ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
09 лютого 2015 р. Справа № 902/1358/14
за первісним позовом: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (23227, Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Агрономічне, пров. Вінницький, 3)
до: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (21030, АДРЕСА_1)
третя особа на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Виконавчий комітет Вінницької міської ради (вул. Соборна, 59, м. Вінниця)
про усунення перешкод в користуванні майном
та за зустрічним позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (21030, АДРЕСА_1)
до: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (23227, Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Агрономічне, пров. Вінницький, 3)
про визнання поновленим договору суборенди частини нежитлового приміщення на строк, який був встановлений договором - 34 місяці, тобто до 23 липня 2015 року.
Суддя Кожухар М.С.
Представники сторін не викликались
ВСТАНОВИВ :
Господарським судом Вінницької області 27.01.2015р. у справі № 902/1358/14 прийнято рішення.
Разом з тим, у мотивувальній частині рішення (8 абзаці 19 сторінки рішення),а саме в абзаці: "Відповідно до ст. 9 ЗУ «Про іпотеку», іпотекодавець має право володіти та користуватись предметом іпотеки відповідно до його цільового призначення, якщо інше не встановлено цим Законом. При користуванні предметом іпотеки іпотекодавець повинен не припускати погіршення стану предмета іпотеки та зменшення його вартості понад норми його звичайної амортизації (зносу). Іпотекодавець має право одержувати від предмета іпотеки продукцію, плоди і доходи, якщо інше не встановлено іпотечним договором. Іпотекодавець має право виключно на підставі згоди іпотекодержателя: зводити, знищувати або проводити капітальний ремонт будівлі (споруди), розташованої на земельній ділянці, що є предметом іпотеки, чи здійснювати істотні поліпшення цієї земельної ділянки; передавати предмет іпотеки у наступну іпотеку; відчужувати предмет іпотеки; передавати предмет іпотеки в спільну діяльність, лізинг, оренду, користування. Іпотекодавець має право заповідати передане в іпотеку нерухоме майно. Правочин, який обмежує право іпотекодавця заповідати передане в іпотеку нерухоме майно, є нікчемним" - допущено описку в останніх двох реченнях, що потребує виправлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 89 ГПК України суддя за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні, ухвалі описки чи арифметичні помилки, не зачіпаючи суті рішення.
Враховуючи те, що допущена описка не зачіпає суті прийнятого рішення, суд дійшов висновку про необхідність її виправлення з власної ініціативи.
Керуючись ст.ст. 86, 89, 115 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ :
1. Виправити описку у мотивувальній частині (8 абзаці 19 сторінки) рішення господарського суду Вінницької області від 27.01.2015р. у справі № 902/1358/14, виклавши восьмий абзац дев"ятнадцятої сторінки рішення, а саме:"Відповідно до ст. 9 ЗУ «Про іпотеку», іпотекодавець має право володіти та користуватись предметом іпотеки відповідно до його цільового призначення, якщо інше не встановлено цим Законом. При користуванні предметом іпотеки іпотекодавець повинен не припускати погіршення стану предмета іпотеки та зменшення його вартості понад норми його звичайної амортизації (зносу). Іпотекодавець має право одержувати від предмета іпотеки продукцію, плоди і доходи, якщо інше не встановлено іпотечним договором. Іпотекодавець має право виключно на підставі згоди іпотекодержателя: зводити, знищувати або проводити капітальний ремонт будівлі (споруди), розташованої на земельній ділянці, що є предметом іпотеки, чи здійснювати істотні поліпшення цієї земельної ділянки; передавати предмет іпотеки у наступну іпотеку; відчужувати предмет іпотеки; передавати предмет іпотеки в спільну діяльність, лізинг, оренду, користування. Іпотекодавець має право заповідати передане в іпотеку нерухоме майно. Правочин, який обмежує право іпотекодавця заповідати передане в іпотеку нерухоме майно, є нікчемним" - в наступній редакції: "Відповідно до ст. 9 ЗУ "Про іпотеку", іпотекодавець має право володіти та користуватись предметом іпотеки відповідно до його цільового призначення, якщо інше не встановлено цим Законом. При користуванні предметом іпотеки іпотекодавець повинен не припускати погіршення стану предмета іпотеки та зменшення його вартості понад норми його звичайної амортизації (зносу). Іпотекодавець має право одержувати від предмета іпотеки продукцію, плоди і доходи, якщо інше не встановлено іпотечним договором. Іпотекодавець має право виключно на підставі згоди іпотекодержателя: зводити, знищувати або проводити капітальний ремонт будівлі (споруди), розташованої на земельній ділянці, що є предметом іпотеки, чи здійснювати істотні поліпшення цієї земельної ділянки; передавати предмет іпотеки у наступну іпотеку; відчужувати предмет іпотеки; передавати предмет іпотеки в спільну діяльність, лізинг, оренду, користування. Правочин щодо відчуження іпотекодавцем переданого в іпотеку майна або його передачі в наступну іпотеку, спільну діяльність, лізинг, оренду чи користування без згоди іпотекодержателя є недійсним (ч. 3 ст. 12 ЗУ "Про іпотеку")" .
2. Копію ухвали надіслати учасникам судового процесу рекомендованим листом.
Суддя Кожухар М.С.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу за первісним/відповідачу за зустрічним позовами (23227, Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Агрономічне, пров. Вінницький, 3)
3 - відповідачу за первісним/позивачу за зустрічним позовами (21030, АДРЕСА_1)
4 - третій особі - (вул. Соборна, 59, м. Вінниця)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2015 |
Оприлюднено | 18.09.2015 |
Номер документу | 50055821 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Кожухар М.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні