Справа №2-912-10
2-912-10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 травня 2010 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючого-судді Нерушак Л.В.
при секретарі Музичук Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Умані в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1. звернувся 23 березня 2010 року до суду із позовною заявою про визнання таким, що втратив право на житло відповідача ОСОБА_2 в будинку АДРЕСА_1 , власником якого він є, вказавши в заяві, що на підставі договору купівлі - продажу зареєстрованого в реєстрі за № 3-372 від 28 січня 1994 року , він придбав 1/ 2 частину житлового будинку по АДРЕСА_1.
На той час його родина складала четверо осіб : ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження , дружина наймача , виписана 25.06. 2008 року , та на теперішній час проживає окремо ; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження , син наймача , зареєстрований , але разом не проживає ; ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження , син наймача, виписаний 01.11. 2006 року та на теперішній час проживає окремо.
З 01 липня 2002 року ОСОБА_3 , дружина наймача разом з дітьми , зібравши всі свої речі , переїхала до м. Київ . У червні 2005 року шлюб із ОСОБА_3 був розірваний . З того часу він відносини із колишньою дружиною та дітьми не підтримує та місце знаходження їх йому не відоме.
Так як відповідач ОСОБА_2 продовжує жити в іншому постійному місці проживання , яке йому не відоме , та він жодного разу не запропонував допомогу в оплаті рахунків за сплату комунальних послуг, а позивач не в змозі оплачувати за відповідача комунальні послуги, якими відповідач і не користується, бо не проживає в будинку, тому змушений за захистом своїх прав звернутись до суду. Він неодноразово звертався до голови квартального комітету № 9 виконкому Уманської міської ради Черкаської області з проханням скласти акти , для підтвердження, що відповідач з 01 вересня 2003 року без поважних причин у будинку не проживає по даний час, про що були видані довідки , які додаються до позовної заяви. Враховуючи вищевикладене , та , що відповідач самостійно добровільно покинув квартиру на строк більше 6 років і більше не повертався туди проживати без поважних причин , вважає його таким , що втратив право на користування жилим приміщенням , тому він змушений звернутися до суду з даним позовом про втрату права на житло ОСОБА_2. , щоб зняти його з реєстрації. Відповідно ст. 71 ЖК України ОСОБА_2. можливо визнати таким , що втратив право на житло в будинку АДРЕСА_1 , тому просить задоволити позов, визнавши ОСОБА_2. таким , що втратив право користування житлом.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. підтримав свої позовні вимоги, просить позов задоволити , визнати відповідача ОСОБА_2. таким , що втратив право на житло в будинку АДРЕСА_1 .
Відповідач ОСОБА_2. в судові засідання 01.04 , 05.05. 2010 року не з'явився , про день та час розгляду справи повідомлявся відповідно до вимог діючого ЦПК України за адресою вказаною позивачем, місце перебування його не відоме.
Відповідач повідомлявся про місце, дату та час розгляду справи через об'яву в газеті Урядовий кур'єр , в якій 27 квітня 2010 року в № 77 опубліковано повідомлення про виклик до суду на 05 травня 2010 року на 10 годину.
Відповідно до ч. 9 ст. 74 ЦК України встановлено, що відповідач місце проживання (перебування чи роботи) або місцезнаходження якого позивачеві невідомо, навіть після його звернення до адресного бюро і органів внутрішніх справ, викликається в суд через оголошення у пресі. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомлення про час і місце розгляду справи.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України .
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, докази надані позивачем по справі, вважає , що позов підлягає задоволенню з наступних підстав .
В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1. є власником 1/ 2 частини житлового будинку № АДРЕСА_1.
Згідно довідки квартального комітету виконавчого комітету Уманської міської ради Черкаської області № 36 від 23. 03 . 2009 року відповідач ОСОБА_2. з 01 вересня 2003 року за адресою по АДРЕСА_1 зареєстрований, але не проживає по даний час ( а. с. 11).
Судом встановлено , що відповідач ОСОБА_2 , виїхав на постійне проживання в інший населений пункт, але з реєстрації не знявся , не оплачує рахунки за сплату комунальних послуг, так як з 01 вересня 2003 року по даний час він відсутній в м. Умані. Відповідач ОСОБА_2. добровільно знятися з реєстрації в АДРЕСА_1 не бажає, чим порушуються права власника будинку ОСОБА_1., який із-за реєстрації ОСОБА_2. в будинку позивача, який позбавлений можливості
отримувати пільги по оплаті послуг за їх користування, хоча ОСОБА_1. фактично не проживає та не користується житлом.
Відповідно ст. 72 ЖК України , встановлено, що визнання особи, такою що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, проводиться в судовому порядку.
Відповідно ст. 150 ЖК України вказується, що громадяни , які мають у приватній власності будинок , квартиру користуються нею для особистого проживання і проживання членів сім'ї і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд : продавати , дарувати , здавати в оренду , обмінювати , укладати інші не заборонені законом угоди.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2. не проживав у будинку позивача ОСОБА_1. , не користувався житлом, з 01 вересня 2003 року по даний час , не з'являвся по місцю реєстрації , тому не користувався жилим приміщенням в будинку АДРЕСА_1, в зв'язку з чим суд вважає, що є підстави для задоволення позову.
За таких обставин суд вважає , що ОСОБА_2 можливо визнати таким , що втратив право на житло в будинку АДРЕСА_1 Черкаської області, яке належить на праві власності ОСОБА_1.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214-215 , 224- 227 ЦПК України , ст.ст. 72, 150 ЖК України, суд ,-
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 задоволити.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження таким, що втратив право користування жилим приміщенням в будинку АДРЕСА_1 Черкаської області , власником якого є ОСОБА_1 .
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області через Уманський міськрайонний суд Черкаської області шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом , що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя: Л.В.Нерушак
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2010 |
Оприлюднено | 25.12.2015 |
Номер документу | 50120893 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Нерушак Лариса Вікторівна
Цивільне
Веселівський районний суд Запорізької області
Нагорний Анатолій Олександрович
Цивільне
Сватівський районний суд Луганської області
Гашинська Олена Анатоліївна
Цивільне
Чернігівський районний суд Запорізької області
Ломейко Віталій Валерійович
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Нерушак Лариса Вікторівна
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя
Ковтуненко Олеся Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні