Ухвала
від 20.03.2012 по справі 1-18/09
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2012 р. Справа № 80250/09

Львівський апеляційний адміністративний суд

в складі:

головуючого-судді Олендера І.Я.,

суддів Каралюса В.М., Гулида Р.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Виноградівського районного суду Закарпатської області від 07 жовтня 2009 року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Сасівської сільської ради Виноградівського району Закарпатської області про скасування рішення, -

в с т а н о в и в :

07 жовтня 2009 року Виноградівським районним судом Закарпатської області прийнято ухвалу, якою відмовлено у відкритті провадження в справі з підстав, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, оскільки позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Вказану ухвалу суду в апеляційному порядку оскаржив позивач - ОСОБА_1, який в поданій апеляційній скарзі покликається на те, що оскаржувана ухвала суду першої інстанції винесена з порушенням норм процесуального права, як на доводи в своїй апеляційній скарзі покликається на те, що справи такої категорії, зокрема, щодо оскарження рішень індивідуальної дії органу місцевого самоврядування в сфері регулювання земельних відносин, підлягають вирішенню виключно в порядку адміністративного судочинства. Вважає, що підстав застосування п.1 ч.1 ст.109 КАС України не було, тому ухвалу слід скасувати а справу направити на продовження розгляду.

Відповідно до ч. 1 ст. 197 КАС України апеляційний розгляд проведено в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що подана апеляційна скарга підлягає до задоволення, виходячи з таких міркувань.

Приймаючи оскаржувану ухвалу про відмову у відкритті провадження в справі суд першої інстанції виходив з того, що позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Однак з такими висновками суду першої інстанції погодитись не можна.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем оскаржувалось рішення суб'єкту владних повноважень - органу місцевого самоврядування, в процесі здійснення управлінської функції пов'язаної з регулюванням земельних відносин, а саме щодо надання в користування та у власність земельних ділянок, а тому суд повинен був врахувати приписи п.1 ч.1 ст.3 КАС України, де зазначено, що справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, а згідно п.7 ч.1 ст.3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень

Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно ч. 1 ст. 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування вирішують, крім передбачених в Основному Законі України, й інші питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції, тобто питання саме місцевого значення, перелік яких визначено у Конституції України та Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні.

Зокрема, згідно з цим законом до питань місцевого значення належать регулювання земельних відносин відповідно до закону (п.34 ч.1 ст.26).

Системний аналіз положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ч.1 ст. 10, ст.ст.16,17,18,25,26 та інших) свідчить, що органи місцевого самоврядування при вирішенні питань місцевого значення, віднесених Конституцією України та законами України до їхньої компетенції, є суб'єктами владних повноважень, які виконують владні управлінські функції, зокрема нормотворчу, координаційну, дозвільну, реєстраційну, розпорядчу, а тому, як суб'єкти владних повноважень такі органи місцевого самоврядування, вирішують в межах закону, зокрема, і питання в галузі земельних відносин.

Відповідно до п.п.а,б,в,г ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад належить розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності, і ці повноваження охоплюються зазначеним в ст. 143 Конституції України поняттям «інші питання місцевого значення», а тому при їх здійсненні органи місцевого самоврядування виступають, як суб'єкти владних повноважень, які реалізують розпорядчі та інші функції.

Суд апеляційної інстанції, з огляду на вказане вважає, що оскільки відповідні органи місцевого самоврядування вирішують питання земельних відносин, з приводу чого вони приймають відповідні рішення, то така діяльність підлягає оскарженню в порядку адміністративного судочинства, оскільки така є управлінською.

Враховуючи вище наведене, суд апеляційної інстанції вважає, що ухвала суду першої інстанції прийнята з порушенням норм процесуального права, а тому підлягає скасуванню з направленням справи на продовження розгляду до суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 197, п.3 ч.1 ст. 199, п. 6 ч. 1 ст. 205, ст.ст. 206,254 КАС України, суд -

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 - задовольнити.

Ухвалу Виноградівського районного суду Закарпатської області від 07 жовтня 2009 року в справі за № н-1-18/09 - скасувати, направивши справу до суду першої інстанції на продовження розгляду.

Ухвала набирає законної сили негайно після проголошення та касаційному оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя : І.Я.Олендер

Судді: В.М.Каралюс

ОСОБА_2

СудЛьвівський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.03.2012
Оприлюднено06.08.2015
Номер документу47798958
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1-18/09

Ухвала від 15.01.2016

Кримінальне

Первомайський міськрайонний суд Харківської області

Босняк М. М.

Ухвала від 20.03.2012

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Олендер І.Я.

Постанова від 23.06.2009

Кримінальне

Калінінський районний суд м.Донецька

Федорчук М. М.

Постанова від 11.08.2009

Кримінальне

Військовий місцевий суд Житомирського гарнізону

Аксьонов В.Є.

Постанова від 11.08.2009

Кримінальне

Військовий місцевий суд Житомирського гарнізону

Аксьонов В.Є.

Вирок від 25.08.2009

Кримінальне

Апеляційний суд Запорізької області

Татарінова Алла Іванівна

Вирок від 27.03.2009

Кримінальне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Моргун О.В.

Вирок від 27.03.2009

Кримінальне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Моргун О.В.

Вирок від 23.02.2010

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо Василь Іванович

Вирок від 23.02.2010

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо Василь Іванович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні