13/268
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" травня 2009 р. м.Чернівці Справа № 13/268
Господарський суд Чернівецької області у складі головуючого судді Миронюка С.О. за участю секретаря судового засідання Панкратова Р.П, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Управління Пенсійного Фонду України у Вижницькому районі Чернівецької області
До Сількогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Трембіта»
Про стягнення заборгованості по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 13938,32 грн.
Суддя С.О. Миронюк.
Представники:
Від позивача – не з'явився.
Від відповідача – не з'явився.
СУТЬ СПОРУ: Управління Пенсійного Фонду України у Вижницькому районі Чернівецької області звернулось з позовом до Сількогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Трембіта», смт. Берегомет, Винницький район, Чернівецької області, про стягнення заборгованості по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 13938,32 грн.
Ухвалою суду від 07.11.2008 р. відкрито провадження по даній справі, судове засідання призначено на 27.11.2008 р.
Ухвалами суду розгляд справи неодноразово був відкладений та зупинений в зв'язку з неявкою представника відповідача в судове засідання та для витребування додаткових доказів по справі.
13.05.2009 р. позивач позов підтримав, посилаючись на те, що відповідач на підставі ч. 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” відшкодовує фактичні витрати на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах, призначених відповідно до норм ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, однак згідно виданих відповідачем пільгових довідок представленим громадянам має заборгованість перед позивачем по зазначених платежах в розмірі 13938,32 грн. та просить розглянути справу без його участі.
Відповідач явку повноваженого представника вкотре у судове засідання не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про час і місце засідання суду. Не з'явлення у судове засідання представника відповідача не перешкоджає вирішенню спору по суті за наявними в справі матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши докази, що мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов встановив:
На підставі виданих відповідачем довідок, Управлінням пенсійного фонду України у Вижницькому районі відповідно до протоколів, громадянам Бернику Д.С., Одочуку І.І. призначено пенсії на пільгових умовах згідно пункту “в” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
Відповідно до розрахунку позовних вимог означеним громадянам виплачено пенсії на пільгових умовах, зокрема, Бернику Дмитру Семеновичу за період з січень 2007 року по червень 2008 року в розмірі 8813,61 грн., Одочуку Івану Іллічу з 21 липня 2007 по червень 2008 р. в розмірі 5125,31 грн., що підтверджується довідками Укрпошти та відділення ВАТ «Ощадний банк України».
Статтею 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” від 05.11.1991 р. № 1788-ХІ зі змінами та доповненнями (надалі Закон № 1788-ХІ) визначено категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. До 17.02.2000 р. вказана стаття також регулювала порядок внесення підприємствами та організаціями плати до Пенсійного фонду, що покривають витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п.п. “б”-“з” ст. 13 Закону № 1788 (відповідно до Закону України від 16.05.1996 р. № 198/96-ВР). Законом України “Про внесення змін до деяких законів України” від 17.02.2000 р. № 1461-ІІІ порядок внесення плати на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій змінено, виключено норму, що регулювала дане питання у ст. 13 Закону № 1788-ХІ та врегульовано порядок покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій шляхом введення окремого виду збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у Закон України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”. Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” № 400/97-ВР від 26.06.1997 р. зі змінами та доповненнями (надалі Закон Л 400/97) передбачено, що платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачені ст. 1 цього Закону, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірах, встановлених ст. 4 цього Закону, що визначається відсотковому відношенні від об'єкту оподаткування, який передбачений ст. 2 цього закону. Зокрема, відповідно до Закону № 400/97, суб'єкти підприємницьке діяльності, незалежно від форм власності, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100 відсотковому розмірі від об'єкта оподаткування об'єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б” –“з” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
Розмір сум до відшкодування на поточний рік витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій призначених на пільгових умовах визначається у повідомленнях, які формуються працівниками Пенсійного фонду України, а підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду визначену у повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (п.п. 6.4, 6.8 п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, зате. Постановою Пенсійного фонду № 21-1 від 19.12.2003 р. зі змінами та доповненнями (надалі Інструкція.)
Абзац 5 пункту 2 Розділу ХУ Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІУ від 09.07.2003 р, (надалі Закон № 1058-ІУ), який з 01.01.2006 р. стосується осіб, пенсії яким призначені відповідно до п.п. “б”-“е” та “ж” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” і має зворотну дію, регулює порядок виплати пенсій і не змінює порядок відшкодування, та не звільняє підприємства, зазначені у ст.1 (п.п.1, 2) Закону № 400/97 від сплати збору на відшкодування виплачених пільгових пенсій.
Згідно до ст. 3 Закону № 400/97 збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду у порядку, визначеному законодавством України.
П.2 Розділу ХУ “Прикінцеві положення” Закону № 1058-ІУ передбачено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом, тобто, зазначений вище порядок відшкодування.
Відповідно до пункту 6.1. Постанови Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року “Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” передбачено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно поданого позивачем розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, заборгованість відповідача складає 13938,32 грн., яку товариство і повинно сплатити.
За таких обставин, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтями 94, 99, 158, 160 –163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Сількогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Трембіта», вул. Головна, 61, смт. Берегомет, Винницький район, Чернівецької області код 30843781 на користь Управління Пенсійного фонду України в Вижницькому районі Чернівецької області, вул. Українська, 100 а, м. Вижниця, Чернівецька область, код 21430590 –13938,32 грн. заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, які подаються в апеляційну інстанцію через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.
Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня складання у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, встановлений цим кодексом, постанова набирає сили після закінчення цього строку.
У разі надання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.О. Миронюк
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2009 |
Оприлюднено | 05.10.2009 |
Номер документу | 4796319 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні