30/313
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 30/313
04.09.09
За позовом Національної спілки композиторів України
до Фізичної особи –підприємця Казмірука Всеволода Володимировича
про визнання права власності
суддя Ващенко Т.М.
Представники сторін:
Від позивача Тоцька А.О. - представник за довіреністю № б/н від 12.08.09.
Від відповідача не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Національної спілки композиторів України до Фізичної особи –підприємця Казмірука Всеволода Володимировича про
- визнання за позивачем права власності на об'єкт нерухомого майна –нежитлове приміщення № 100, Літера «А», загальною площею 99,2 кв. м. в житловому будинку по вул. Чорновола, 2 в Шевченківському районі міста Києва;
- зобов'язання відповідача підписати акт передачі-приймання нежитлового приміщення в оренду № 100, Літера «А», загальною площею 99,2 кв. м. в житловому будинку по вул. Чорновола, 2 в Шевченківському районі міста Києва.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.08.09. було порушено провадження у справі № 30/313 та призначено її до розгляду на 04.09.09. о 09:30.
Відповідач в судове засідання не з'явився, однак у поданому до канцелярії суду 01.09.09. письмовому відзиві на позов просить розглядати справу без його участі. У відзиві на позовну заяву відповідач право власності позивача на зазначену будівлю не визнає, оскільки позивачем не подано таких документів відповідачу. Також зазначає, що у разі задоволення позовних вимог позивача, відповідач визнає право власності позивача та підпише акт приймання-передачі орендованої будівлі.
В судовому засіданні 04.09.09. представником позивача подано заяву про уточнення позовних вимог, в якій просить суд визнати за позивачем право власності на об'єкт нерухомого майна –нежитлове приміщення (Підвал) № 100, Літера «А», загальною площею 99,2 кв. м. в житловому будинку по вул. Чорновола, 2 в Шевченківському районі міста Києва.
Відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні 04.09.09., за згодою представника позивача, було оголошено вступну та резолютивну частині рішення.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України договір - є підставою виникнення цивільних прав та обов'язків. Цивільні права і обов'язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.
Договір - це категорія цивільного права, яка визначається як домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. До зобов'язань, що виникають з договорів, застосовуються загальні положення про зобов'язання, якщо інше не випливає із закону або самого договору. Як і будь-який правочин, він є вольовим актом, оскільки виражає спільну волю сторін, що втілюється у договорі. Змістом договору є, власне, ті умови, на яких сторони погоджуються виконувати договір, і вони мають дотримуватися взятих на себе зобов'язань.
03.08.09. між Національно спілкою композиторів України (Орендодавець) та Фізичною особою-підприємцем Казміруком Всеволодом Володимировичем (Орендар) було укладено оговір оренди б/н (далі –Договорі оренди).
Згідно ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Відповідно до п. 1.1. Договору оренди Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування нежиле приміщення, визначене в п. 1.2. даного Договору (об'єкт нерухомого майна).
Згідно п. 1.2. Договору оренди об'єкт нерухомого майна, що орендується має наступні характеристики:
1.2.1. Адреса об'єкту нерухомого майна, що орендується : Україна, м. Київ, вул. Чорновола, 2, № 100.
1.2.2. Загальна площа нежилого приміщення, що орендується складає 99,2 кв.м.
Згідно ст. 765 Цивільного кодексу України наймодавець зобов'язаний передати наймачеві майно у користування негайно або у строк встановлений договором найму.
Пунктом 2.1. Договору оренди встановлено, що об'єкт нерухомого майна, що передається в оренду, має бути передано орендодавцем та прийняте Орендарем протягом 3 (трьох) календарних днів з моменту підписання даного Договору.
Згідно п. 2.2. Договору оренди передача об'єкту нерухомого майна, що орендується, здійснюється Сторонами за актом передачі-приймання, який складає невід'ємну частину даного Договору.
Відповідно до п. 2.3. Договору оренди підписання акту передачі-приймання свідчить про фактичну передачу орендодавцем та прийняття Орендарем об'єкту оренди майна в оренду.
Позивач листом від 07.08.09. за вих.. № 07/08-9 звернувся до відповідача з вимогою про підписання, на виконання умов договору оренди, акту передачі-приймання нежитлового приміщення.
Відповідач же листом від 11.08.09. повідомив позивача про те, що він відмовляється підписувати акт передачі-приймання нежилого приміщення в оренду, оскільки у позивача відсутнє право власності на орендоване відповідачем нежиле приміщення.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 32 Господарського процесуального Кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
16.10.06. між Товариством з обмеженою відповідальністю «ГДП Укрбудпромсервіс»(Замовник) та Дочірнім підприємством «Профорієнтир С.С.»(Підрядник) було укладено договір № 16-10 на виконання внутрішніх опоряджувальних робіт на будівництві житлового будинку по вул. М.Кравченка, 5-19 (далі –Договір № 16-10).
Відповідно до п. 1.1. Договору № 16-10 Замовник доручає, а Підрядник приймає на себе зобов'язання по проведенню внутрішніх опоряджувальних робіт, пов'язаних з будівництвом житлового будинку по вул. М, Кравченка, 5-19, відповідно до умов договору та згідно із кошторисною договірною ціною, яка є невід'ємною частиною цього договору.
Пунктом 6.5. Договору № 16-10 передбачено, що за домовленістю з Підрядником Замовник може здійснювати оплату будівельними матеріалами або передавати збудовані площі.
17.01.08. сторонами Договору № 16-10 було укладено додаткову угоду № 1 про внесення змін до Договору № 16-10, згідно якої пункт 6.5. викладено у новій редакції: «За домовленістю з Підрядником Замовник може здійснити оплату будівельними матеріалами або передавати збудовані площі, а саме: Замовник здійснює оплату шляхом передачі нежитлових приміщень № 88 загальною площею 61,3 кв. м. та № 100 загальною площею 94,9 кв. м. в житловому будинку по вул. Чорновола, 2 у Шевченківському районі міста Києва.».
Згідно ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до п. 1 ч. 1. ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок: передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Правочин щодо заміни кредитора у зобов'язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов'язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові (ст. 513 Цивільного кодексу УКраїни).
22.02.08. між Дочірнім підприємством «Профорієнтир С.С.»(Сторона-1) та Серебряником Олександром Іллічем (Сторона-2) було укладено договір про відступлення права вимоги (далі –Договір про відступлення права вимоги), за умовами якого Сторона-1 передає, а Сторона-2 приймає на себе всі права першої в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав і стає Стороною за договором № 16-10 на виконання внутрішніх опоряджувальних робіт на будівництві житлового будинку по вул. М.Кравченка, 5-19, укладеного 16.10.06. між Стороною-1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «ГДП Укрбудпромсервіс»та додатковою угодою № 1 від 17.01.08.
Пунктом 4 Договору про відступлення права вимоги встановлено, що Сторона-2 зобов'язується здійснювати замість Сторони-1 всі права і обов'язки Сторони-1 за Договором № 16-10.
Згідно акту № 2 про передачу-приймання приміщення від 27.05.08. відповідно до п. 6.5. Договору № 16-10 від 16.10.06. на виконання внутрішніх опоряджувальних робіт на будівництві житлового будинку по вул. М. Кравченка, 5-19 Замовник здійснив часткову оплату Підряднику (Серебрянику О.І.) шляхом передачі нежитлового приміщення (майнових прав на приміщення) № 100 загальною площею 94,9 кв. м. в житловому будинку по вул. Чорновола, 2 в Шевченківському районі міста Києва, а Підрядник в свою чергу, прийняв вказане приміщення (майнові права на приміщення) в рахунок часткової оплати по Договору № 16-10.
27.05.08. між Серебряником Олександром Іллічем (Дарувальник) та позивачем - Національною спілкою композиторів України (Обдарована сторона) було укладено договір дарування майнових прав (далі –Договір дарування).
Відповідно до п. 1 ст. 717 Цивільного кодексу України за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.
Статтею 718 Цивільного кодексу України визначає, що дарунком можуть бути рухомі речі, в тому числі гроші та цінні папери, а також нерухомі речі; дарунком можуть бути майнові права, якими дарувальник володіє або які можуть виникнути у нього в майбутньому.
Згідно п. 1. Договору дарування Дарувальник подарував та передав, а позивач прийняв в дар майнові права на нежилі приміщення № 100, загальною площею 94,9 кв. м., що знаходиться по вул. Чорновола, 2 в м. Києві.
У відповідності до ч. 2 ст. 190 Цивільного кодексу України майнові права є неспоживною річчю. Майнові права визнаються речовими правами.
Оскільки законодавець у ч. 2 ст. 190 Цивільного кодексу України розповсюдив правовий режим речі на майнові права, до них можуть бути застосовані норми Книги III Цивільного кодексу України.
Так стаття 316 Цивільного кодексу України визначає, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Пунктом 2 ст. 719 Цивільного кодексу України визначено, що договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Як вбачається з матеріалів справи Договір дарування посвідчено приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Клітко В.В. 27.05.08. та зареєстровано в реєстрі за № 11837.
23.02.09. позивач у Київському міському бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна, отримав на нежитлові приміщення технічний паспорт. Відповідно обмірів БТІ, загальна площа нежитлових приміщень склала 99,2 кв. м..
Відповідно до статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ч. 4 ст. 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Згідно з ст. 321 Цивільного Кодексу України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Таким чином, наявними у справі доказами доведено, що позивач набув право власності на об'єкт нерухомого майна –нежитлове приміщення (Підвал) № 100, Літера «А», загальною площею 99,2 кв. м. в житловому будинку по вул. Чорновола, 2 в Шевченківському районі міста Києва правомірно.
Відповідно до ч. 4 ст. 147 Господарського кодексу України право власності та інші майнові права суб'єкта господарюванні захищаються у спосіб, зазначений у статті 20 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 392 Цивільного Кодексу України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншої особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідач посилається на те, що позивач не є власником вищезазначеного нежилого приміщень, а отже оспорює наявність права власності на вищезазначене нежитлові приміщення у позивача.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального Кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Таким чином суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Національної спілки композиторів України є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, за заявленим в судовому засіданні 04.09.09. усним клопотанням представника позивача, покладаються на позивача.
Керуючись ст. ст. 49, 82-85 ГПК України,-
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати за Національною спілкою композиторів України (м. Київ, вул. Пушкінська, 32, код 00015776) право власності на об'єкт нерухомого майна –нежитлове приміщення (Підвал) № 100, Літера «А», загальною площею 99,2 кв. м. в житловому будинку по вул. Чорновола, 2 в Шевченківському районі міста Києва.
3. Рішення вступає в законну силу після десятиденного терміну з дня його прийняття, оформленого у відповідності до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.
СуддяТ.М.Ващенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4865660 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ващенко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні