РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
УХВАЛА
13 грудня 2012 року Справа № 8/5007/2/12
Суддя Рівненського апеляційного господарського суду Мельник О.В., розглянувши клопотання Товаритсва з обмеженою відповідальністю "Природа-2" про відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Житомирської області від 06.11.2012 року у справі № 8/5007/2/12
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Природа-2"
до Першотравенської селищної ради
про стягнення 12932,01 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Природа-2" звернулось до суду із апеляційною скаргою на ухвалу господарського суду Житомирської області про заміну стягувача у виконавчому провадженні від 06.11.2012 року по справі № 8/5007/2/12. Одночасно, апелянтом заявлено клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку для подання апеляційної скарги, оскільки копію ухвали позивач отримав 22.11.2012 року.
Відповідно ч. 1 до ст. 93 ГПК України, апеляційна скарга подається на ухвалу місцевого господарського суду протягом п'яти днів з дня її оголошення місцевим господарським судом.
Статтею 55 Конституції України передбачено, що кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань. Відповідно до частини 2 статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 129 Конституції України передбачена гарантія забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Статтею 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначено, що суд здійснює правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Частиною 3 статті 3 вказаного Закону встановлено, що судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією та законами України.
Згідно ч. 1 ст. 7 цього ж Закону усім суб'єктам правовідносин гарантується захист їх прав і законних інтересів незалежним і безстороннім судом, утвореним відповідно до закону.
Конституційне право на судовий захист передбачає як невід'ємну частину такого захисту можливість поновлення порушених прав і свобод громадян, правомірність вимог яких встановлена в належній судовій процедурі і формалізована в судовому рішенні, і конкретні гарантії, які дозволяли б реалізовувати його в повному об'ємі і забезпечувати ефективне поновлення в правах за допомогою правосуддя, яке відповідає вимогам справедливості, що узгоджується також із ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.
Згідно ч. 1 ст. 53 ГПК України, за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк.
З огляду на викладене, відповідно до припису п. 8 ч. 3 ст. 129 Конституції України для забезпечення апеляційного оскарження ухвали суду першої інстанції, суддя прийшов до висновку про задоволення клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Природа-2"
Керуючись ст. ст. 53, 86, 93 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Клопотання апелянта задоволити.
2. Відновити Товариству з обмеженою відповідальністю "Природа-2" строк на подання апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Житомирської області від 06.11.2012 р. у справі № 8/5007/2/12.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Мельник О.В.
Суд | Рівненський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2012 |
Оприлюднено | 07.08.2015 |
Номер документу | 47871258 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Рівненський апеляційний господарський суд
Мельник О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні