Рішення
від 20.01.2011 по справі 2-52/11
КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-52/11

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.01.2011 року м.Корсунь-Шевченківський

Корсунь-Шевченківський раойнний суд Черкаської області в складі:

головуючого - судді Кіхтенко Н.І.,

при секретарі судового засідання Сміян А.В.,

за участю представника позивача -ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовом кредитної спілки «Лідер -Плюс»до ОСОБА_2, ОСОБА_3, про стягнення заборгованості по кредитному договору,-

ВСТАНОВИВ:

8 грудня 2010 року позивач звернувся в суд позовом, в якому просить стягнути солідарно з відповідачів на користь спілки борг по кредитному договору на загальну суму 16819,23 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що 22 лютого 2008 року між позивачем та ОСОБА_2 був укладений кредитний договір № К759, відповідно до якого відповідачу був наданий кредит в сумі 10000 грн. (десять тисяч гривень) на ремонт приміщення на умовах строковості, зворотності, цільового його використання, платності та забезпеченості, строком на 36 місяців з 22 лютого 2008 р. по 22 люте 2011 р. включно на умовах його повернення, зі сплатою за користування кредитом процентів в розмірі 0,1644 % річних від суми кредиту за кожен день користування ним, що становить 60 % річних. Але, відповідно до умов кредитного договору у випадку, якщо позичальник прострочить виконання свого обов»язку щодо сплати чергового щомісячного платежу в рахунок повернення кредиту, сплата якого передбачена графіком повернення кредиту та сплати процентів більш, ніж на п»ятнадцять календарних днів, то з першого дня, коли матиме місце вказане прострочення, та до дати фактичного повернення всієї суми кредиту позичальник сплачує кредитодавцю проценти за користування кредитом в подвійному розмірі, а саме: 0,33 % від суми кредиту за кожен день користування ним.

Порядок сплати процентів за користування кредитом та повернення кредиту визначений графіком повернення кредиту та сплати процентів (Додаток № 1 до кредитного договору), яким передбачено сплату вказаних платежів рівними частинами щомісячно по 604,34 грн. 22-го числа кожного місяця.

В забезпечення виконання зобов»язання за кредитним договором між позивачем, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 був укладений договір поруки № К759 від 22 лютого 2008 року, згідно якого у випадку порушення боржником (ОСОБА_2П.) своїх зобов»язань по кредитному договору, боржник та поручитель відповідають перед позивачем як солідарні боржники.

Боржник, отримавши грошові кошти, не виконує свої зобов'язання за вказаним кредитним договором, а саме: суму кредиту та проценти за користування кредитом сплачувала нерегулярно, зі значним порушенням графіку. Позивачем ОСОБА_2 направлена письмова вимога про дострокове повернення суми кредиту та нарахованих процентів за користування кредитом, але ОСОБА_2 будь -яким чином не реагує на дану вимогу і в добровільному порядку повертати заборгованість по кредиту відмовляється.

Договором поруки також передбачено, що поручитель ОСОБА_3 забов»язана кожен раз, коли матиме місце факт невиконання та/чи неналежне виконання боржником ОСОБА_2 своїх обов»язків за кредитним договором, на протязі семи календарних днів, відраховуючи з наступного дня від дати зазначеного факту виконати за останню такі обов»язки, але ОСОБА_3, в порушення своїх зобов»язань за договором поруки, будучи проінформованою позивачем про факт невиконання ОСОБА_2 її зобов»язань по кредитному договору, заборгованість по кредиту позивачу не повернула та не сплатила проценти, нараховані за користування кредитом, внаслідок чого станом на 30 листопада 2010 року виникла вищевказана заборгованість.

Оскільки спір неможливо вирішити в добровільному порядку, а тому позивачем поданий до суду даний позов.

Представник позивача за довіреністю - ОСОБА_1 в судове засідання з'явилася, позов підтримала повністю та надала пояснення, аналогічні тим, які викладені в позовній заяві, проти винесення заочного рішення по справі не заперечує.

Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання не зявилися, належним чином були повідомлені про день, час та місце розгляду справи, що підтверджується поштовими повідомленнями, наявними в матеріалах справи та направили до суду заяви про визнання позову та слухання справи у їх відсутність.

Враховуючи, що від відповідачів не надійшло повідомлень про причини їх неявки, суд визнав їх неявку до суду неповажною, а тому справа розглядається за відсутності відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у порядку заочного провадження.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, вважає, що позов підлягає до повного задоволення.

У суді встановлено, що дійсно 22 лютого 2008 року між позивачем та ОСОБА_2 був укладений кредитний договір № К759. Відповідно до п. 1.1. даного договору позичальнику був наданий кредит в сумі 10000 грн. (десять тисяч гривень), що підтверджується видатковим касовим ордером № 604 від 22 лютого 2008 р., з кінцевим строком погашення суми кредиту та процентів за користування кредитом - 22 лютого 2011 р. (на 36 місяців), зі сплатою 0,1644 % річних від суми кредиту за кожен день користування ним, що становить 60 % річних.

Згідно п. 5.1. кредитного договору кредит повертається та проценти сплачуються боржником щомісячно згідно з порядком, що визначений графіком повернення кредиту та сплати процентів (Додаток № 1 до кредитного договору), яким передбачено сплату вказаних платежів рівними частинами щомісячно по 604,34 грн. 22-го числа кожного місяця. ОСОБА_2 суму кредиту та проценти за користування кредитом сплачувала нерегулярно, зі значним порушенням графіку, а тому відповідно до п. 4.3. кредитного договору, позивачем стягуються солідарно з ОСОБА_2 та ОСОБА_3, як поручителя, проценти за користування кредитом в подвійному розмірі, а саме: 0,33 % від суми кредиту за кожен день користування ним.

В забезпечення виконання зобов»язання за кредитним договором між позивачем, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 був укладений договір поруки № К759 від 22 лютого 2008 року, згідно якого у випадку порушення боржником (ОСОБА_2П.) своїх зобов»язань по кредитному договору, боржник та поручитель відповідають перед позивачем як солідарні боржники.

Відповідно до п. 2.2. договору поруки поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що й боржник, а саме: щодо сплати суми кредиту, процентів за користування кредитом, неустойки, відшкодування збитків.

Відповідно до п. 3.1. договору поруки зобов»язання поруки виникають у поручителя з дати підписання сторонами даного договору та припиняються фактом повного виконання обов»язків боржника, що передбачені кредитним договором.

Відповідачкою ОСОБА_2 та її поручителем ОСОБА_3, тривалий час не виконувалися кредитні зобов'язання по погашенню кредиту і відсотків, в зв»язку з чим 20 вересня 2010 року на адресу ОСОБА_2 була направлена письмова вимога про дострокове повернення кредиту за кредитним договором, а на адресу поручителя ОСОБА_3 -письмова вимога про виконання зобов»язань за договорами поруки. В добровільному порядку відповідачі не бажають погашати

кредит, а тому позивач правомірно подав до суду позов про дострокове стягнення залишку непогашеного відповідачем кредиту та процентів.

Відповідно до п. 8.1.2. кредитного договору кредитодавець має право вимагати від боржника погасити суму кредиту в цілому, або у визначеній кредитодавцем частині достроково у випадку, зокрема, якщо боржник допустить факт прострочення виконання свого обов»язку зі сплати щомісячного платежу в рахунок повернення кредиту, сплата якого передбачена графіком повернення кредиту та сплати процентів, більш ніж на сорок п»ять календарних днів.

Відповідно до п. 8.2. кредитного договору кредитодавець має право вимагати від боржника погасити суму кредиту в цілому, або у визначеній кредитодавцем частині достроково у випадку, зокрема, якщо боржник на протязі семи календарних днів з моменту отримання вимоги про дострокове повернення кредиту за кредитним договором, а поручитель -протягом того часу з моменту отримання письмової вимоги про виконання зобов»язань за договорами поруки, достроково не погасять заборгованість по кредиту.

Пунктом 10 кредитного договору та п. 4 договору поруки передбачено, що вони діють до повного виконання боржником своїх зобов'язань.

З розрахунку боргу по кредитному договору, наданого позивачем вбачається, що ОСОБА_2 не регулярно погашала кредит, тому станом на 30 листопада 2010 року має заборгованість на загальну суму 16819,23 грн., яка складається з суми неповернутого кредиту в розмірі 8509,85 грн., та суми відсотків, нарахованих за користування кредитом в розмірі 8309,38 грн.

Згідно вимог ч. 1 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно вимог ч.1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений

вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

У відповідності до ст. 553 ЦК України, за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку, поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.

Відповідно до ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором, як солідарні боржники. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків. В даному випадку поручитель повністю несе солідарну відповідальність по зобов'язаннях позичальника, зокрема, по основній сумі кредиту та по сплаті процентів, що передбачено п. 2.2. договору поруки.

Таким чином, суд вважає, що позивач на законних підставах пред'явив позов, повністю його обґрунтував і він підлягає задоволенню.

У зв'язку з повним задоволенням позову,суд, відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, стягує солідарно з відповідачів в користь позивача документально - підтверджені судові витрати в сумі 288,19 грн. (168,19 грн. судового збору і 120 грн. витрат на ІТЗ).

Керуючись ст.ст. 10, 11, 57, 58, 59, 60, 88, 158, 212 - 215ЦПК України, ст. 526, ч.1 ст. 530, ст. 553, ст. 554, ч.1 ст. 1054 ЦК України,

суд

ВИРІШИВ:

Позов кредитної спілки «Лідер -Плюс»до ОСОБА_2, ОСОБА_3

Петрівни, про стягнення заборгованості по кредитному договору,- задовольнити повністю.

Стягнути солідарно з:

- ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, а жительки с. Шендерівка Корсунь -Шевченківського району Черкаської області, паспорт серії НК 044120, виданий Носівським РВ УМВС України в Чернігівській області від 21.12.1995 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, не працюючої, інші відомості про особу суду невідомі та

- ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_4, а жительки м. Корсуня -Шевченківського, АДРЕСА_1, паспорт серії НС 564242, виданий Корсунь -Шевченківським РВ УМВС України в Черкаській області від 25.12.1998 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_2, не працюючої, інші відомості про особу суду невідомі,-

на користь кредитної спілки «Лідер -Плюс»(вул. Смілянська, 2, в м. Черкаси, 18000) на р/р 26509895966210 в КМФ АТ «Укрсоцбанк», код ЄДРПОУ 33283150, МФО 322012), заборгованість по кредитному договору № К759 від 22 лютого 2008 р., яка виникла станом на 30.11.2010 р., в сумі 16819,23 грн. (сума неповернутого кредиту в розмірі 8509,85 грн. та сума відсотків, нарахованих за користування кредитом в розмірі 8309,38 грн.), і 288,19 грн. документально - підтверджених судових витрат по справі (168,19 грн. судового збору і 120 грн. витрат на ІТЗ).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через Корсунь - Шевченківський районний суд шляхом подання в 10-денний строк апеляційної скарги з дня його проголошення, а відповідачами в той же строк.з часу отримання копії даного рішення.

Суддя ОСОБА_4

СудКорсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення20.01.2011
Оприлюднено04.06.2015
Номер документу44449162
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-52/11

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Матійчук Г. О.

Рішення від 08.04.2011

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Киричок С. А.

Ухвала від 29.09.2011

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Борець Є. О.

Ухвала від 18.10.2022

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Бусик О. Л.

Ухвала від 18.10.2022

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Бусик О. Л.

Постанова від 29.06.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Приколота Т. І.

Постанова від 29.06.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Приколота Т. І.

Ухвала від 08.06.2022

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Новак Р. В.

Ухвала від 17.05.2022

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 22.05.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Приколота Т. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні