Ухвала
від 01.10.2009 по справі 32/565
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

32/565

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел. 284-18-98

УХВАЛА

Справа №  32/565

01.10.09

За заявою Відділу Державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у м. Києві про роз'яснення рішення Господарського суду міста Києва від 14.07.2009 у справі

За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Альянс Холдинг»

ДоТовариства з обмеженою відповідальністю «МС Ойл Кард»

Простягнення заборгованості

                                                                                                Суддя Хрипун О.О.

Представники сторін:

Від позивача          Шиманський О.Л. –предст., Медведєв І.М. –предст.

Від відповідача      Долич О.В. –предст.

Від ВДВС               Назарчук Р.М. –гол.держ.виконавець

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

          

Рішенням Господарського суду міста Києва від 14.07.2009 у справі № 32/565 позов задоволено повністю та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «МС Ойл Кард»на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс Холдинг»763 304,98 грн. основного боргу, 7 633,00 грн. державного мита, 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

До Господарського суду міста Києва звернувся головний державний виконавець Відділу Державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у        м. Києві з заявою про роз'яснення рішення Господарського суду міста Києва від 14.07.2009  № 32/565 стосовно способу виконання судового рішення та наказу шляхом стягнення коштів з боржника, які були арештовані державним виконавцем по виконанню ухвали  Господарського суду міста Києва у справі № 32/565.

Відповідно до частини 1 статті 89 Господарського процесуального кодексу України суддя за заявою сторони чи державного виконавця роз'яснює рішення, ухвалу, не змінюючи при цьому їх змісту.

Керуючись ст. 86, 89 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

Роз'яснити:

Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Статтею 115 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

Згідно із статтями 66 та 67 ГПК господарський суд вживає заходів до забезпечення позову шляхом винесення відповідної ухвали. У пункті 2 частини другої статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" зазначено, що виконавчим документом є, зокрема, ухвали судів у господарських справах у випадках, передбачених законом. Отже, ухвала господарського суду (у тому числі апеляційної та касаційної інстанції) про вжиття будь-якого заходу забезпечення позову, включаючи накладання арешту на майно або грошові кошти, підлягає виконанню органами державної виконавчої служби або іншими органами виконання судових рішень відповідно до вимог статей 2, 3 і 6 Закону України "Про виконавче провадження".

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначаються Законом України "Про виконавче провадження".  

Відповідно до ст. 1 вказаного Закону виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Таким чином, рішення Господарського суду міста Києва від 14.07.2009  № 32/565 має виконуватися у спосіб, визначений Законом України "Про виконавче провадження", з урахуванням положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Невиконання судового рішення органом примусового виконання рішень є порушенням законодавчих приписів щодо обов'язковості його виконання.

Ухвала набирає чинності з моменту її винесення.

          

СуддяО.О. Хрипун

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.10.2009
Оприлюднено22.10.2009
Номер документу5068204
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —32/565

Рішення від 25.11.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Постанова від 01.02.2011

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Дикунська С.Я.

Рішення від 26.11.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Хрипун О.О.

Ухвала від 01.10.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Хрипун О.О.

Постанова від 25.02.2009

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Мартюк А.І.

Ухвала від 13.12.2007

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Кошіль В.В.

Рішення від 26.10.2007

Господарське

Господарський суд міста Києва

Хрипун О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні