Ухвала
від 16.02.2010 по справі 1-48/09
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №1-48/09 16.02.2010 16.02.2010 16.02.2010

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 11-161/2010р. Головуючий 1-ї інстанції А.В. Дорошенко

Категорія: ст. 356 КК України Доповідач апеляційної інстанції ОСОБА_1

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2010 року колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:

Головуючого - Ржепецького О.П.

суддів: Пісного І.М., Дзюби Ф.С.,

за участю прокурора - Данчука В.М.,

засудженої - ОСОБА_2,

потерпілої - ОСОБА_3,

законного представника потерпілої - ОСОБА_4

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві кримінальну справу за апеляцією засудженої ОСОБА_2 на вирок Березанського районного суду від 04 грудня 2009 року, яким:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку та жительку м. Миколаєва, не судиму,

- засуджено за ст. 356 КК України - штрафу в сумі 850 грн..

Позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди залишено без розгляду.

За вироком суду ОСОБА_2 визнано винною в скоєнні злочину, передбаченого ст. 356 КК України за наступних обставин.

ОСОБА_5, являючись разом із ОСОБА_3 засновниками та співвласниками приватного підприємства "Беріс", яке створене з метою отримання прибутку шляхом виконання робіт, надання послуг, здійснення торгівельної та посередницької діяльності, виробництва, здійснення зовнішньо-економічної діяльності, 14 травня 2007 року уклали Договір про сумісну діяльність, згідно якого домовилися про організацію сумісної діяльності для досягнення господарських та комерційних цілей по будівництву, вводу в експлуатацію та безпосередньо саму експлуатацію об'єкту «Кухня швидкого харчування», розташованого за адресою : с. Коблеве Березанського району Миколаївської області, вул. Одеська, 1Б . Згідно п. 1.2. Договору сторони зобов'язалися діяти сумісно шляхом об'єднання майна, коштів та зусиль, які є власністю сторін. Відповідно до п. 5.1. Договору ведення загальних справ по Договору повинно здійснюватися за взаємною згодою сторін, які приймаються за взаємною узгодженістю представників сторін або шляхом письмового узгодження: експлуатація об'єкта повинна здійснюватися колегіально, шляхом взаємних узгоджень рішень, які приймаються.. Згідно п. 4.1. Статуту приватного підприємства «Беріс», вищим органом управління його є збори Засновників, до компетенції яких, відповідно до п. п. 4.2. та 10.1 відноситься прийняття рішення про припинення діяльності підприємства.

Разом з тим, всупереч установленому законом порядку в порушення умов Статуту ПП «Беріс» та укладеного договору, ОСОБА_5 в період з 01.12. по 11.12.2008 р. без погодження із ОСОБА_3 самовільно вилучила із приміщення кафе швидкого харчування "Смачна хата" статутну, бухгалтерську та облікову документацію, компьютерно-касовий комплекс та печатку ПП "Беріс"; відсторонила від робота директора підприємства ОСОБА_6 , вилучила ключі від кафе "Смачна хата", самовільно вивезла із кафе обладнання та устаткування, в результаті чого була зупинена діяльність кафе.

В апеляції засуджена ОСОБА_2 просить вирок районного суду скасувати а провадження по справі закрити.

Посилається на те, що суд не зазначив яку саме шкоду вона заподіяла інтересам фізичної особи ОСОБА_3. Власником майна є ПП "Беріс", а не ОСОБА_3, а значить інтересам власника майна заподіяння мною будь-якої шкоди також у суді не доведено.

Вважає безпідставним посилання суду на законодавчі акти, які не регламентують існуючі відношення між нею та ОСОБА_3 та ігнорування договір про спільну діяльність, і Статут підприємства, де у полі цивільно-правових відносин відрегульовані їх відносини і передбачена відповідальність за порушення умов договору.

Заслухавши доповідь судді, засуджену ОСОБА_2 в підтримку доводів апеляції, представника потерпілої ОСОБА_4, який просив вирок суду залишити без змін, думку прокурора, який вважав, що вирок необхідно скасувати, а справу повернути на новий судовий розгляд, вивчивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляції, колегія суддів вважає її такою, що підлягає частковому задоволення.

Як вбачається з вироку суду, в мотивувальній його частині суд викладаючи фабулу злочину, передбаченого ст. 356 КК України не наголосив взагалі про заподіяння підсудною будь-якої шкоди, хоча заподіяння діями значної шкоди є обов'язковою ознакою даного злочину.

Кваліфікуючи дії підсудної ОСОБА_2 за ст. 356 КПК України, суд дійшов до висновку, що потерпілій завдана значна шкода, але ці висновки не конкретизував, так як не навів даних в чому полягає ця значна шкода, що є недопустимим.

Обгрунтовуючи обвинувачення ОСОБА_2, суд посилався на Договір про сумісну діяльність, Статут ПП «Беріс» та численні норми ЦК та ЦПК України і не звернув уваги на п. 9.1 вище вказаного договору, де сторони домовились про їх відповідальність згідно норм ЦК України.

Також, в порушення вимог ст. 328 КПК України, суд безпідставно залишив без розгляду цивільний позов, так як при постановленні обвинувального вироку суд може прийняти одне з таких рішень: задовольнити цивільний позов повністю або частково, а також залишити позов без задоволення. Іншого рішення законом не передбачено.

В судовому засіданні судом оголошувалися ксерокопії постанов про відмову в порушенні кримінальної справи за заявами ОСОБА_3 відносно дій ОСОБА_2 та документи про наявність в Центральному районному суді м. Миколаєва цивільно-правового спору між цими особами і з цього ж питання, але судом цим фактам належної оцінки не дано.

Також, судом не дано належної оцінки твердженням ОСОБА_2 про те, що вона діяла за порадами юриста, який обслуговував їх підприємство, що може свідчити про сумлінну помилку ОСОБА_2 до законності своїх дій і виключає відповідальність за ст. 356 КПК України.

Вище наведене свідчить про однобічність та неповноту судового слідства, що є підставою для скасування вироку з направленням справи на новий судовий розгляд в той же суд, але в іншому складі суду.

Під час нового судового розгляду справи необхідно усунути вище наведені порушення, всебічно, повно і об'єктивно дослідити обставини справи та прийняти законне рішення.

Виходячи з викладеного керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляцію засудженої ОСОБА_2 задовольнити частково.

Вирок Березанського районного суду Миколаївської області від 04 грудня 2009 року відносно ОСОБА_2, скасувати, а справу повернути на новий судовий розгляд в той же суд, але в іншому складі суду.

Головуючий

судді:

СудАпеляційний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення16.02.2010
Оприлюднено16.09.2015
Номер документу50039442
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —1-48/09

Ухвала від 16.02.2010

Кримінальне

Апеляційний суд Миколаївської області

Дзюба Ф. С.

Вирок від 30.06.2009

Кримінальне

Згурівський районний суд Київської області

Паламарчук В.І.

Постанова від 18.06.2009

Кримінальне

Київський районний суд м.Донецька

Бурлаченко О. О.

Вирок від 29.05.2009

Кримінальне

Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області

Керімов Р.В.

Вирок від 29.05.2009

Кримінальне

Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області

Керімов Р.В.

Вирок від 09.04.2009

Кримінальне

Кіровський районний суд Автономної Республіки Крим

Бердієва Б.А.

Вирок від 24.02.2009

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Тельнікова І.Г.

Вирок від 09.04.2009

Кримінальне

Кіровський районний суд Автономної Республіки Крим

Бердієва Б.А.

Вирок від 25.03.2009

Кримінальне

Попаснянський районний суд Луганської області

Суббота М.І.

Вирок від 25.03.2009

Кримінальне

Попаснянський районний суд Луганської області

Суббота М.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні