договору. Компанія перераховує винагороду на розрахунковий рахунок Ліги, який зазначено в Договорі.
2.2.2. Зобов'язується негайно сповіщати Лігу про будь-які питання або претензії третіх осіб з приводу публічного виконання Фонограм в закладах (вказаних в цьому договорі та додатках до нього), які належать Компанії.
2.2.3. Зобов'язується сповіщати Лігу про відкриття Компанією нових закладів, в яких буде здійснюватись публічне виконання Фонограм, а також підписувати відповідні Додатки до цього Договору.
2.2.4. Зобов'язується надавати Лізі інформацію щодо Фонограм, які публічно виконувались у закладі, вказаному у Додатках до цього Договору протягом календарного кварталу. Така інформація надається Лізі одним з способів: письмово або в електронному вигляді:(за адресою E-mail info@musicliga.org). Форма подачі інформації додається.
3. Заключні положення.
3.1. Цей Договір вступає в силу з моменту його підписання Сторонами і є укладеним на невизначений строк.
У випадку, якщо Компанія прийме рішення про припинення або призупинення публічного виконання Фонограм, дія Договору призупиняється з моменту отримання Лігою від Компанії відповідного письмового повідомлення.
При відновлені Компанією публічного виконання Фонограм дія Договору автоматично відновлюється на тих же умовах.
При припиненні або призупиненні дії Договору п. 2.2.1, 2.2.4. діють до повного виконання Компанією своїх зобов'язань, що виникли під час дії Договору.
3.2. У випадку відсутності оплати винагороди Компанією протягом трьох місяців, Компанія зобов'язується, крім погашення заборгованості, сплатити Лізі пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний день затримки платежів. У випадку ненадання Лізі інформації у відповідності до п. 2.2.4. протягом календарного кварталу Компанія зобов'язується сплатити Лізі штраф у розмірі 200 (двохсот) грн.
3.3. До відносин Сторін з питань, які не врегульовані або не повністю врегульовані цим Договором, застосовується чинне законодавство України.
3.4. Ліга є неприбутковою організацією, включеною до реєстру неприбуткових організацій та має ознаку неприбутковості 0011. Компанія є платником
3.5. Договір укладено у 2 (двох) примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному для кожної із сторін. Додаткові угоди та Додатки до даного Договору мають бути укладені у письмовій формі і з моменту підписання уповноваженими представниками Сторін стають його невід'ємною частиною.
4. Юридичні реквізити та підписи Сторін
Додаток № 1
до Договору № ____ від "__"
м. Київ " " 200_ року
1. Розмір щомісячної винагороди за публічне виконання Фонограм відповідно з
Постановою Кабінету Міністрів України №71 від 18.01.2003 року складає:
Назва і адреса закладуКількість місць або площа
залуСума
1 (один) відсоток від суми доходів,
отриманих від того виду діяльності,
у процесі якого здійснювалося
публічне виконання Фонограм
Підписи та реквізити Сторін.
Додаток № 2
до Договору № ____ від "__"
м. Київ " " 200_ року
Звіт про використані протягом ___ кварталу
них виконання
№ВиконавецьНазва фонограми
Підписи та реквізити Сторін.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Галс Ко, ЛТД" (02002, м. Київ, вул. Раїси Окіпної, буд. 3, літ. "А", кв. 1, код ЄДРПОУ 33345955, п/р № 2600500660360 в АБ "Правекс Банк" або з будь-якого іншого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання судового рішення) на користь Об'єднання підприємств "Українська ліга музичних прав" (01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 5/13, кв. 38, код ЄДРПОУ 32309633, р/р 2600710748 у ВАТ "СЕБ Банк", м. Київ, МФО 300175) 85 (вісімдесят п'ять) гривень 00 коп. державного мита та 118 (сто вісімнадцять) гривень 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного тексту рішення, оформленого відповідно до статті 84 ГПК України.
Суддя Т.С. Демченко
Датою підписання повного тесту рішення є 03.07.2009 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2009 |
Оприлюднено | 22.08.2009 |
Номер документу | 4390392 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Демченко Т.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні